Goniec.pl > Wiadomości > Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 29.05.2023 13:35

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom

policjant więzienie
materiały policyjne

Seniorzy trafili na ich celownik i tracili życie, aby gang trucicieli mógł ograbić ich z majątku i nieruchomości. Do sądu trafił akt oskarżenia. Opis działania sprawców wywołuje gęsią skórkę. Na ławie zasiądzie nawet notariuszka, która pomagała w niecnym procederze.

Śledczy rozbili gang trucicieli, do sądu wpłynął akt oskarżenia

Gang trucicieli działał na terenie Warszawy i w niektórych częściach Mazowsza. Śledczy podejrzewają, że ten niecny proceder ograbiający seniorów wszystkich kosztowności trwał nawet 5-6 lat.

Super Express przekazał, że 8 maja do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga wpłynął akt oskarżenia. Gang trucicieli to nie tylko niecni mężczyźni, ale również notariuszka, która stawiała kropkę nad i w morderczym procederze. Znamy szczegóły.

Michał Szpak zaśpiewał utwór Violetty Villas. Tuż po występie odezwał się do niego syn artystki

Gang trucicieli usłyszał zarzuty

- Akt oskarżenia dotyczy pięciu przestępstw zabójstwa, sześciu przestępstw usiłowania zabójstwa, osiemnastu przestępstw doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem lub usiłowania oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości - relacjonowała warszawska prokuratura okręgowa.

Dwóch oskarżonych to bracia. Szefem był Tomasz G. Trzy osoby: Tomasz G. Paweł S. oraz Roman P. odpowiedzą także za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jolanta D., która najprawdopodobniej zwietrzyła w morderczej działalności szansę na zbicie fortuny.

- Zarzut przedstawiony notariuszowi dotyczy m.in. przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i poświadczenia przez niego nieprawdy w dokumentach w zakresie udzielenia pełnomocnictwa do zbycia jednej nieruchomości - przekazała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Jak dokładnie wyglądał cały proceder?

Podawali seniorom zanieczyszczony alkohol

Śledczy nie wykluczają, że mimo złożenia aktu oskarżenia na jaw wyjdzie jeszcze wiele przestępstw. Ustalenia wskazują, że na celowniku gangu trucicieli lądowali seniorzy samotni, schorowani, a także osoby mające problem z alkoholem.

Nawiązywany był kontakt i wszystko wydawało się wręcz bajkowe. Senior otrzymywał pomoc i wsparcie oraz uwagę. Ofiary podpisywały pełnomocnictwa, w tym także do dysponowania nieruchomościami, pod pretekstem pomocy w sprawach życiowych.

Wtedy rozpędzała się cała akcja. Po zdobyciu pełnomocnictwa, nieruchomość posiadana przez seniora była sprzedawana. Od początku jednak wykorzystywany był fakt uzależnienia od alkoholu. - Systematycznie podawali im alkohol zawierający domieszkę izopropanolu, który w konsekwencji skutkował zgonem niektórych z pokrzywdzonych, a w dalszej konsekwencji zgodnie z zamiarem sprawców pozwalał na zatarcie śladów przestępstwa - wskazała prokuratura.

Tagi: emeryci