Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Fatalne wieści z Watykanu. Papież Franciszek musiał się ugiąć, nawet nie kryje żalu
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 29.11.2023 15:15

Fatalne wieści z Watykanu. Papież Franciszek musiał się ugiąć, nawet nie kryje żalu

papież Franciszek
AGF s.r.l./REX/Shutterstock/EAST NEWS

Kolejne wysoce niepokojące informacje o stanie zdrowia papieża Franciszka. Biskup Rzymu od weekendu zmaga się zapaleniem dolnych dróg oddechowych, a teraz ponownie musiał zrezygnować ze swoich śmiałych planów. Już w piątek miał bowiem uczestniczyć w konferencji klimatycznej COP28 w Dubaju. Niestety, lekarze byli co do tego pomysłu sceptyczni.

Papież Franciszek ma problemy ze zdrowiem

Papież Franciszek od kilku dni niepokoi opinię publiczną. Watykan nie ukrywa, że Ojciec Święty zmaga się ze stanem zapalnym płuc i dlatego musiał odwołać niektóre swoje obowiązki.

86-letni Franciszek w weekend trafił na badania do szpitala i zrezygnował z audiencji generalnych, jednak po uzyskaniu pozytywnego wyniku m.in. tomografii komputerowej, mógł wrócić do domu.

Mimo to, w niedzielę po raz pierwszy nie odczytał rozważań przed południową modlitwą Anioł Pański, w czym zastąpił go ks. prałat Paolo Braida. Sam papież zmuszony był natomiast połączyć się z wiernymi z kaplicy Domu św. Marty. Podczas transmisji często kaszlał, a na dłoni widoczny był plaster po kroplówce.

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Ojciec Święty musiał zmienić najbliższe plany

We wtorek w Watykanie odbył się briefing, w trakcie którego dyrektor biura prasowego przedstawiał dziennikarzom szczegóły zaplanowanej na najbliższe dni podróży papieża do Dubaju na szczyt klimatyczny COP28.

ZOBACZ: Kościół zmieni zasady bezmięsnych piątków? Apel trafił już do papieża Franciszka

Franciszek miał podczas niego przeprowadzić ok. 30 rozmów bilateralnych z szefami państw i rządów oraz przedstawicielami stowarzyszeń. Niestety, wszystko wskazuje na to, że do wizyty nie dojdzie. Odradzili ją zajmujący się Ojcem Świętym lekarze.

- Mimo poprawy ogólnego obrazu klinicznego Ojca Świętego w związku ze stanem grypowym i zapaleniem dróg oddechowych, lekarze poprosili papieża, by nie wyruszał w podróż do Dubaju, planowaną na najbliższe dni z okazji konferencji klimatycznej - przekazano w oświadczeniu.

Lekarze odradzili papieżowi udział w szczycie ONZ

W związku z koniecznością odwołania wizyty w Dubaju, papież wyraził wolę, by uczestniczyć w dyskusjach COP28 w najbliższych dniach w innej formie.

Jak przekazał Watykan, Ojciec Święty przyjął prośbę lekarzy “z wielkim żalem”. Miał być pierwszym papieżem, który osobiście pojawiłby się na szczycie klimatycznym ONZ. Wizyta miała trwać od 1 do 3 grudnia.

Źródło: Radio ZET