Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Papież Franciszek ma problemy zdrowotne. Watykan przekazał najnowsze wieści
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 27.11.2023 12:55

Papież Franciszek ma problemy zdrowotne. Watykan przekazał najnowsze wieści

Papież Franciszek
ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Jak kilka dni temu informowało biuro prasowe Watykanu, papież Franciszek mierzy się z kolejnymi problemami zdrowotnymi. Głowa Kościoła katolickiego odbyła badania w klinice Gemelli. W poniedziałek przekazano najnowsze informacje w sprawie stanu zdrowia papieża.

Papież Franciszek ma problemy zdrowotne

W ubiegłą niedzielę 26 listopada papież Franciszek po raz pierwszy nie przeczytał rozważań przed południową modlitwą Anioł Pański. Zrobił to za niego watykański ksiądz. Franciszek połączył się jednak z wiernymi za pośrednictwem watykańskich mediów z kaplicy Domu Świętej Marty. Papież powiedział, że nie może czytać z powodu "stanu zapalnego w płucach".

Franciszek kaszlał, a na jego dłoni można było dostrzec plaster, prawdopodobnie po wkłuciu dożylnym. W poniedziałek przekazano najnowsze informacje o jego zdrowiu.

Arcybiskup krytykuje muzykę na ślubach. Pisze o "niepokojącej tendencji"

Papież Franciszek miał kłopoty z oddychaniem

W poniedziałek 27 listopada stolica apostolska wydała komunikat w sprawie stanu zdrowia papieża. Prześwietlenie, które wykonano głowie Kościoła, wykluczyło zapalenie płuc, ale potwierdziło stan zapalny, który był przyczyną kłopotów Franciszka z oddychaniem.

- Franciszek, któremu jako młodemu człowiekowi usunięto część płuca, przeszedł tomografię komputerową - przekazywał kilka dni temu rzecznik Watykanu Matteo Bruni. 

Papież Franciszek czuje się lepiej

Watykan jednocześnie poinformował w wydanym komunikacie, że papież Franciszek jest w "dobrym i stabilnym stanie". Głowa kościoła przyjmuje antybiotyki dożylnie, nie ma gorączki i znacznie lepiej oddycha.

W najbliższym czasie papież Franciszek powinien ograniczyć swoje aktywności. Organizm duchownego musi się zregenerować. Na piątek Franciszek ma zaplanowany lot do Dubaju, gdzie przewidziany jest do wzięcia udziału w konferencji ONZ dotyczącej zmian klimatycznych.