Goniec.pl

Screen TVN Fakty, 2 grudnia 2023

"Fakty" TVN. Anita Werner odczytała na końcu specjalne oświadczenie. "Widzowie mają prawo wiedzieć"

2 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Dzisiejsze wieczorne Fakty w TVN miały nietypowe zakończenie. Prowadząca jeden z najpopularniejszych w Polsce programów informacyjnych Anita Werner odczytała specjalne oświadczenie. Dotyczyło ono niedawnego materiału opublikowanego przez TVN24 pod tytułem "Siła kłamstw", krytycznie oceniającego prac podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza. "Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce nas za to… ukarać" - oświadczyła dziennikarka.

Fakty TVN. Anita Werner odczytała na końcu specjalne oświadczenie

"Na koniec jeszcze oświadczenie redakcji Faktów TVN i TVN24. W TVN24, w materiale "Siła kłamstwa" poddaliśmy w wątpliwość rzetelność prac tak zwanej podkomisji Macierewicza. Ujawniliśmy przemilczane fakty z amerykańskiego raportu NIAR oraz relacje osób, które uczestniczyły w pracach podkomisji smoleńskiej" - rozpoczęła specjalne oświadczenie Anita Werner na zakończenie poniedziałkowego wydania Faktów w TVN. - Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce nas za to… ukarać - mówiła dziennikarka.

- Celem takiej kary jest wyłącznie próba ograniczenia krytyki dziennikarskiej związanej z działalnością podkomisji. Jest to niedopuszczalne w świetle konstytucyjnych zadań prasy, która jest zobowiązana do kontroli instytucji publicznych - tłumaczyła widzom popularna dziennikarka.

Na koniec Anita Werner stwierdziła, że potencjalne działanie KRRiT nie wpłynie w żaden sposób na prace stacji. - W TVN będziemy publikować fakty niezależnie od tego, dla kogo są one niewygodne. Nasi widzowie mają prawo wiedzieć, czego władza nie chce ujawniać. Na tym polega właśnie wolność słowa - usłyszeliśmy.

"Siła kłamstw"

Jak zaznaczyła prezenterka, reportaż "Siła kłamstwa” był wielokrotnie nagrodzony. Jego autor dodatkowo jest laureatem prestiżowej dziennikarskiej nagrody Grand Press.

Opublikowany we wrześniu na antenie stacji TVN24 reportaż "Siła kłamstwa" to materiał Piotra Świerczka. Jego premierowa emisja miała miejsce w specjalnym wydaniu magazynu "Czarno na białym" w TVN 24, a następnie także w głównym TVN.

Autor reportażu pokazuje, że podkomisja Antoniego Macierewicza celowo ukryła dowody, które zaprzeczałyby powtarzanej od lat przez Jarosława Kaczyńskiego i spółkę, teorii wybuchu. Dodatkowo zespół międzynarodowych biegłych, którzy na polecenie polskiej prokuratury krajowej badają wnikliwie przyczyny oraz przebieg katastrofy smoleńskiej, nie pozostawia złudzeń. Ich zdaniem w ciałach ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku nie ma śladów żadnej eksplozji. 

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TVN

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Dramat na podwórku. Babcia potrąciła 2-letniego wnuka, chłopiec nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

3,5-letni Kubuś nie żyje, był rzucany o ścianę i podłogę. Nowe wieści z prokuratury
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wyciekły dane tysięcy Polaków, eksperci ostrzegają. Łupem hakerów padły ważne informacje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Chciał kupić czereśnie w Biedronce. Na ten widok go zamurowało, od razu chwycił za telefon
Czytaj więcej >

Wiadomości

Osobówka zderzyła się z autobusem pełnym dzieci. Jedna osoba jest w stanie krytycznym, dwie kolejne w ciężkim
Czytaj więcej >

Polityka

Jarosław Kaczyński powiększył oszczędności. Politycy ujawniają majątki
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]