Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Lubelskie: Trwają poszukiwania zaginionej 36-latki. Jej 10-letni syn nie żyje
Jakub Franek
Jakub Franek 01.01.2023 22:35

Lubelskie: Trwają poszukiwania zaginionej 36-latki. Jej 10-letni syn nie żyje

Helizbrod
facebook.com/Policja Lubelska

30 grudnia 2022 roku doszło do tragedii w Chlewiskach w województwie lubelskim. Matka wraz z dzieckiem wpadli do rzeki Wieprz. 10-letni chłopiec zmarł, los kobiety jest nieznany. Do poszukiwań zaangażowano helikopter wojskowy.

Nie żyje 10-letni chłopiec

Do wypadku doszło 30 grudnia w miejscowości Chlewiska. Do rzeki Wieprz wpadł 10-letni chłopiec. Zgodnie z relacją świadków jego matka wskoczyła za nim do wody, najpewniej próbując go uratować.

Dziecko zostało znalezione przez ekipę ratunkową około godziny 16.00 tego samego dnia. Podjęto próby reanimacji, po czym chłopiec został przetransportowany do placówki medycznej. 31 grudnia media otrzymały informację, że 10-latek zmarł w szpitalu w Lublinie.

Poszukiwania kobiety nadal trwają

Służby porządkowe nadal starają się znaleźć kobietę. Obecnie mija już trzeci dzień poszukiwań. Policjanci i strażacy przeczesują koryto rzeki, do akcji zaangażowano również helikopter Wojska Polskiego.

Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy Polsatu, obecnie nie ma szans na to, że matka 10-latka zostanie znaleziona żywa. Służby apelują o ostrożność — w związku z roztopami niebezpieczeństwo w okolicy rzeki nadal nie minęło.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: radioZET.pl