Goniec.pl > Wiadomości > Kraska: Dzisiaj ponad 50 tysięcy zakażeń koronawirusem
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 26.01.2022 08:31

Kraska: Dzisiaj ponad 50 tysięcy zakażeń koronawirusem

Kraska
Pawel Wodzynski/East News

Dziś przekroczyliśmy kolejny próg zakażeń koronawirusem. Jak podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, ostatniej doby zanotowano ponad 50 tysięcy zakażeń COVID-19.

- Piąta fala nabiera rozpędu. Mamy dziś powyżej 50 tys. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. To rekordowy wynik - powiedział minister Waldemar Kraska w rozmowie z Interią.

Ponad 50 tysięcy zakażeń koronawirusem

Jak przekazał polityk, minionej doby wykonano także rekordową liczbę testów - 170 tysięcy. Na kwarantannie przebywa najwięcej osób od początku całej pandemii. - Udział wariantu Omikron w nowych zakażeniach to dzisiaj 40 proc. To się bardzo dynamicznie zmienia i ta liczba bardzo szybko rośnie - dodał wiceminister Kraska.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Co więcej, wiceszef resortu zdrowia zdradził, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych wzrostów zakażeń. Wskazują na to rosnące liczby zleceń na badania PCR z POZ oraz rekordowe liczby wykonywanych dziennie testów.

Wtorkowe spotkanie u premiera bez przełomu

We wtorek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami ugrupowań opozycyjnych dotyczące piątej fali koronawirusa. Ku zaskoczeniu wszystkich, obok szefa polskiego rządu zasiadł dawno niewidziany Jarosław Kaczyński.

Po rozmowach, które posłowie opozycji opuścili wcześniej niż było to przewidywane, doszło do serii konferencji prasowych. Rzecznik rządu ogłosił, że nadal procedowana w Sejmie będzie tzw. ustawa Hoca, którą uzupełnią nowe zapisy, uwzględniające niektóre postulaty opozycji. Przypomnijmy, że lex Hoc zakłada, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej chorobie. Z kolei Lewica wyszła ze spotkania rozczarowana, twierdząc, że rząd nie ma żadnej strategii ani planu na walkę z V falą pandemii. Reprezentanci ugrupowania jakiś czas temu złożyli w Sejmie projekt wprowadzający obowiązek szczepień dla wszystkich pełnoletnich Polaków.

Krytycznie o konsultacjach wypowiedzieli się także Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Borys Budka. Lider PSL zapowiedział wprowadzenie wielu znaczących poprawek do ustawy Hoca i z przykrością oznajmił, że premier nie przedstawił żadnych konkretów.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Interia