Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ekspert ujawnia, co dzieje się na Kremlu. "Władimir Putin walczy o życie"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.11.2022 18:28

Ekspert ujawnia, co dzieje się na Kremlu. "Władimir Putin walczy o życie"

Władimir Putin "walczy o życie", wymowne słowa eksperta o sytuacji prezydenta Rosji
kremlin

Władimir Putin "walczy o życie". Ołeksij Arestowycz ocenił, co dzieje się obecnie za zamkniętymi drzwiami w kremlowskich pałacach. Doradca prezydenta Ukrainy uważa, że prezydent Rosji jest w sytuacji bez wyjścia. - Nie ma przebaczenia dla carów - powiedział.

Władimir Putin wie, że koniec jest bliski? Ołeksij Arestowycz, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego udzielił brytyjskiemu "The Times" wymownego wywiadu, gdzie wyjaśnił, co dzieje się teraz w głowie prezydenta Rosji oraz czemu musi stawić czoła.

Władimir Putin "walczy o życie", doradca nie ma wątpliwości

Władimir Putin ma świadomość, że rodacy mogą doprowadzić do końca jego rządów. - Jeśli przegra wojnę, przynajmniej w świadomości Rosjan, oznacza to koniec - ocenił Ołeksij Arestowycz.

- Teraz Putin walczy o życie - dodał doradca Wołodomyra Zełenskiego. Mocnych słów dotyczących patowej sytuacji prezydenta Rosji padło jednak więcej.

Propaganda rosyjska i nieustanne tłoczenie informacji o zasadności wojny w Ukrainie oraz kreowanie sztucznych sukcesów armii rosyjskiej nie jest przypadkowe? Tak uważa ekspert, który na łamach "The Times" wskazał, że bitwa toczy się także w sferze świadomości Rosjan.

Jeśli Władimir Putin straci poparcie ludu, może podzielić los dawnych władców Rosji. - Koniec z nim jako postacią polityczną. I być może też w sensie fizycznym - ocenił Ołeksij Arestowycz.

Władimir Putin może skończyć, jak car Mikołaj?

Rosjanie mają w swojej historii rozdział pozbywania się władcy, który nie spełniał oczekiwań ludu. Tragiczny los wymierzony przez lud dotknął między innymi cara Mikołaja II i nie można wykluczyć, że Władimir Putin "pójdzie" jego śladami. Eksperci wskazują, że obecny prezydent Rosji popełnił te same błędy co zamordowany car.

Ołeksij Arestowycz w rozmowie z brytyjskim "The Times" także poruszył ten wątek. - Putin bardzo się boi, bo w Rosji nie ma przebaczenia dla carów, którzy przegrywają wojny - powiedział doradca Wołodomyra Zełenskiego. 

Wskazał dodatkowo, że Rosjanie nie pałają do władzy, która nie potrafi wygrać wojny, a dotychczasowa sytuacja na froncie w Ukrainie nie stawia Władimira Putina w dobrym świetle. Ołeksij Arestowycz uważa, że nawet najbardziej lojalni wobec prezydenta Rosji ludzie zaczynają "wątpić w możliwość wygrania tej wojny".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: the times, radiozet.pl