Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dwie osoby nie żyją, trzecia jest ranna. Dramatyczny finał imprezy charytatywnej
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 19.05.2024 09:38

Dwie osoby nie żyją, trzecia jest ranna. Dramatyczny finał imprezy charytatywnej

wypadek straż
Fot. OSP Ławice

Tragicznie zakończony wypadek na drodze wojewódzkiej nr 536 koło Iławy. W wyniku zderzenia trzech jednośladów śmierć ponieśli dwaj mężczyźni. Obaj zginęli na miejscu. Lokalny serwis Infoilawa.pl podaje, że wracali z odbywającej się w mieście imprezy charytatywnej.

Śmiertelny wypadek pod Iławą. Zderzyły się trzy jednoślady

Do wypadku, który miał tragiczne skutki, doszło w sobotę (18 maja) wieczorem. Służby otrzymały wówczas zawiadomienie, że na drodze między Iławą a Lubawą (woj. warmińsko-mazurskie) zderzyły się trzy jednoślady.

Jak wstępnie ustaliła policja, najpierw w wypadku uczestniczyły motocykl i motorower, ale po chwili w wywrócone pojazdy wjechał jeszcze jeden motocyklista. Strażacy ochotnicy z OSP Ławice precyzują, że wszystko stało się na DW 536 na wysokości miejscowości Smolniki.

Była 13:59. Trudno uwierzyć, co nagrały kamery na plaży w Międzyzdrojach

Nie żyją dwie osoby. Wracały z imprezy charytatywnej

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. To motorowerzysta i mężczyzna jadący jednym z motocykli.

Tragizmu sytuacji dodaje fakt, że według informacji Infoilawa.pl, uczestnicy dramatycznego zdarzenia byli chwilę wcześniej uczestnikami imprezy charytatywnej w Iławie. Obaj mieli około 30-40 lat.

Śmierć motocyklisty w Goduszynie

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty wydarzył się również w czwartek (16 maja) w Goduszynie koło Jeleniej Góry. Tam 41-letni kierowca jednośladu stracił panowanie nad pojazdem podczas manewru wyprzedzania. Gdy motocykl przewrócił się, ślizgiem uderzył w nadjeżdżającą osobową toyotę.

Niestety, kierowca motoru miał zbyt rozległe obrażenia ciała, zmarł mimo 20 minutowej reanimacji - mówił Piotr Archacki, ratownik medyczny z Jeleniej Góry portalowi Nasze Miasto.

wypadek motocykla
Fot. KMP w Jeleniej Górze

Źródło: Nasze Miasto, radiozet.pl