Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dramatyczny początek weekendu. W akcji aż 9 zastępów strażaków
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 13.04.2024 10:28

Dramatyczny początek weekendu. W akcji aż 9 zastępów strażaków

Akcja gaśnicza
Fot. OSP Nowogrodziec

Nad ranem w sobotę 13 kwietnia w miejscowości Nowogrodziec na Dolnym Śląsku, doszło do pożaru budynku gospodarczego. W akcji gaśniczej uczestniczyło aż 9 zastępów straży pożarnej.

Pożar w sobotni poranek

Około g. 4:20 nad ranem w miejscowości Nowogrodziec (Dolny Śląsk), doszło do pożaru znajdującego się przy ul. Chrobrego budynku mieszkalno-gospodarczego. 

 

Polskie wojsko zostanie wysłane na Litwę? Andrzej Duda podjął decyzję "Idziemy po to, by blokować głupoty". Dobromir Sośnierz ujawnia plan Konfederacji

Akcja gaśnicza

W akcji gaśniczej brało udział aż 9 zastępów straży pożarnej. Na miejsce pożaru zadysponowano zastępy z pobliskiego Bolesławca oraz Nowogrodźca. Strażaków wsparli również koledzy z gminy Nowogrodziec. 

Na miejscu pożar połowy objętości poddasza budynku mieszkalno-gospodarczego. Na szczęście budynek niezamieszkały -brak osób poszkodowanych - informują strażacy.

Doszło do pożaru stodoły

Trawionym przez ogień budynkiem gospodarczym okazała się stodoła. Przybyli na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar dachu. Na szczęście w obiekcie nikt nie przebywał. 

Podano wiele prądów wody w tym z drabiny mechanicznej. Trwa żmudne wynoszenie starej słomy i siana z wnętrza budynku aby zlikwidować wszystkie zarzewia ognia. Do akcji wyjeżdżamy wszystkimi naszymi 3 zastępami - podaje OSP w Nowogrodźcu. 

Źródło: Strażacki.pl/OSP Nowogrodziec