Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dramat podczas komunii. 6-latka trafiła do szpitala
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 20.05.2024 17:37

Dramat podczas komunii. 6-latka trafiła do szpitala

dziecko, karetka
fot. Pixabay/bayern-reporter_com, materiały własne

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas przyjęcia komunijnego na Podlasiu, konkretnie w miejscowości Srebrowo niedaleko Łomży. 6-letnia dziewczynka wyszła na chwilę na zewnątrz, aby pobawić się na placu zabaw. Została zaatakowana przez trzy psy. 

Podlaskie. Dramat podczas przyjęcia komunijnego

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę we wsi Srebrowo (woj. podlaskie). Według ustaleń lokalnego portalu mylomza.pl 6-letnia dziewczynka podczas przyjęcia komunijnego, które obywało się w wiejskiej świetlicy, wyszła na chwilę na zewnątrz, pobawić się na placu zabaw. Tam dziecko zostało zaatakowane przez trzy psy. 6-latka została natychmiast przewieziona karetką pogotowia do szpitala.

Samochody pod wodą, zalane budynki. Polskie miasto sparaliżowane

6-latka trafiła do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Aspirant Karolina Wojciekian z Komendy Miejskiej Policji w Łomży potwierdza w Radiu Białystok, że doszło do takiego incydentu. Jak podała, zwierzęta były rasy mieszanej.

Dyżurny Łomżyńskiej Komendy otrzymał informację, że na placu zabaw w miejscowości Srebrowo doszło do pogryzienia dziecka przez psy. Na miejscu okazało się, że trzy psy rasy mieszanej zaatakowały sześcioletnią dziewczynkę bawiącą się na placu zabaw - przekazała.

To niejedyna taka sytuacja w ostatnich dniach

6-letnia dziewczynka nie wymagała hospitalizacji. Dziecko zostało skierowane na badania ambulatoryjne. Jak przekazał portalowi tvn24.pl Leszek Wojewoda, powiatowy lekarz weterynarii w Łomży, psy, które zaatakowały 6-latkę, należą do dwóch osób i nie posiadają aktualnych zaświadczeń o szczepieniu przeciw wściekliźnie. Zwierzęta trafiły na obserwację do lecznicy, gdzie spędzą najbliższe 15 dni.

ZOBACZ: Miał zaledwie 11 tygodni, właśnie przekazano tragiczne wieści. Rodzice z zarzutami

Do podobnego zdarzenia doszło w piątek 17 maja w Hrubieszowie (woj. lubelskie). Tam 11-letni chłopiec został pogryziony przez cztery owczarki niemieckie. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w Lublinie. Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj.