Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Pierwsza Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta

pierwsza komunia święta

dziecko komunia
26.05.2024 19:36 Matka dziecka skrytykowała jej komunijny prezent. Takiego poniżenia się nie spodziewała

Prezenty komunijne budzą ogromne kontrowersje. Coraz częściej okazuje się, że dzieci mają oczekiwania, którym trudno sprostać, a czasem także i zwyczajnie nie przystoi. Nic więc dziwnego, że gdy chrześniak pani Anny zażyczył sobie wymarzone klocki, ta nie kryła radości. Jej dobry nastrój prysnął jednak jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, gdy doszło do konfrontacji z rodzicami chłopca.

dziecko, karetka
20.05.2024 17:37 Dramat podczas komunii. 6-latka trafiła do szpitala

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas przyjęcia komunijnego na Podlasiu, konkretnie w miejscowości Srebrowo niedaleko Łomży. 6-letnia dziewczynka wyszła na chwilę na zewnątrz, aby pobawić się na placu zabaw. Została zaatakowana przez trzy psy. 

dziewczynka pieniądze
19.05.2024 13:48 Policzył, ile chce dostać na komunię. Matka jest załamana. "Chyba ją odwołam"

Maj to miesiąc pierwszych komunii świętych. W tym roku do sakramentu przystąpić ma także syn pani Marty, ale ceremonia w kościele zdaje się w ogóle go nie obchodzić. Zamiast tego chłopiec czeka tylko na koperty z pieniędzmi od gości, wobec których ma jasno sprecyzowane, wysokie oczekiwania. Jego mama załamuje ręce i mówi wprost: chyba odwołam komunię.

ksiądz
18.05.2024 21:16 Ksiądz zobaczył prezent komunijny i aż podskoczył. Wszystko się nagrało

Wiele osób od lat podnosi problem tego, że Pierwsza Komunia Święta nie jest już wyłącznie duchowym przeżyciem, a coraz częściej urządzana jest ona z prawdziwie weselnym rozmachem. Nie brakuje rzecz jasna drogich prezentów. Pewien duchowny po zobaczeniu, co dostał jeden z młodych parafian, zrobił coś zupełnie niespodziewanego. Wszystko się nagrało.

komunia
16.05.2024 23:08 Nietypowa atrakcja komunijna hitem sieci. Nagranie podzieliło internautów

Kreatywność rodziców w zakresie organizowania przyjęć komunijnych nie zna granic. Chcąc sprawić swoim pociechom jak najwięcej radości, często decydują się na niecodzienne rozwiązania, co przekłada się zaskakujące atrakcje dla dziecka. Na pewnej imprezie komunijnej pojawił się niedawno… gigantyczny biały miś. Internauci są podzieleni.

komunia pieniądze
15.05.2024 08:42 Podatek od komunijnego prezentu. Wielu Polaków nie miało pojęcia

Pierwsza komunia święta to doskonała okazja, aby sprawić dziecku wymarzony prezent. Taki tok rozumowania bardzo często prowadzi jednak do tego, że dorośli zapominają o umiarze. Tymczasem okazuje się, że zbyt drogi podarunek może obciążyć finansowo rodziców beneficjenta. Jeśli bowiem przekroczymy pewne progi, będą oni musieli zapłacić podatek.

ksiądz spowiedź
14.05.2024 15:58 10-latka poszła do spowiedzi. "Ksiądz krzyczał na cały kościół"

Obecnie trwający okres komunijny sprawia, że wielu rodziców i dorosłych wraca pamięcią do czasów, gdy sami przystępowali do sakramentu. Obowiązkiem dziecka w trakcie przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej jest m.in. uczestnictwo w spowiedzi. Jedna z internautek wspomina po latach, jak źle została potraktowana przez księdza, który wysłuchiwał jej grzechów. Trauma w kobiecie pozostała do dziś.

dzieci, I komunia święta
13.05.2024 20:26 Babcia Teresa chce zrujnować komunię wnuczki. "Ręce opadają"

Rodzice po rozwodzie przygotowują się do pierwszej komunii świętej córki. Zarówno matka, jak i ojciec dziewczynki obawiają się tego, jak zachowa się jej babcia. Matka mężczyzny od lat próbuje skłócić rodzinę. Tuż przed uroczystością w kościele padły ostre słowa dotyczące obecności babci na przyjęciu komunijnym.

Pierwsza Komunia Święta
13.05.2024 13:09 Wyprawiła synowi komunię, jest wściekła na gości. "Kilka tysięcy wyrzucone w błoto"

Trwający właśnie okres Pierwszych Komunii Świętych to ważne wydarzenie nie tylko w oczach dziecka przystępującego do sakramentu, ale także duże wyzwanie dla rodziców. Przyjęcie komunijne w dzisiejszych czasach wiąże się przede wszystkim z wysokimi kosztami organizacji. Boleśnie przekonała się o tym mama Franka, która nie ukrywa swego żalu do najbliższych.

I Komunia Święta
10.05.2024 10:09 Pokazała, jak ubrała się na komunię. Wybuchła awantura

Rozpoczął się sezon pierwszych komunii świętych. Chociaż głównym tematem pozostają pieniądze i wystawne przyjęcia organizowane przez rodziców, to w sieci wybuchła wielka afera dotycząca ubrania. Jedno z nagrań, gdzie kobieta prezentuje swoją stylizację na przyjęcie komunijne, wywołało burzę.

komunia
08.05.2024 14:00 Ksiądz zażenowany komuniami w Polsce. ”Trzeba przerwać to szkodliwe zjawisko”

Ruszył sezon komunijny. W czasie, kiedy w wielu domach trwają ostatnie przygotowania prezentów i uroczystości dla dziecka, które przyjmie Pierwszą Komunię Świętą, księża apelują o rozwagę. Jak co roku powraca dyskusja na temat coraz to wystawniejszych przyjęć, które przypominają już wesela. ”To się wymknęło w Polsce spod kontroli” – stwierdził ks. Prof. Andrzej Kobyliński.

dzieci
05.05.2024 22:10 Prawie wszyscy się mylili ws. pierwszej komunii. Ksiądz ujawnił, jak jest naprawdę

Nastał czas tegorocznych pierwszych komunii świętych. Już niedługo przed ołtarzem, aby przyjąć eucharystię, staną dziewięciolatkowie w całym kraju. Okazuje się jednak, że możliwe, aby wśród nich znalazły się także i młodsze dzieci. W jaki sposób? Sprawę wyjaśnił na łamach PAP ks. prof. Piotr Tomasik.

ksiądz pieniądze
03.05.2024 08:21 Matka komunijnego dziecka zbulwersowana postawą księdza. "Przesadził"

Zbliża się trudny czas dla wielu rodziców. Już niedługo ich pociechy przystąpią do pierwszej komunii świętej. W związku z tym pewna mama podzieliła się z mediami swoimi wrażeniami z przygotowań do tego istotnego katolickiego wydarzenia. Kobieta z żalem przyznała, że jest zniesmaczona postawą księdza. Ten zażądał od dorosłych, by ci należycie mu się “odwdzięczyli” i zaskoczył ich wygórowanymi oczekiwaniami ws. prezentu.

dziecko
30.04.2024 16:21 Ten gadżet na Pierwszą Komunię podzielił Polaków. "Po prostu brak słów"

Niebawem w całej Polsce rozpocznie się okres komunijny. Odwiecznym dylematem zaproszonych gości są prezenty, jakie wypada wręczyć przystępującemu do sakramentu dziecku. Niektórzy decydują się na gotówkę, idąc po najmniejszej linii oporu. Są też jednak tacy, którzy sami wolą kupić pamiątkowy upominek. W sieci właśnie pojawił się komunijny gadżet, który wywołał ogromne kontrowersje. Internauci nie kryli oburzenia.

dziecko, ksiądz
30.04.2024 13:00 Ksiądz ocenił prezenty komunijne. Nagranie niesie się po sieci. Proponuje "coś dodać"

Prezenty na I Komunię Świętą to temat rzeka. Ksiądz pokazał i skomentował jedną z pamiątek. Ks. Sebastian Picur zwrócił uwagę na brak kluczowego elementu. - Goście i rodzice zatracili smak i wyraz tak ważnego święta - czytamy w jednym z komentarzy pod nagraniem.

Pieniądze, pierwsza komunia
29.04.2024 13:50 Powiedział ile pieniędzy włoży do koperty na komunię. Wielkie oburzenie w sieci

Niebawem rozpocznie się maj, a wraz z nim sezon komunijny. Wielu rodziców chrzestnych zastanawia się nad prezentem dla swojego chrześniaka. Dużą popularnością wciąż cieszą się ofiarowane w kopercie pieniądze. Sporną kwestią jest jednak wysokość prezentu.

dziecko
25.04.2024 18:18 Ile do koperty na Komunię? W tym roku stawki zaskakują

Okres komunijny już niebawem. Jak co sezon, wielu rodziców dwoi się i troi, aby zorganizować dziecku niezapomniane przyjęcie. Koszty związane z sakramentem Pierwszej Komunii z roku na rok potrafią jednak spędzić sen z powiek. Dla wielu rekompensatą są ofiary, jakie ich pociecha otrzymuje zazwyczaj w kopercie od zaproszonych gości. Jakie stawki panują obecnie? Powinni wiedzieć to wszyscy, którzy niebawem będą uczestniczyć w komunijnym przyjęciu.

komunia święta
23.04.2024 13:34 Ksiądz zabrał głos ws. prezentów komunijnych. "Wjechał do świątyni na quadzie"

Ruszył sezon komunijny. W czasie, kiedy wielu bliskich głowi się nad prezentem dla dziecka, które przyjmie Pierwszą Komunię Świętą, księża apelują o rozwagę. Podkreślają, że wydarzenie to powinno mieć charakter duchowny, a nie komercyjny. Niektóre historie o prezentach z poprzednich lat mogą przyprawić o zawrót głowy.

komunia święta
22.04.2024 08:37 Podatek od prezentów komunijnych. Ta kwota ma kluczowe znaczenie

Rusza sezon komunijny. W czasie ostatnich przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej warto wziąć pod uwagę kwestię prezentów. Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, że po przekroczeniu pewnej kwoty, otrzymanej w ramach prezentu dla ich pociechy, będą musieli zapłacić podatek. Jak się okazuje, istotny może być także sposób, w jaki goście przekażą je dziecku.

koperta pieniądze
20.04.2024 21:03 Ile dać do koperty na Pierwszą Komunię? Kluczowa jedna rzecz

Właśnie wkraczamy w okres pierwszych komunii świętych. Już niedługo niektóre dzieci przeżywać będą jeden z ważniejszych dni w życiu każdego katolika. Aby go dobrze wspominać, warto uświetnić to wydarzenie swoją obecnością i miłym podarunkiem. A co powinni ofiarować 9-latkom ich goście? Podpowiadamy i rozwiewamy wątpliwości. Także te, dotyczące owianych złą sławą kopert.

komunia
17.04.2024 22:35 Nowa komunijna moda podbija Polskę. Koperty odchodzą w niepamięć

Nadchodzi sezon komunijny. Mimo, iż dla najmłodszych okres ten przyniesie wyłącznie miłe wspomnienia, to dla wielu ich bliskich wiąże się on z niemałym problemem – co podarować dziecku? Przyjęło się, że wyjściem z tej sytuacji jest koperta z odpowiednią sumą pieniędzy. Jak się okazuje, nadchodzi nowa moda, która wypiera ten zwyczaj.

tadeusz rydzyk
17.04.2024 16:36 Prezenty na komunię ze sklepu o. Rydzyka. Ceny robią wrażenie

W niektórych domach trwają pieczołowite przygotowania do tegorocznej komunii. Wielu rodziców już zakupiło dla swoich pociech albę, bądź zarezerwowało lokal na świętowanie w gronie najbliższych. Częstym problemem gości tej uroczystości jest wybranie prezentu dla dziecka. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą różnorakie sklepy parafialne czy markety, w tym ten należący do fundacji ojca Rydzyka. Co można w nim znaleźć i w jakich cenach?

Pierwsza komunia święta
02.04.2024 13:58 Ile włożyć do koperty na Pierwszą Komunię? Trzeba wziąć pod uwagę ważną rzecz

Zbliżający się wielkimi krokami maj, to tradycyjnie miesiąc komunijny. Wiele osób zastanawia się, jak pokaźne powinny być prezenty dla przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej dzieci. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. 

komunia
01.04.2024 23:15 Chcą wyprawić córce komunię. Nie zapłacą raty kredytu

Już niedługo przed kościołami w całej Polsce zjawią się uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej w charakterystycznych, białych ubraniach. Mimo, iż dla najmłodszych okres ten przyniesie miłe wspomnienia, to dla wielu rodziców wiążę się on często ze sporymi przygotowaniami, a przede wszystkim kosztami. Dokładają wszelkich starań, aby uroczystość ich dziecka była taka, jaką sobie wymarzyło. Jedna z kobiet wprost powiedziała o tym, że w związku z komunią jej córki narazi się na niedomknięcie domowego budżetu.

komunia święta
23.03.2024 17:03 Dostał zaproszenie na komunię. Lista prezentów zaskakuje

W niektórych domach trwają pieczołowite przygotowania do tegorocznej komunii. Wielu rodziców już zakupiło dla swoich pociech albę, zarezerwowało lokal na świętowanie w gronie najbliższych, a także poinformowało rodzinę o tej wyjątkowej okoliczności. Takiego zaproszenia, jakie dostał jeden z chrzestnych, niewielu chciałoby dostać. ”Byłem oburzony, że mój brat się na to zgodził. Postawił mnie, ojca chrzestnego, w bardzo niezręcznej sytuacji” – komentował.

komunia święta
19.03.2024 14:30 Mało kto o pamięta o "Prawie Jana Pawła II". Dotyczy dzieci idących do Pierwszej Komunii

Już w maju, wiele polskich dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii. Rodzice już na kilka miesięcy przed pieczołowicie przygotowują się do organizacji uroczystości dla swoich pociech. Jak się okazuje, niektórzy muszą mieć również na uwadze prawo wprowadzone przez papieża Jana Pawła II, znane pod nazwą “Prawa Jana Pawła II”. 

dziecko, I Komunia Święta
18.03.2024 11:41 Nie wszystkie dzieci pójdą do komunii. Powodem mogą być rodzice, ksiądz ma do tego prawo

Sezon komunijny coraz bliżej. Nie wszyscy jednak pamiętają o tym, że nie każde dziecko zostanie dopuszczone do I Komunii Świętej. Ksiądz ma prawo do domowy w przypadku niespełniania trzech konkretnych warunków. Nie bez znaczenia jest również to, jak żyje dana rodzina. Trzeba to wiedzieć.

Rydzyk
15.03.2024 11:47 Ojciec Rydzyk znów zaskakuje. Niebywałe prezenty z okazji Pierwszej Komunii

Już niebawem w Kościele Katolickim zbliża się okres komunijny. W związku z tym na stronie fundacji Ojca Rydzyka Lux Veritatis zaprezentowano wiele wyjątkowych prezentów przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wszyscy chętni mogą kupić u Rydzyka ciekawe pamiątki i drobiazgi. Ceny zaskakują.