Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dramat na drodze pod Wolsztynem. Nie żyje jedna osoba
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 16.02.2024 17:39

Dramat na drodze pod Wolsztynem. Nie żyje jedna osoba

wypadek pod Wolsztynem
KPP Wolsztyn

Nie żyje 59-letni mężczyzna, który uległ wypadkowi pod Wolsztynem (woj. wielkopolskie). W prowadzony przez niego trójkołowiec z impetem wjechał samochód osobowy, czego skutki były opłakane. Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi postępowanie w sprawie. Droga między Świętnem i Kębłowem była w piątek rano zablokowana.

Tragedia na drodze w Wielkopolsce

Wypadek miał miejsce w piątek (16 lutego) między miejscowościami Świętno i Kębłowo. Około godziny 6 rano zderzyły się tam dwa pojazdy - osobowy citroen berlingo i trójkołowiec. Na miejsce wezwano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Ci przystąpili do oględzin i zablokowali drogę. W akcji uczestniczyły też straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe.

Urząd Skarbowy będzie dzwonił do Polaków. Kara nawet 3300 zł

Nie żyje 59-letni kierowca trójkołowca

Według ustaleń mundurowych, to kierujący citroenem berlingo 39-latek najechał na tył trójkołowca, w wyniku czego jadący drugim z pojazdów 59-latek z Kębłowa poniósł śmierć na miejscu.

Obie maszyny zostały zabezpieczone do dalszych czynności, a policja wszczęła śledztwo pod nadzorem prokuratora, mające wyjaśnić dokładne okoliczności tragedii. Wiadomo, że podróżujący samochodem mężczyzna był trzeźwy.

337-357029.jpg
Źródło: KPP Wolsztyn
337-357030.jpg
Źródło: KPP Wolsztyn

Samochody stanęły w ogniu pod Łowiczem. 25-latek zmarł

Śmiercią 25-letniego mężczyzny zakończył się także potworny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 794 nieopodal Łowicza. Do zdarzenia doszło w środę (14 lutego) rano.

Młody kierowca, jadąc samochodem osobowym, zderzył się z autem dostawczym, w wyniku czego oba pojazdy stanęły w ogniu. 45-latek z drugiego z aut trafił do szpitala. 

Źródło: Onet, Policja