Goniec.pl
Imago Sport and News/East News YURI KOCHETKOV/AFP/East News

Imago Sport and News/East News YURI KOCHETKOV/AFP/East News

Domniemana kochanka Putina przerwała milczenie. Zabrała głos tuż przed wybuchem wojny

1 Marca 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Władimir Putin przez ponad trzy dekady był mężem Ludmiły Putiny. Para doczekała się dwóch córek. W 2014 roku doszło do rozwodu, a była pierwsza dama Rosji związała się z innym mężczyzną. Serce przywódcy kraju miała z kolei podbić piękna Alina Kabajewa, gimnastyczka artystyczna, która podobno urodziła rzekomemu kochankowi troje dzieci.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Związek Aliny Kabajewy i Władimira Putina od lat pozostaje pilnie strzeżoną tajemnicą. Kilka lat temu media donosiły, że para stanęła na ślubnym kobiercu. Wkrótce w ich życiu miała pojawić się trójka pociech, w tym bliźnięta. Kreml nie potwierdził tych informacji.

pilne czerwone

[ZAPIS RELACJI] Potężne eksplozje w Kijowie, Rosjanie atakują też inne miasta. To będzie bardzo trudna noc

CZYTAJ DALEJ

Władimir Putin i Alina Kabajewa. Kim jest "kochanka" prezydenta Rosji?

Alina Kabajewa przyszła na świat w 1983 roku w Taszkiencie. Od najmłodszych lat trenowała gimnastykę artystyczną. W 2000 roku zdobyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Sydney, a cztery lata później w Atenach cieszyła się mistrzostwem.

Po greckiej olimpiadzie zakończyła karierę sportową i zajęła się polityką. Zasiadała w Dumie, reprezentując partię Jedna Rosja, nie kryjąc przy tym, że podziela światopogląd Władimira Putina. Obecnie zajmuje się prowadzeniem fundacji swojego imienia. Instytucja niesie pomoc potrzebującym rodzinom oraz dzieciom z niepełnosprawnościami.

Kilka lat temu Alina Kabajewa całkowicie zniknęła z życia publicznego i zerwała kontakty z przyjaciółmi. W 2008 roku pojawiły się pierwsze plotki na temat związku młodej gimnastyczki z Władimirem Putinem. "Moskowskij Korriespondent", który jako pierwszy poinformował o domniemanym romansie, został zamknięty kilka dni później.

Media spekulowały, że to właśnie Alina Kabajewa była powodem rozwodu Władimira i Ludmiły Putinów. W 2013 roku Aleksiej Nawalany przekonywał, że prezydent Rosji wziął sekretny ślub z gimnastyczką w małym miasteczku Wałdaj na północnym wschodzie Rosji.

Temat odżył przy okazji igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Gdy była sportsmenka niosła znicz, na jej palcu dostrzeżono obrączkę. Alina Kabajewa konsekwentnie odmawiała wówczas pytań o zamążpójście. W 2019 roku para miała powitać na świecie bliźnięta.

Emocjonalny wpis "kochanki" Putina tuż przed wybuchem wojny w Ukrainie

Tydzień temu, tuż przed wybuchem wojny w Ukrainie, Alina Kabajewa opublikowała na Instagramie emocjonalny wpis, w którym nawiązała do tegorocznych igrzysk olimpijskich. Domniemana kochanka Władimira Putina skomentowała aferę dopingową z udziałem piętnastoletniej Kamiły Walijewy.

Przypominamy, że Rosyjski Komitet Olimpijski wygrał rywalizacje w łyżwiarstwie figurowym. Wkrótce potem nastoletnia zawodniczka uzyskała pozytywny wynik testu antydopingowego. Przy okazji wyszło na jaw, że test został wykonany zbyt późno, przez co Kamiła Walijewa została włączona do drużyny, co obecnie może być realną podstawą do odebrania Rosji medalu. Alina Kabajewa postanowiła wesprzeć koleżankę po fachu.

- Dziewczyna jest świetna! Jest jeszcze nastolatką, ma piętnaście lat, musi przejść te testy i zachowuje się bardzo odważnie i godnie. Wszyscy jesteśmy po jej stronie, wszyscy ją wspieramy i jesteśmy pewni, że osiągnie wiele - napisała.

Dzieci Władimira Putina: tajemnicza córka prezydenta Rosji

Putin o niej nie mówi, miał zapłacić za milczenie. Tak wygląda "tajemnicza" córka prezydenta Rosji

Oficjalnie Władimir Putin ma tylko dwoje dzieci: córki Marię i Katerinę. Obie zrezygnowały z używania nazwiska swojego ojca i wybrały anonimowość. Starsze dziecko prezydenta Rosji na stałe wyjechało z Rosji i mieszka wraz z rodziną w Holandii. Dziennikarskie śledztwo ujawniło jednak, że młoda Rosjanka ukrywająca twarz w mediach społecznościowych może być "tajną" córką Władimira Putina.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Plotek/Wikipedia

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >