Goniec.pl

Polska Policja - zdjęcie ilustracyjne

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

4 Lutego 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

W wynajmowanym przez 37-latka z powiatu kłodzkiego mieszkaniu policjanci z Bystrzycy znaleźli ponad 7000 porcji amfetaminy i kilka porcji marihuany. W rozprowadzaniu narkotyków mężczyźnie miała pomagać jego 14-letnia krewna. Podejrzany usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

Sprzedawał narkotyki, pomagała mu 14-letnia krewna

Śledczy pozyskali informacje, że 37-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego może posiadać spore ilości narkotyków. Weszli więc do wynajmowanego przez niego lokalu. W trakcie przeszukiwania znaleziono biały proszek oraz susz roślinny. Badanie wykazało, że są to amfetamina i marihuana .

Mężczyzna od kilku miesięcy miał zajmować się handlem narkotykami na terenie powiatu kłodzkiego. Funkcjonariusze odkryli ponadto, że w przestępstwach brała udział 14-letnia krewna podejrzanego, zajmując się rozprowadzaniem narkotyków, które dostawała od 37-latka.

- Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie podejrzanemu zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu nimi. Jak się okazało, 37-latek tych czynów dopuścił się, działając w warunkach powrotu do przestępstwa. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, do którego sąd się przychylił, wydając postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny tego środka zapobiegawczego na 3 miesiące - napisał w oświadczeniu mł. asp. Tomasza Nowaka z KPP w Kłodzku. Mężczyzna oczekuje na decyzję sądu. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności. O losie 14-latki zdecyduje sąd rodzinny.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: KPP w Kłodzku

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]