Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Teksas: Kurier miał porwać dziewczynkę z domu, 7-latka nie żyje. 31-latek zatrzymany
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 03.12.2022 10:50

Teksas: Kurier miał porwać dziewczynkę z domu, 7-latka nie żyje. 31-latek zatrzymany

dziecko porwanie kurier
Texas Dept. of Public Safety

Siedmiolatka z Teksasu, Athena Strand, została znaleziona martwa po porwaniu przez kuriera. Jak przekazali funkcjonariusze lokalnej policji, mężczyzna miał uprowadzić ją z domu. Nie poinformowano, jak zginęła dziewczynka.

Kierowca firmy kurierskiej uprowadził i zamordował 7-latkę

Magazyn New York Post przekazał, że 30 listopada, ok. 17:45 czasu lokalnego, Athena Strand nagle zniknęła ze swojego pokoju. Szeryf Lane Atkin powiedział podczas wczorajszej (2.12) konferencji prasowej, że kierowca znanej firmy kurierskiej dostarczył paczkę do domu jej rodziny mniej więcej w tym samym czasie.

Według reporterów 31-letni kurier przyznał się do uprowadzenia dziewczynki. Został oskarżony o zabójstwo i porwanie kwalifikowane.

Nie poinformowano, jak zginęła dziewczynka

Siedmiolatka miała umrzeć ok. godzinę po opuszczeniu domu. Ciało odnaleziono wczoraj, 16 km od domu jej rodziny. Śledczy nie ujawniają szczegółów zbrodni ani przyczyny śmierci. Według New York Post eksperci dysponują "cyfrowymi dowodami", że to kurier popełnił przestępstwo. Domniemany zabójca jest przetrzymywany w areszcie za kaucją w wysokości 1,5 miliona dolarów.

Funkcjonariusze policji ujawnili, że dziewczynka posprzeczała się tego wieczora z macochą. –Kobieta poszła przygotować obiad, gdy wróciła po Athenę, dziewczynki już nie było. Szukała jej przez godzinę, po czym powiadomiła służby – oświadczył szeryf. Takie kłótnie zdarzały się wcześniej. Dziecko raz samotnie opuściło dom, jednak tym razem śledczy wykluczają taką możliwość.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: New York Magazine

Tagi: zabójstwo