Goniec.pl > Wiadomości > Dantejskie sceny w centrum Rzeszowa. Troje obywateli Kazachstanu bezlitośnie pobiło Polaka, służby w akcji
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 09.06.2023 17:00

Dantejskie sceny w centrum Rzeszowa. Troje obywateli Kazachstanu bezlitośnie pobiło Polaka, służby w akcji

policja
Policja podkarpacka

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie dokonali zatrzymania trojga obywateli Kazachstanu, którzy są podejrzewani o brutalne pobicie 38-letniego Polaka. Do koszmarnych scen doszło 19 maja br. przed jednym z lokali w centrum miasta. Podejrzani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Polak pobity w centrum Rzeszowa

Dramatyczne sceny rozegrały się 19 maja br., około 4 w nocy, przed jednym z lokali znajdującym się w centrum Rzeszowa. Poszkodowany, 38-letni Polak zgłosił się na rzeszowską komendę policji trzy dni później. Mężczyzna złożył wówczas zawiadomienie o pobiciu, którego stał się ofiarą.

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kiedy wracał przez Rynek, około godz. 4 nad ranem, na chwilę zatrzymał się przed jednym z lokali. W niedalekiej odległości od niego, stała grupa osób, dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Osoby te miały głośno się zachowywać, dlatego 38-latek wyciągnął z kieszeni telefon komórkowy i zaczął ich nagrywać - informuje oficer prasowy policji podkarpackiej.

Dziś zna go cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu z młodości?

Mężczyzna został uderzony kuflem, następnie był kopany na ziemi

Jak dowiadujemy się z relacji mundurowych. Zachowanie 38-latka stało się powodem niezwykle agresywnej relacji trójki napotkanych osób. - Zauważyła to jedna z kobiet, która podeszła do niego i w języku angielskim zapytała, dlaczego ich nagrywa. Potem sytuacja potoczyła się bardzo szybko - dowiadujemy się.

- Pokrzywdzony najpierw został oblany prawdopodobnie piwem, a później uderzony kuflem, który kobieta trzymała w ręku. Miał być przez nią szarpany i uderzany. Kolejno do kobiety przyłączyli się dwaj mężczyźni, którzy również zadawali mu uderzenia. Gdy upadł, był też przez nich kopany. Druga z kobiet nie uczestniczyła w tym procederze, starała się odciągnąć swoich znajomych - relacjonują służby.

 

Trójka agresorów w rękach policji

Leżącemu mężczyźnie pomocy udzieliły przypadkowe osoby. W międzyczasie agresorzy rozeszli się w różnych kierunkach. Od zgłoszenia bulwersującego incydentu rzeszowscy policjanci prowadzili intensywne działania mające na celu identyfikację sprawców pobicia. Policjanci nie dysponowali żadnymi dodatkowymi informacjami na ich temat, jednak już po kilku dniach poszukiwania zakończyły się sukcesem.

- To mieszkający w Polsce, obywatele Kazachstanu, w wieku od 20 do 21 lat. Cała trójka została przesłuchana. Wszyscy przyznali się do winy i złożyli w tej sprawie wyjaśnienia. Wobec podejrzanych, na poczet przyszłej kary, zastosowano zabezpieczenie majątkowe - podsumowuje policja podkarpacka. Jak dodają mundurowi, czwarta osoba, kobieta, która nie uczestniczyła w zdarzeniu został przesłuchana w charakterze świadka. 

O dalszym losie agresorów zadecyduje sąd.

Źródło: Policja Podkarpacka