Goniec.pl > Wiadomości > Podkarpacie: niebezpieczny incydent na stacji Orlen. Ewakuowano 17 osób
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 09.06.2023 16:16

Podkarpacie: niebezpieczny incydent na stacji Orlen. Ewakuowano 17 osób

policja
Policja Podkarpacka

Niebezpieczny incydent na stacji benzynowej Orlen w miejscowości Ropczyce (woj. podkarpackie). Doszło tam do wycieku gazu, który zmusił lokalną policję do ewakuowania 17 osób z pobliskich zabudowań mieszkalnych.

Niebezpieczny incydent w Ropczycach

Ropczyce (woj. podkarpackie). Do niebezpiecznego incydentu doszło w czwartek (8 czerwca), wieczorem. - Wczoraj około godz. 20.30 dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał informację o wycieku gazu na terenie jednej ze stacji paliw w Ropczycach. Miejsce zostało zabezpieczone przez policjantów i strażaków - informuje oficer prasowy podkarpackiej policji.

Dziś zna go cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu z młodości?

Ewakuowano 17 osób

Miejscowa policja opisuje prace zapobiegawcze niebezpiecznym skutkom wycieku gazu. - Prowadzone działania polegały m.in. na rozstawieniu kurtyn wodnych, które miały za zadanie powstrzymać uciekający gaz przed rozprzestrzenianiem się po okolicy oraz zatrzymaniu wycieku - czytamy w komunikacie. 

Jak tłumaczą służby, ul. Mickiewicza od Ronda 650 - lecia do ul. Witosa była wyłączona dla ruchu kołowego i pieszego. Z najbliższych posesji przyległych do terenu stacji ewakuowano 17 osób. 

 

Wyciekło około 20 proc. zawartości zbiornika z gazem

W rozmowie z dziennikarzami Gazety Wyborczej incydent opisuje jeden ze świadków zdarzenia. - Tato nie zabrał z domu leków. Okazało się jednak, że nie wróci do domu. Trzeba było szybko organizować leki, bo nawet rano nie można było wejść do domu. Część ulicy Mickiewicza jest wyłączona z ruchu - relacjonował pan Piotr.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza/ Policja