Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Była 10:47. Niebywałe, co nagrała kamera na plaży w Międzyzdrojach
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.05.2024 12:14

Była 10:47. Niebywałe, co nagrała kamera na plaży w Międzyzdrojach

plaża, Międzyzdroje
Fot. screen WebCamera

Kamera na plaży w Międzyzdrojach nagrała w czwartek (23.05) niebywały widok. Wzburzone morze i deszczowa oraz wietrzna pogoda nie odstraszyła wszystkich turystów. Niektórzy wykazali się wyjątkową odwagą. Temperatura powietrza wynosiła zaledwie 14 stopni Celsjusza.

Zaskakujące sceny na plaży w Międzyzdrojach

Plaża w Międzyzdrojach jest w sezonie oblegana przez turystów. Już w czasie długiego weekendu majowego można było zobaczyć pierwszych odważnych turystów, którzy korzystali z możliwości plażowania. W ostatnich dniach sytuacja nad Morzem Bałtyckim się jednak zmieniła.

W Międzyzdrojach próżno szukać obecnie tłumów wczasowiczów. Winne jest temu załamanie pogody. Przetaczające się przez całą Polskę ulewy i wichury sprawiły, iż w Międzyzdrojach zrobiło się pusto. Tym bardziej dziwi widok, jak zarejestrowała jedna z kamer umieszczonych na plaży.

RCB rozsyła pilne alerty, zacznie się już za chwile. "Jeśli możesz, zostań w domu"

Turyści zamoczyli nogi w lodowatej wodzie

W czwartek 23 maja na plaży w Międzyzdrojach pojawił się sznur ludzi. Turyści niemal gęsiego, w różnych odległościach, spacerowali wzdłuż brzegu morza. Większość nie przejmowała się lodowatą wodą tuż obok swoich nóg i pokonywali kolejne metry, niemal mocząc stopy.

ZOBACZ: Wywiesili ogłoszenie na osiedlu. Od razu wybuchła awantura, sąsiedzi są wściekli

Kamera na plaży w Międzyzdrojach nagrała, jak dwóch turystów sprawdziło, ja zimna jest woda w morzu. Ich odwaga nie wystarczyła na długo. Dwie osoby tuż po zetknięciu z wodą odroczyło i natychmiast odsunęło się od linii wodnej na plaży. Co ciekawe, nie zdecydowali się oni jednak na spacer w bezpieczniejszej odległości. Fale, jakie wzbudził silny wiatr, nadal kończyły swój bieg niebezpiecznie blisko.

plaza-miedzyzdroje.jpg
Brzydka pogoda nie odstraszyła turystów. Fot. screen webcamera.pl

Załamanie pogody nad morzem

Duża ilość osób na plaży w Międzyzdrojach jest zaskakująca. Na innych plażach trudno znaleźć chociaż jednego turystę. Powodem jest pogoda na czwartek (23.05). Ponownie pełno w niej informacji o deszczu i niebezpiecznie silnych porywach wiatru.

ZOBACZ: 14. emerytura z niespodzianką dla seniorów? Chodzi o wysokość wypłat z ZUS

O godzinie 10:47, gdy para zdecydowała się na zamoczenie nóg w morzu, temperatura powietrza wynosiła zaledwie około 14 stopni Celsjusza. Natomiast temperatura morza to zaledwie 12 stopni Celsjusza.

Źródło: goniec.pl