Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > RCB rozsyła pilne alerty, zacznie się już za chwile. "Jeśli możesz, zostań w domu"
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 23.05.2024 11:07

RCB rozsyła pilne alerty, zacznie się już za chwile. "Jeśli możesz, zostań w domu"

Pogoda
fot. Piotr Piwowarski, East News / IMGW

Wiele wskazuje na to, że czwartek okaże się kolejnym majowym dniem, który dla wielu może się okazać co najmniej uciążliwy w skutkach. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alert, w którym radzi, by jeśli nie jest to konieczne, zostać dziś w domach. W niektórych regionach spadnie grad, znów pojawią się też burze. 

RCB ostrzega Polaków. Pojawiły się pilne alerty

Mimo, że termometry pokażą nawet do 27 stopni Celsjusza, nad Polską znów dominują dziś chmury. W wielu miejscach spodziewamy się burz z piorunami, silnego wiatru, a nawet gradobicia. Przed potencjalnym zagrożeniem z samego rana ostrzegało RCB.  

Uwaga! Dziś (23.05) lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli możesz, zostań w domu. Unikaj otwartych przestrzeni – czytamy w komunikacie 

Podtopione budynki, zalane piwnice i ulice. Strażacy z całej Polski interweniowali setki razy

Burze I i II stopnia

Ostrzeżenia meteo kolejny dzień z rzędu publikuje także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wynika z nich, że na dużym obszarze kraju występować mogą burze I i II stopnia oraz silny, osiągający do 70 km/h wiatr. Najbardziej narażone są północne, środkowe i południowo-wschodnie rejony Polski. 

Pogoda w polskich miastach

W stolicy dziś duże zachmurzenie. Warszawiacy mogą spodziewać się przelotnych opadów. Mogą wystąpić też burze, ale będą one raczej krótki i niezbyt intensywne. Termometry w Warszawie pokażą dziś od 23 do 25 stopni. 

W dawnej stolicy kraju natomiast, zapowiadana jest pogodowa powtórka z wczoraj. Kraków jest zachmurzony, a widmo deszczu stale wisi w powietrzu i w końcu… spadnie. 

W Grodzie Kraka słupki termometrów pokażą najwyżej 21 stopni. W Trójmieście przelotne opady i zachmurzone niebo, miejscami tylko częściowo, a temperatura osiągnie do 22 stopni. Podobnie zapowiada się dziś pogoda w Poznaniu. 

 

Źródło: Fakt