Goniec.pl

"Brutalny i skuteczny", Ekspert ujawnił plan Władimira Putina

31 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

W nocy z czwartku 29 grudnia na piątek 30 grudnia w Kijowie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Gubernator obwodu kijowskiego Ołeksij Kułeba przekazał, że stolica Ukrainy była atakowana przez drony. Rosja nie ustaje w atakach rakietowych, które mają osłabić morale walczących Ukraińców.

Wołodymyr Zełenski podczas ostatniego wystąpienia przed kamerami był przekonany, że Rosja jeszcze w tym roku może dokonać ataku rakietowego na dużą skalę, by doprowadzić do sytuacji, w której Ukraińcy powitają Nowy Rok w ciemnościach.

- Pozostały dwa dni tego roku. Być może wróg będzie znów próbował, abyśmy powitali Nowy Rok w ciemnościach. Być może okupanci planują nowe uderzenia na nasze miasta. Ale niezależnie od tego, co planują, wiemy o nas jedno: wytrzymamy. Wypędzimy ich. A oni poniosą karę za tę straszliwą wojnę, najcięższą karę - mówił prezydent Ukrainy.

Wojska Putina nie ustaną w atakach

Prof. gen. Bogusław Pacek, który był gościem programu "Newsroom" portalu Wirtualna Polska również stwierdził, że wojska Władimira Putina raczej nie ustaną w atakach w najbliższym czasie, gdyż wiedzą, że przynoszą one skutek.

- To świadomy, brutalny plan Federacji Rosyjskiej. Z przykrością trzeba przyznać, że dość skuteczny. Rosjanie próbowali osiągnąć przerwę operacyjną, taktyczną w teatrze działań. Dążyli do przeprowadzenia negocjacji, które pozwoliłyby im na uzyskanie czasu na przygotowanie się do następnej fazy tej wojny. Nie udało im się to. Wojna jest prowadzona - tłumaczył w rozmowie z WP.

Zdaniem eksperta, przez ukraińskimi wojskami są kolejne krytyczne chwile. - To, co najtrudniejsze spotyka teraz Ukraińców, to są działania z powietrza: ataki rakietowe, dronów, także artyleria. Należy spodziewać się kolejnych. Rosja robi wszystko, żeby złamać Kijów, szczególnie cywilów. Z przykrością muszę stwierdzić, że skutecznie. Żołnierze są na froncie, ale ich dzieci zostały w domach. Nie oszukujmy się - czytamy w WP.

Zdaniem gen. Packa, "Putin działa w taki sposób, żeby przeprowadzić skuteczną ofensywę w terminie późniejszym". - Dziś brak działań militarnych wynika nie tylko ze świadomego, brutalnego planu Rosji, ale także z warunków pogodowych. Widać, że Moskwa została niedoceniona, co do posiadanych zasobów rakietowych, tego wszystkiego, co oznacza ataki z powietrza. Należy takich działań spodziewać się w kolejnych dniach i tygodniach - podsumował wojskowy w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.

Artykuły polecane przez Goniec.pl

  • Korea Północna i broń atomowa. Kolejne testy rakietowe budzą zaniepokojenie w regionie

  • Rosyjskie MSZ powtarza tezy Ławrowa. Oskarżyło Izrael o wspieranie neonazistów w Ukrainie

  • Eksperci nie mają wątpliwości, ostrzegają NATO. "Teraz Rosja, wkrótce Korea Północna lub Iran"

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyją dwie starsze osoby. Służby były bezradne
Czytaj więcej >

Wiadomości

Książę William odwiedził Warszawę. Spotkał się m.in. z Andrzejem Dudą
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka, wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Wymowne słowa obiegły sieć. "Nie wierzę, że..."
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]