Goniec.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński krytykuje lekarzy i wskazuje na księży. "Trzeba coś z tym zrobić"

5 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Jarosław Kaczyński nie ukrywał swojego krytycznego stanowiska względem lekarzy, którzy jego zdaniem zwracają zbyt wielką uwagę na pieniądze, które w przypadku tego zawodu winny być co najmniej na drugim miejscu. W swojej wypowiedzi prezes PiS zwrócił uwagę na misję towarzyszącą tego typu profesjom, która jest porównywalna z kapłaństwem.

Jarosław Kaczyński o lekarzach

- Są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają bardzo, bardzo dużo - mówił Jarosław Kaczyński, który odpowiadał na pytania skierowane do niego od mieszkańców Nowej Soli.

kaczyński

Głośny protest w trakcie wiecu Jarosława Kaczyńskiego. Chronił go tłum policjantów

CZYTAJ DALEJ

- Nie miałbym z tego powodu pretensji, gdyby służba zdrowia działała tak, jak powinna działać - podkreślał prezes PiS jakby zapomniał, iż za wspomnianą służbę zdrowia od 8 lat odpowiada jego ugrupowanie.

- Niech te płace będą nawet bardzo wysokie, szczególnie jeśli chodzi o tych doświadczonych lekarzy, a doświadczenie jest ogromnie ważne w medycynie - komentował były premier, zwracając uwagę, iż zawód ten wiąże się z co najmniej 10-letnią nauką.

- Ciągle dowiaduje się o przypadkach skandalicznych, jeżeli chodzi o działania służby zdrowia - mówił Jarosław Kaczyński, zwracając uwagę, iż ciągle zdarzają się historie, w których ciężko chory pacjent z 40-stopniową gorączką czeka ponad 20 godzin na oddziale SOR. Były premier podkreślił jednocześnie, iż często w takich sytuacjach bez "różnego rodzaju możliwości" rodzinnych.

Jarosław Kaczyński gani lekarzy

- Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest jednak przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić - diagnozował Jarosław Kaczyński, powołując się na historię 69-letniej pacjentki, która w wyniku nieudanego zabiegu zmarła przedwcześnie.

Kiedy prezes PiS dopytał lekarzy co było przyczyną zgonu tej kobiety, usłyszał odpowiedź, iż w przypadku tego typu badań należy mieć niezwykle pewną rękę, która nie może drżeć.

- Myślałem, że może usłyszę odpowiedź tego typu, że tam ktoś nadużywa - opowiadał Jarosław Kaczyński. - A usłyszałem, że dlatego, że lekarze mają po kilka etatów - dodawał.

- Ja nic nie mam przeciwko temu, żeby lekarz na jednym etacie świetnie zarabiał, ale lekarz musi być przede wszystkim w szpitalu rano, kiedy zaczyna pracę, do tego momentu, kiedy formalnie ją kończy, czyli do popołudnia, a jak trzeba to dłużej - zwracał uwagę prezes PiS.

- Lekarz jest człowiekiem nie tylko pewnego zawodu, ale także pewnej misji - podkreślał Jarosław Kaczyński, który mówił o konieczności fundamentalnego poczucia odpowiedzialności za pacjenta. Zdaniem polityka etyka pracy lekarza winna wykraczać dalece poza materialny wymiar leczenia i być podobną do tej, którą można zaobserwować u księży, którzy mają powołanie.

Wpadka Tadeusza Rydzyka

Chciał zaprosić na urodziny Radia Maryja. Wpadka Rydzyka, o co mu chodziło?

W sobotę 4 grudnia odbędą się 30. urodziny Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk w trakcie nagrywania zaproszenia na uroczystość dla widzów i słuchaczy zaliczył sporą wpadkę. Trudno zrozumieć, o czym mówi toruński redemptorysta.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Jarosław Kaczyński ufał jej bezgranicznie. Kim jest Barbara Skrzypek?

  • Jarosław Kaczyński rozpływa się nad Tadeuszem Rydzykiem, ujawniono treść listu. "Dziękujemy Stwórcy za ten dar"

  • Nawet 40 tysięcy złotych na start. Pieniądze może otrzymać niemal każdy. Co trzeba zrobić?

Źródło: YT/Onet News/RadioZET.pl

Tagi:

Eryk BłaszakAutor

Redaktor portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: eryk.blaszak@goniec.pl

Podobne artykuły

Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >
Andrzej Duda na nartach
LUKASZ GAGULSKI/AGENCJA SE/East News

Wiadomości

Andrzej Duda szusuje na nartach w szczytnym celu. Jest nawet kapitanem drużyny

Czytaj więcej >
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 20.11.2019. Sejmowa komisja sprawiedliwosci i praw czlowieka opiniuje wnioski w sprawie wyboru Krystyny Pawlowicz i Stanislawa Piotrowicza na stanowiska sedziow Trybunalu Konstytucyjnego. N/z: Krystyna Pawlowicz, Stanislaw Piotrowicz

Wiadomości

Krystyna Pawłowicz chwali się osiągnięciami na siłowni

Czytaj więcej >
Lidl
Polska Policja, Wikimedia/TCY, CC 4.0

Wiadomości

Mazowieckie: Atak nożownika w Lidlu, dwie osoby zostały ranne. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >