Goniec.pl

screen Radio Zet "Gość Radia Zet"

Bronisław Komorowski zauważył błąd rządu PiS. "Polska powinna to wykorzystać"

16 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Bronisław Komorowski skomentował wtorkowe wydarzenia z Przewodowa w powiecie hrubieszowskim i nie miał dla polskiego rządu słów pochwały. Dodatkowo były prezydent wskazał, że incydent z rakietą powinien posłużyć jako argument w dyskusji na temat tarczy przeciwrakietowej w ramach NATO.

Bronisław Komorowski odniósł się do wybuchu rakiety w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim. Były prezydent poruszył kilka kwestii, a każde z jego słów jest wyjątkowo wymowne.

Bronisław Komorowski nie jest zadowolony z działań rządu PiS

Bronisław Komorowski w czasie wizyty w studiu Radia Zet rozmawiał z Bogdanem rymanowskim na temat wtorkowych wydarzeń z powiatu hrubieszowskiego. Wybuch rakiety i śmierć dwóch osób jest na ustach całego świata. Polscy politycy nie są w tej kwestii wyjątkiem.

Były prezydent w szczerej opinii na temat działań polskiego rządu w obliczu nadzwyczajnej sytuacji kryzysowej zwrócił uwagę, że Rada Ministrów Mateusza Morawieckiego zaliczyła wpadkę dotyczącą komunikacji.

- Niepokoi to, że wszyscy mówimy w kontekście informacji przekazywanych przez amerykańskie agencje informacyjne. Niepokoi, że to nie są informacje przekazywane przez polski rząd - stwierdził Bronisław Komorowski.

Były prezydent wskazał, iż nawet w obliczu braku chęci eskalowania strachu i paniki na tak wysokim szczeblu państwowym komunikacja powinna wyglądać zupełnie inaczej. - Pan, jako dziennikarz i ja, jako polityk siedlibyśmy razem i ułożyli taki komunikat, który niczego by nie eskalował, a byłbym uczciwym potraktowaniem polskiej opinii publicznej - powiedział Bronisław Komorowski na antenie Radia Zet.

Incydent z Przewodowa zaowocuje tarczą przeciwrakietową?

Bronisław Komorowski nie ukrywał, iż w jego opinii działania związane z tarczą przeciwrakietową w Polsce są opóźnione o siedem lat. - Generał Koziej proponował parę miesięcy temu i ja to w pełni podzielam, że powinno się wystąpić do NATO, szczególnie do USA, o stworzenie szczególnej bariery ochrony przeciwrakietowej, być może też przeciwlotniczej, dla terenu Polski, który sąsiaduje z Ukrainą - powiedział były prezydent.

Bronisław Komorowski w czasie rozmowy z Bogdanem Rymanowskim stwierdził, że bariera ochronna powinna obejmować także przygraniczny teren Ukrainy . System miałby prawo "zestrzeliwać rakiety lecące w kierunku terytorium Polski, nad terytorium Ukrainy".

- Polska powinna wykorzystać, bez względu na to, czyja to była rakieta, powinna zażądać od NATO zbudowania bariery, która dawałaby Polakom dużo większy komfort - ocenił były prezydent.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]