Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Arabowie w Zakopanem. Ujawnili, co robią, wielu może być oburzonych
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.05.2024 22:21

Arabowie w Zakopanem. Ujawnili, co robią, wielu może być oburzonych

Zakopane
Fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, Unsplash.com/Ruben Hanssen

Turyści z Bliskiego Wschodu są coraz częściej spotykani w okolicach Zakopanego. Piękny krajobraz i atrakcje z pewnością skłaniają ich do samodzielnej eksploracji, w związku z czym decydują się na wynajmowanie samochodów. Są oni częstymi klientami wypożyczalni aut, jednak jak się okazuje stan, w jakim je zwracają, może pozostawiać wiele do życzenia.

Arabowie pokochali Podhale

Przystępne ceny, piękne widoki, duża liczba atrakcji, wysoki standard lokali – czego tu nie kochać w Zakopanem? Takiego zdania jest wiele rodzin arabskich, które coraz częściej zjawiają się na Podhalu. Jak stwierdził w rozmowie z portalem o2.pl lokalny polityk i przedsiębiorca Andrzej Gut-Mostowy, niektórzy odwiedzają Zakopane nawet dziesiąty raz. Często decydują się na wynajem luksusowych aut z polskich wypożyczalni, jednak stan, w jakim je zwracają, może przyprawić o zawrót głowy.

Masz w domu stary dowód osobisty? Możesz dostać większą emeryturę

Turyści z Bliskiego Wschodu w Zakopanem. Opływają w luksusach?

Polityk podkreślił, że turystom z Bliskiego Wschodu bardzo zależy na podkreśleniu swojego statusu materialnego, nawet jeśli nie są przedstawicielami najzamożniejszych rodów.

Zazwyczaj wynajmują na lotnisku w Krakowie droższe auta marki Mercedes. Wynajmują też osobne domki i apartamenty, aby mieć komfortowe warunki, gdzie mogą zachować pewną intymność – powiedział Andrzej Gut-Mostowy.

Jeden z pracowników wypożyczalni aut na krakowskim lotnisku zdradził, że Arabowie zazwyczaj rezerwują auta online. Co ciekawe, dokonują tego nawet z półrocznym wyprzedzeniem.

Nie są to zawsze najdroższe auta, niektórzy są bardziej majętni, inni mniej. Niektórzy patrzą na ceny, inni nie. To zależy. Jeżeli przyjeżdżają całymi rodzinami i wynajmują busy, to najczęściej są to mercedesy vito lub mercedesy klasy V – powiedział pracownik w rozmowie z o2.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Pilny komunikat, lek znika z aptek. Sprawa dotyczy 2 milionów pacjentów

”Wynajmują wszystkie auta jak leci i oddają je w opłakanym stanie”

Jak się okazuje, wynajęcie mercedesa vito na tydzień to koszt od 2 tys., do nawet 10 tys. zł., w zależności od wybranego terminu i opcji. Turyści z Bliskiego Wschodu mają też wyjątkowo często decydować się na zakup dodatkowych ubezpieczeń, np. autocasco. Niestety, zdarzają się również przykre sytuacje. Jeden z pracowników wypożyczalni wyznał, że auta wracają do wypożyczalni w stanie pozostawiającym wiele do życzenia.

Wynajmują auta wszystkie, jak leci i oddają je w opłakanym stanie. Są po prostu brudne, tapicerka jest zabrudzona, wszystko – powiedziała jedna z osób.

Nieco odmienne doświadczenia z turystami z Bliskiego Wschodu miał inny pracownik wypożyczalni.

To są raczej normalne zabrudzenia. Wiadomo, że przy dużej rodzinie nie są to czyste auta i zdarza się, że trzeba je oddać na dodatkowe czyszczenie, natomiast nie mieliśmy w związku z tym nieprzyjemnych zdarzeń – stwierdził.

W takich sytuacjach najczęściej pobierana jest część depozytu, tak aby pokryć koszty związane z czyszczeniem samochodu.

ZOBACZ WIDEO: To MUSI zrobić Polska. "Kompletna destabilizacja" Dr Bartosiak ostro o przyszłości świata ‼️

Źródło: o2.pl