Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Zakopane

Zakopane

Zakopane – miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych, potocznie nazywany zimową stolicą Polski.

Zakopane
12.06.2024 18:34 Arabowie w Zakopanem. Górale wpadli na zaskakujący pomysł

Arabscy turyści na dobre rozkochali się w Zakopanem i są prawdziwymi ulubieńcami lokalnych przedsiębiorców. Nowa grupa gości coraz liczniej widziana jest na Krupówkach, gdzie zostawiają niemałe ilości pieniędzy. W związku z tym górale zdecydowali się na nietypowy krok, aby jak najlepiej odpowiedzieć na ich potrzeby.

Zakopane
06.06.2024 17:10 Górale żalą się na Polaków. ”W ogóle nie dzwonią, pustki”.

Już niedługo oficjalnie ruszy sezon wakacyjny. Tradycyjnie powinniśmy zobaczyć nad morzem i w górach tysiące turystów. Jak się okazuje, może się tak nie stać w przypadku drugiego z miejsc. Jak donoszą górale, wiele z oferowanych przez nich kwater wciąż stoi pustych. Przedsiębiorcy już teraz załamują ręce.

zakopane mężczyzna
01.06.2024 13:47 Górale nastawiają się na turystów z Bliskiego Wschodu. Używają nawet sztucznej inteligencji

Górale spod samiuśkich Tatr nie liczą już na turystów z Polski czy Europy. Teraz mieszkańcy Podhala liczą zyski z goszczenia u siebie przybyszów z Bliskiego Wschodu. Interes opłaca im się na tyle, że skłonni są przychylić egzotycznym gościom przysłowiowego “nieba”. Co to oznacza? W ruch idzie nawet sztuczna inteligencja.

oscypki pieniądze
31.05.2024 14:26 Górale twierdzą, że urzędnicy "oszaleli". Konsekwencje odczują turyści

Wielka afera w Zakopanem. Górale kipią ze złości na urzędników, przez których ceny za oscypki mogą pójść znacznie w górę. Chodzi o serki sprzedawane w najbardziej turystycznych miejscach - na Krupówkach i pod Gubałówką. Sytuacja wydaje się być patowa, zwłaszcza że wiele biznesów może wkrótce zwyczajnie upaść. Czy turyści będą skłonni płacić o 20 proc. więcej za tradycyjny przysmak?

Zakopane
17.05.2024 22:21 Arabowie w Zakopanem. Ujawnili, co robią, wielu może być oburzonych

Turyści z Bliskiego Wschodu są coraz częściej spotykani w okolicach Zakopanego. Piękny krajobraz i atrakcje z pewnością skłaniają ich do samodzielnej eksploracji, w związku z czym decydują się na wynajmowanie samochodów. Są oni częstymi klientami wypożyczalni aut, jednak jak się okazuje stan, w jakim je zwracają, może pozostawiać wiele do życzenia.

konie, góry, wóz
17.05.2024 14:08 Zapłaci 75 tys. zł, żeby meleks zastąpił konie nad Morskim Okiem. Padła deklaracja

Szykuje się rewolucja na trasie do Morskiego Oka? Padła deklaracja dotycząca wykorzystania meleksów do wożenia turystów, którzy z różnych przyczyn nie pokonują popularnej trasy o własnych siłach. Zakopane zmieni swoje podejście do zwierząt? W piątek (17.05) nikt nie pojedzie na Morskie Oko wozem, do którego zaprzęgnięte są konie.

konie
06.05.2024 22:23 Koń upadł na trasie do Morskiego Oka. Zakopiańska policja reaguje

Jest zapowiedź kolejnych działań w związku z wydarzeniami nad Morskim Okiem. Po tym, jak głos na temat uderzonego w chrapy zmęczonego konia zabrali politycy, przyszedł czas na policję. Zakopiańscy mundurowi poinformowali, że w sprawie wszczęte zostało postępowanie. Minister rolnictwa polecił z kolei zbadanie sytuacji koni służbom weterynaryjnym.

Zakopane
05.05.2024 14:47 Pokazała "paragon grozy" z Zakopanego. Zamówiła tylko dwie zapiekanki

Majówka powoli dobiega końca. Dla wielu turystów, którzy postanowili długi weekend spędzić poza swoją miejscowością, może być ona jednak przykrym wspomnieniem. Ceny znów zaskoczyły Polaków. Powtarzający się niemal co roku scenariusz tym razem swoje żniwa zebrał m.in. w Zakopanem. Turystka pochwaliła się "paragonem grozy".

koń
04.05.2024 14:39 Morskie Oko. Koń upadł na trasie. Nagranie obiegło sieć

W internecie pojawiło się bulwersujące nagranie z trasy w kierunku Morskiego Oka. Na krótkim filmie widać, jak wycieńczony koń leży na ziemi. W pewnym momencie furman uderza zwierzę, które natychmiast zrywa się na równe nogi. W komentarzach zawrzało.

zwierzę, turyści
03.05.2024 18:41 Oburzające, co dzieje się podczas majówki w Zakopanem. "Tragedia"

Turyści w Zakopanem dopuścili się oburzającego zachowania względem dzikich zwierząt. Kiedy jedna z mieszkanek zimowej stolicy Polski zwróciła uwagę, iż robią źle, w jej stronę skierowane zostały wrogie okrzyki. - To czysta głupota i bezmyślność - grzmi pani Angelika.

Straż pożana
01.04.2024 15:20 Potężna wichura w Tatrach. Są ofiary śmiertelne, nie żyje 9-letni chłopiec

Halny daje się we znaki mieszkańcom Tatr. Powalane w wyniku silnych podmuchów drzewa stanowią duże niebezpieczeństwo. W Zakopanem spadające drzewo przygniotło dziecko, które pomimo wysiłku lekarzy zmarło w szpitalu. W poniedziałek 1 kwietnia śmierć poniosła również młoda kobieta. Z powodu silnego wiatru zamknięto tatrzańskie szlaki. 

ulica
14.03.2024 20:46 Myśleli, że nikt ich nie widzi. Górale rozkładają ręce

To prawdziwa plaga w Zakopanem. W kluczowej turystycznie miejscowości drastycznie wzrosła liczba kradzieży. W ciągu jednego dnia, 13 marca, policjanci ukarali mandatami cztery osoby, które zostały przyłapane na próbie przywłaszczenia produktów z okolicznych sklepów. Złodzieje zostali zatrzymani, czekają ich poważne konsekwencje, głównie finansowe. 

policja
11.03.2024 11:03 Pilna ewakuacja mieszkańców w polskiej miejscowości. Zaroiło się od służb

Zakopiańska Policja poinformowała o niecodziennym odkryciu, do którego doszło podczas prac ziemnych przy budowie mostu w miejscowości Poronin (woj. małopolskie). Funkcjonariusze musieli zarządzić ewakuację turystów z jednego z pensjonatów, a także okolicznych mieszkańców. 

narty, budynek
26.02.2024 22:40 Wybuch gazu na Gubałówce. Policja apeluje

Na Gubałówce w Zakopanem doszło do wybuchu gazu. Eksplozja rozerwała drewnianą konstrukcję, w której mieściła się wypożyczalnia nart. Policja opublikowała specjalny komunikat. Potrzebne są ważne informacje dotyczące całego wydarzenia, w którym ranna została jedna osoba.

Zakopane
20.01.2024 17:05 Chciała wynająć pokój w Zakopanem i gorzko tego pożałowała. To, co zrobił góral odbiera mowę

Ferie zimowe w województwach dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim trwają w najlepsze. Wiele osób zdecydowało się na wypoczynek w polskich górach. Nie dziwią więc doniesienia o paragonach grozy i wyzysku ze strony nieuczciwych właścicieli pensjonatów. Pewna turystyka poskarżyła się na to, co przeżyła, planując wyjazd do Zakopanego.

karetka
07.01.2024 09:24 W Zakopanem brakuje karetek. Ratownicy apelują do mieszkańców, to może uratować życie

Zaskakujące doniesienia z Zakopanego. Medycy alarmują, iż mieszkańcy regionu powinni uczyć się właściwego udzielenia pierwszej pomocy. Powód jest wyjątkowo trywialny: jest za mało karetek, aby mieć pewność, że ratownicy dotrą na czas.

skuter wypadek śnieg
04.01.2024 19:21 Przerażające sceny w górach. 22-latka walczy o życie po tym, jak rozbiła się skuterem śnieżnym

Policja w Zakopanem przekazała informację o kolejnym tragicznym wypadku w górach. Poszkodowana została młoda kobieta, która uderzyła z impetem w drzewo podczas jazdy na skuterze śnieżnym. Lekarze walczą o jej życie.

policja
01.01.2024 17:53 Skandaliczne sceny w Zakopanem, interweniowała policja. W tle "Sylwester Marzeń" TVP

Wczorajszy Sylwester nie we wszystkich regionach Polski przebiegał w spokojnej atmosferze. Policja w Zakopanem interweniowała blisko 100 razy. Najwięcej ok. 1 w nocy, tuż po koncercie TVP w ramach "Sylwestra Marzeń". Jedną osobę raniono nożem.

policja skocznia narciarska
31.12.2023 13:05 Tragiczny początek sylwestra w Zakopanem. Trafili na rozbite auto. W środku znajdował się martwy mężczyzna

Sylwester w Zakopanem rozpoczął się tragicznie. Policjanci poinformowali o ciele mężczyzny znalezionym na drodze prowadzącej do Kuźnicy. Zwłoki znajdowały się w samochodzie. Znane są wstępne przyczyny tego śmiertelnego incydentu.

policja pieniądze
16.12.2023 21:25 Miała wyjechać do Kościeliska, trafiła na policję. Kobieta straciła ponad 2 tys. zł

Kobieta straciła spore pieniądze tylko dlatego, że chciała wypocząć w górach. Policja ujawniła historię mieszkanki gminy Nałęczów z nadzieją, iż będzie ona przestroga dla innych. Szybko na jaw wyszło, iż ofiar było więcej. Śledczy zaapelowali do Polaków planujących wyjazd w góry.

sylwester tvp
25.11.2023 21:59 "Sylwester Marzeń" TVP jednak w Zakopanem. Niebywałe, jak zareagowali górale

Sylwester w Zakopanem był od kilku ładnych lat stałym elementem imprezowym w kalendarium TVP. Na scenie brylowały wówczas takie gwiazdy, jak Maryla Rodowicz, Zenek Martyniuk czy też Edyta Górniak, a ponadto nie brakowało niespodziewanych gości z zagranicy. W tym roku jednak huczna zabawa miała napotkać na liczne problemy i do niedawna wcale nie było wiadomo, czy się odbędzie. Dziś jej fani mogą odetchnąć z ulgą, bo na Równi Krupowej znów zagoszczą tłumy. Tylko co na to sami górale, którzy nie zawsze tryskali optymizmem?

para monitoring płot
25.11.2023 15:26 Restauracja z Zakopanego udostępniła nagranie z monitoringu. Skandaliczne zachowanie pary

Zakopane stało się miejscem skandalicznych scen. Do sieci trafiło nagranie sprzed jednej z restauracji. Widać na nich parę, która we wspólnym akcie zaprezentowała się z jak najgorszej strony. Właściciele zaapelowali do kobiety i mężczyzny uwiecznionych na filmie z monitoringu.

krupówki
20.10.2023 16:33 Arab podszedł do stoiska pani Jadzi w Zakopanem. Nie wierzyła w to, co kupił

Zakopane swoim urokiem, górskim klimatem i pięknymi widokami skradło, jak się okazuje serca nie tylko turystów z Polski. Coraz chętniej stolicę polskich gór odwiedzają także Arabowie i to nie tylko w sezonie zimowym. Obecnie prawdziwym hitem w ich kręgu stał się pewien produkt, za którego płacą wręcz krocie. Historia pani Jadzi z Krupówek tylko temu dowodzi.

Restauracja paragon
17.09.2023 09:13 Poszła do restauracji i pokazała paragon. W sieci rozpętała się burza, cena powala z nóg

Nie od dziś wiadomo, że kolacje w restauracjach, zwłaszcza tych w miejscowościach turystycznych, potrafią być drogie. Dowiodła tego pewna tiktokerka, która udała się do znanego lokalu w Kościelisku. Sprawdziła, czy ceny idą w parze ze smakiem i jakością, jednak nie to wzbudziło najwięcej reakcji widzów. Kwota, jaką zapłaciła za biesiadę, okazała się dla internautów nie do przyjęcia. Dali temu wyraz w komentarzach pod jej relacją.

policja
10.09.2023 15:11 Zakopiańska policja nie miała litości dla Rosjanina. Mężczyzna srogo ukarany

Wizyta 46-letniego rosyjskiego turysty w Zakopanem zapadnie mu z całą pewnością na długo w pamięci. Wszystko przez wykroczenie, którego się dopuścił. Policja nie miała dla niego żadnej litości.

turyści Zakopane
31.08.2023 08:47 Szejk z Dubaju wydał fortunę w Zakopanem. To kupił "każdej z żon"

Zakopane szturmowane jest przez turystów z krajów arabskich. Jeden ze sprzedawców opowiedział o szejku, który wydał fortunę na… krówki. - Poprosił o zapakowanie cukierków do oddzielnych torebek i każdej z żon wręczył jedną - powiedział mężczyzna. Ile wydał szejk? Kwota powala.

tiktoker
07.07.2023 19:33 Poszedł do "najdroższej toalety" w Polsce. Wszystko nagrał. Internauci komentują

Marcin Kruszewski to dla niemal wszystkich użytkowników platformy TikTok znany twórca. Tym razem popularny prawnik i tiktoker postanowił sprawdzić, co stało się z toaletą, która kilka miesięcy temu wzbudziła ogromne poruszenie w internecie. Wszystko nagrał i umieścił na swoim profilu. W sieci zawrzało.

zakopane
13.06.2023 15:15 Aż trudno uwierzyć w cenę tego obiadu w Zakopanem. Internauci pod wrażeniem

Turyści odwiedzający Zakopane zwłaszcza w sezonie, bardzo często narzekają na wysokie ceny w restauracjach i knajpach. Internet bardzo często zalewany jest tzw. paragonami grozy. Inaczej było w tym przypadku. Młody tiktoker pokazał miejsce, gdzie zjadł smacznie i naprawdę tanio. Warto sprawdzić tę miejscówkę będąc następnym razem w stolicy Tatr.