Goniec.pl
Pierwsze takie w historii życzenia wielkanocne od pary prezydenckiej

prezydent.pl

Andrzej i Agata Duda jeszcze nigdy nie złożyli takich życzeń wielkanocnych. Wykonali specjalny gest

17 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożyli oficjalne życzenia z okazji Wielkanocy. Para prezydencka w krótkich słowach zwróciła się do wszystkich Polaków. Personalnie zostały wywołane dwie grupy. Jedna z nich nie tylko otrzymała szczególne podziękowania. To pierwsze takie słowa pary prezydenckiej od początku prezydentury Andrzeja Dudy.

W Wielkanoc para prezydencka zamieściła specjalne życzenia. Andrzej i Agata Dudowie oboje ubrani byli w garnitury, jednak to ich słowa zwróciły największą uwagę.

AFP PHOTO / RUSSIAN DEFENCE MINISTRY, AFP/East News

Plan Putina wyszedł na jaw. "Łączy terror z grabieżą"

CZYTAJ DALEJ

- Pragniemy złożyć Państwu życzenia błogosławionych, pełnych zdrowia Świąt Wielkanocnych. Niech w sercu każdego z nas zagości pokój, nadzieja, jedność i braterstwo - powiedział Andrzej Duda.

Pierwsza dama kontynuowała składanie wielkanocnych życzeń, ale kolejny fragment w wypowiedzi pary prezydenckiej był wyjątkowy. Takie słowa padły po raz pierwszy od początku kadencji Andrzeja Dudy.

Pierwsze takie życzenia wielkanocne od pary prezydenckiej

Wcześniejsze święta Wielkanocy wyglądały inaczej ze względu na pandemię i obostrzenia regulujące możliwość swobodnego spotykania się. W 2022 r. spokój i błogość spędzania czasu z rodziną i najbliższymi burzą wydarzenia za wschodnią granicą Polski.

Nie umknęło to prezydentowi i pierwszej damie. - Tegoroczna Wielkanoc jest inna. W wielu polskich domach przebywają uchodźcy z walczącej o wolność Ukrainy - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

- Ufamy, że życzliwość i serdeczność, z jakimi zostali przyjęci, będą obecne również przy świątecznym stole, przynosząc im ulgę i pocieszenie - dodała pierwsza dama.

Andrzej Duda dodał natomiast, że już w genezie Wielkanocy znaleźć można przesłanie, że każdy zasługuje na pomoc, "a szczególnie osoby opuszczone, ofiary agresji i niesprawiedliwości". Po raz pierwszy historii w prezydenckich życzeniach wyszczególniona została jedna z grup od zawsze stających na wyżynach wysiłku i poświęcenia dla drugiego człowieka.

Agata Duda w ostrych słowach o czynach Rosjan w Ukrainie: bestialstwo

Agata Duda w ostrych słowach o czynach Rosjan w Ukrainie. "Bestialstwo i akt ludobójstwa"

CZYTAJ DALEJ

Dotąd nie byli jeszcze publicznie honorowani w prezydenckich życzeniach

Poza sztandarowymi słowami zawartymi w oficjalnych życzeniach głowy państwa pojawiły się personalne wskazania, na grupy, które podczas tegorocznej Wielkanocy szczególnie zasługują na uhonorowanie.

- Gorąco pozdrawiamy osoby troszczące się o to, aby Wielkanoc była spokojna i bezpieczna. Dziękujemy żołnierzom, przedstawicielom służb i formacji oraz wszystkim, którzy pracują i pełnią służbę w Święta - powiedział Andrzej Duda.

To jednak jego żona, Agata Kornhauser-Duda wypowiedziała słowa, które zapiszą się w historii, jako pierwszy personalny zwrot pary prezydenckiej w kierunku osób zajmujących się pomocą humanitarną, ale również tą wybiegająca poza ramy fundacji pozarządowych.

- Szczególne podziękowania kierujemy do społeczników i wolontariuszy, którzy niosą pomoc osobom ciężko doświadczonym przez los – również w ogarniętej wojną Ukrainie - wyjaśniła pierwsza dama. Pełną treść życzeń obejrzeć można w filmie poniżej.

Władimir Putin o wojnie i terroryzmie. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Tak o wojnie i terroryzmie mówił Władimir Putin. Jego słowa dziś brzmią jak ponury żart

Archiwalne słowa Władimira Putina na temat wojny i terroryzmu rzucają zupełnie nowe światło na jego obecne zachowania. Część słów prezydenta Rosji wydaje się wręcz groteskowa w odniesieniu do wojny w Ukrainie. - Rosja nie prowadzi rozmów z terrorystami, lecz likwiduje ich - mówił w lutym 2004 r. Władimira Putin. Sprawdź, jak wypowiadał się na ten temat. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kanclerz Austrii o rozmowach z Putinem: "Żyje we własnym świecie"

  • Putin podpisał kolejną ustawę. Wysokie kary dla Rosjan

  • RCB ostrzega i pokazuje, na czym obecnie skupiają się trolle Putina

Źródło: prezydent.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

kremlin.ru Jakub Szymczuk/KPRM

Wiadomości

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

Czytaj więcej >
Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >