Goniec.pl
[II-51]

goniec.pl

Andrzej Duda życzy przysłowiowego szczęścia maturzystom. Internauci komentują

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Andrzej Duda z samego rana złożył życzenia polskim maturzystom. Internauci wytknęli mu jednak błędy, których dopatrzyli się we wpisie prezydenta. To kolejny dzień, w którym głowa państwa polskiego stara się wykorzystać media społecznościowe

Już dziś, tj. we wtorek 4 maja, rozpoczynają się w Polsce egzaminy maturalne. Przystąpi do niech około 271 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, którzy na początek będą musieli poradzić sobie z testem pisemnym z języka polskiego.

Andrzej Duda życzy szczęścia maturzystom

Andrzej Duda postanowił z tej okazji życzyć młodym Polakom szczęścia i zamieścił na Twitterze okolicznościowy wpis. Niestety, zaledwie wczoraj pisaliśmy o dwóch wpadkach w jednym poście prezydenta, który pojawił się w mediach społecznościowych 2 maja, a już dzisiaj mamy powtórkę z rozrywki.

- Drodzy Maturzyści! Dziś rozpoczynacie egzaminy, których pomyślne zaliczenie uważa się za przepustkę do dorosłego życia. Wraz z Agatą, życzymy Wam przysłowiowego szczęścia w tej ważnej życiowej przeprawie. Niech nie opuszcza Was wiara we własne umiejętności i siły! Powodzenia! - brzmi wpis Andrzeja Dudy, który po godz. 7 pojawił się dzisiaj na jego koncie na Twitterze.

Wszystko byłoby miło i sympatycznie, gdyby nie to, że w poście prezydenta nawiązującym do edukacji internauci doszukali się błędów, które właśnie z braku edukacji mogą, ich zdaniem, wynikać.

Największe zastrzeżenia mają polscy internauci do sformułowania „przysłowiowe szczęście”. Zdającym egzaminy można bowiem życzyć przysłowiowego „połamania piór”, natomiast szczęścia można życzyć ot tak, po prostu, bez mieszania go w jakiekolwiek przysłowia.

Tego faktu internauci przepuścić jednak nie mogli i skrzętnie wykorzystali okazję, by dopiec prezydentowi. - Jakie przysłowie o szczęściu miał Pan na myśli? „Głupi zawsze ma szczęście”? „Mieć więcej szczęścia niż rozumu”? - skomentował jeden z użytkowników Twittera.

- Przysłowiowego? Na litość boską, kto panu prezydentowi prowadzi konto na TT? Maturzysta jakiś? - brzmiał kolejny komentarz, na który jednak odpowiedź przyszła równie szybko ze strony innego internauty: - Jednak sam pisze te tłity. Kiedyś myślałem, że ktoś je prowadzi. Jednak nie

Tego typu komentarzy pod postem Andrzeja Dudy jest zatrzęsienie, ale niektórzy znaleźli jeszcze jeden błąd. Chodzi mianowicie o niepotrzebny przecinek, który pojawił się w tych kilku zdaniach.

- Po „Wraz z Agatą”, przed „życzymy” nie stawiamy przecinka. Uczyli o tym w liceum - brzmiał jeden z komentarzy osób, które dopatrzyły się tego błędu. No cóż, nie można odmówić im racji.

Bartłomiej CieślakAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: bartlomiej.cieslak@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Obowiązkowa hospitalizacja i kwarantanna. Minister zdrowia podpisał rozporządzenia dot. małpiej ospy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, PETRAS MALUKAS/AFP/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Sondaż zaufania do polityków. Duda na czele, jest kilka niespodzianek

Czytaj więcej >
Wikimedia/The Russian Presidential Press and Information Office

Wiadomości

Władimir Putin rozmawiał z kanclerzem Austrii. Padły absurdalne oskarżenia pod adresem Ukrainy

Czytaj więcej >
Boris Johnson

Wiadomości

"Corriere della Sera": Tajny plan Borisa Johnsona. Pod uwagę brana jest także Polska

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny absurdalny materiał białoruskiej telewizji. Nie zabrakło przykładów z Polski

Czytaj więcej >
goniec.pl

Wiadomości

"Kłamią, manipulują i lekceważą nasz naród". Emerytka miażdży rząd PiS-u

Czytaj więcej >