Andrzej Duda zaliczył wpadkę Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda życzy przysłowiowego szczęścia maturzystom. Internauci komentują

Andrzej Duda z samego rana złożył życzenia polskim maturzystom. Internauci wytknęli mu jednak błędy, których dopatrzyli się we wpisie prezydenta. To kolejny dzień, w którym głowa państwa polskiego stara się wykorzystać media społecznościowe w dobry sposób, ale nie do końca mu się to udaje.

Już dziś, tj. we wtorek 4 maja, rozpoczynają się w Polsce egzaminy maturalne. Przystąpi do niech około 271 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, którzy na początek będą musieli poradzić sobie z testem pisemnym z języka polskiego.

Andrzej Duda życzy szczęścia maturzystom

Andrzej Duda postanowił z tej okazji życzyć młodym Polakom szczęścia i zamieścił na Twitterze okolicznościowy wpis. Niestety, zaledwie wczoraj pisaliśmy o dwóch wpadkach w jednym poście prezydenta, który pojawił się w mediach społecznościowych 2 maja, a już dzisiaj mamy powtórkę z rozrywki.

- Drodzy Maturzyści! Dziś rozpoczynacie egzaminy, których pomyślne zaliczenie uważa się za przepustkę do dorosłego życia. Wraz z Agatą, życzymy Wam przysłowiowego szczęścia w tej ważnej życiowej przeprawie. Niech nie opuszcza Was wiara we własne umiejętności i siły! Powodzenia!- brzmi wpis Andrzeja Dudy, który po godz. 7 pojawił się dzisiaj na jego koncie na Twitterze.

Wszystko byłoby miło i sympatycznie, gdyby nie to, że w poście prezydenta nawiązującym do edukacji internauci doszukali się błędów, które właśnie z braku edukacji mogą, ich zdaniem, wynikać.

Czwarta fala koronawirusa w Polsce? Ekspertka nie pozostawia wątpliwościCzwarta fala koronawirusa w Polsce? Ekspertka nie pozostawia wątpliwościCzytaj dalej

Największe zastrzeżenia mają polscy internauci do sformułowania „przysłowiowe szczęście”. Zdającym egzaminy można bowiem życzyć przysłowiowego „połamania piór”, natomiast szczęścia można życzyć ot tak, po prostu, bez mieszania go w jakiekolwiek przysłowia.

Tego faktu internauci przepuścić jednak nie mogli i skrzętnie wykorzystali okazję, by dopiec prezydentowi. - Jakie przysłowie o szczęściu miał Pan na myśli? „Głupi zawsze ma szczęście”? „Mieć więcej szczęścia niż rozumu”? - skomentował jeden z użytkowników Twittera.

- Przysłowiowego? Na litość boską, kto panu prezydentowi prowadzi konto na TT? Maturzysta jakiś? - brzmiał kolejny komentarz, na który jednak odpowiedź przyszła równie szybko ze strony innego internauty: - Jednak sam pisze te tłity. Kiedyś myślałem, że ktoś je prowadzi. Jednak nie

Tego typu komentarzy pod postem Andrzeja Dudy jest zatrzęsienie, ale niektórzy znaleźli jeszcze jeden błąd. Chodzi mianowicie o niepotrzebny przecinek, który pojawił się w tych kilku zdaniach.

- Po „Wraz z Agatą”, przed „życzymy” nie stawiamy przecinka. Uczyli o tym w liceum - brzmiał jeden z komentarzy osób, które dopatrzyły się tego błędu. No cóż, nie można odmówić im racji.

Andrzej Duda

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter

Następny artykuł