Goniec.pl
Andrzej Duda dwa lata temu obiecał 15. emeryturę, PiS nie wyklucza jej wprowadzenia

(zdj. wykadrowane) Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda obiecał Polakom 15. emeryturę. PiS dotrzyma słowa? Poseł Cymański zabrał głos w tej sprawie

25 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Andrzej Duda dopnie swego i spełni obietnicę o 15. emeryturze dla seniorów? Pytaniem otwartym pozostaje kwestia kreatywnej księgowości budżetu państwa i znalezienia kolejnych pieniędzy do rozdania. W PiS niczego nie wykluczają. - Piętnastka? Oczywiście by się przydała - powiedział Tadeusz Cymański.

Andrzej Duda w czasie kampanii wyborczej w 2020 r. mydlił wyborcom oczy 15. emeryturą. Czy kolejne dodatkowe świadczenie znajdzie się na liście wypłat ZUS?

Donald Tusk uderzył w papieża Franciszka, nie hamował języka

Donald Tusk uderzył w papieża Franciszka. Były premier się nie hamował, wymownie podsumował głowę Kościoła

CZYTAJ DALEJ

- Mam nadzieję, że będzie czternasta emerytura, daj Boże, że będzie potem piętnasta emerytura - mówił dwa lata temu Andrzej Duda. Politycy słyną z naginania rzeczywistości, ale nierealne obietnice to nic innego, jak bezlitosne wykorzystywanie nadziei seniorów. Ewidentnie przynosi to efekty, gdyż Andrzej Duda został zaprzysiężony na drugą kadencję prezydentury.

Co jednak z 15. emeryturą? Temat powraca w dniu, gdy Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdziło, że pierwsze wypłaty 14. emerytury trafiły już niektórych seniorów. Okazuje się, że PiS nie wyklucza, że rozda kolejne pieniądze.

Andrzej Duda w 2020 obiecał 15. emeryturę, co dalej?

15. emerytura podzieli los "czternastki"? 14. emerytura z założenia miała być wypłacona tylko raz, ale już w czwartek, 25 sierpnia br., ponownie pojawiła się na kontach najbiedniejszych seniorów.

Andrzej Duda jeszcze dwa lata temu celował dużo wyżej i gotowy był rozdawać jeszcze więcej pieniędzy. Nie spina się to z niedawną deklaracją Jarosława Kaczyńskiego o końcu ery rozdawnictwa i życia z zasiłków.

PiS jak to PiS. Politycy partii rządzącej udowadniają, że mnogość zdań nie prowadzi do konfliktu interesu. 15. emerytura z założenia rozdająca dodatkowe pieniądze nie stoi w sprzeczności z deklaracją o końcu rozdawnictwa? Wszystko na to wskazuje, gdyż w PiS nie skreślono pomysłu Andrzeja Dudy.

- Zawsze podkreślam, że najsłabsi są dla mnie najważniejsi. Piętnastka? Oczywiście by się przydała - powiedział Tadeusz Cymański w rozmowie z "Faktem". Poseł PiS natychmiast posilił się argumentami pokazującymi, że 15. emerytura może zostać jedynie po raz kolejny wykorzystana w formie wabika do urny wyborczej.

15. emerytura nie jest skreślona z listy planów, ale nadal nie ma nawet jej zarysu. - Zastanawiałbym się jednak nad kryteriami wsparcia, bo są też Polacy w trudnej ekonomicznie sytuacji. Wszystko musi być uwzględnione w budżecie państwa. Będziemy szukali kolejnych rozwiązań. Dyskusje trwają - dodał poseł PiS Tadeusz Cymański.

15. emerytura nie zostanie powołana do życia przez Andrzeja Dudę

Optymistyczny ton posła PiS studzi jednak Kancelaria Prezydenta. "Fakt" zapytał, czy emeryci mogą liczyć na kolejne dodatkowe pieniądze z budżetu państwa. Odpowiedź to kubeł zimnej wody dla wyborców Andrzeja Dudy.

14. emerytura zaczęła trafiać do seniorów, ale pieniądze nęcą oszustów, policja ostrzega

14. emerytura już trafiła do pierwszych seniorów. Policja pilnie ostrzega, oszuści mogą to wykorzystać

CZYTAJ DALEJ

Kancelaria Prezydenta nie ma żadnej wiedzy oraz informacji o podjęciu "decyzji i przygotowania projektu inicjatywy legislacyjnej Pana Prezydenta w zakresie wypłaty dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów".

15. emerytura nie jest racjonalna i stoi w kolejce za "czternastką"

Obóz władzy nie nadąża już za tym co, komu i ile obiecał. Andrzej Duda i jego 15. emerytura najprawdopodobniej zostanie jedynie marzeniem. Dowodzi tego stanowisko europosłanki PiS, Elżbiety Rafalskiej.

Polityczka Jarosława Kaczyńskiego trzeźwo stwierdziła, że nie dopięto jeszcze planów ustanowienia 14. emerytury stałym zastrzykiem gotówki dla seniorów. - Jestem człowiekiem racjonalnych decyzji, poczekajmy najpierw aż ta czternasta emerytura stanie się corocznym świadczeniem - powiedziała Elżbieta Rafalska.

Trudno uwierzyć, jak naprawdę mieszka Agata Duda. Złote fotele to tylko początek, mamy zdjęcia

Agata Duda od kilku lat mieszka wraz z mężem w Pałacu Prezydenckim. Wnętrza rezydencji, której budowa rozpoczęła się w XVII wieku, robią niesamowite wrażenie. Para prezydencka ma do dyspozycji około 200 metrów kwadratowych. Złote krzesła to tylko początek luksusów, z jakich pierwsza dama korzysta każdego dnia. / fot. Piotr Molecki/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: fakt.pl, radiozet.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Śmiertelne potrącenie pieszego Włocławek

Wiadomości

Tragiczne w skutkach potrącenie. 70-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu

Czytaj więcej >
Emerytalna Bomba, oszustwo, emeryci

Wiadomości

Emeryci muszą uważać. Zmasowany atak oszustów na polskich seniorów

Czytaj więcej >
Działania strażaków, wybuch w bloku

Wiadomości

Opole. Niebezpieczny wybuch w bloku. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >
Już od marca każdy właściciel nieruchomości będzie musiał mieć sporządzone świadectwo energetyczne (Iberion).

Wiadomości

Wielu Polakom należą się dodatkowe pieniądze, a nawet o tym nie wiedzą. Wnioski od 7 lutego

Czytaj więcej >
Papież Franciszek

Wiadomości

Decyzja papieża wywołała burzę. Polski ksiądz nie wytrzymał, skandaliczne słowa

Czytaj więcej >
policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >