Goniec.pl
Agata Duda w ostrych słowach o czynach Rosjan w Ukrainie: bestialstwo

Piotr Molecki/East News

Agata Duda w ostrych słowach o czynach Rosjan w Ukrainie. "Bestialstwo i akt ludobójstwa"

14 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Nie tylko Andrzej Duda podzielił się mocnych i krytycznym wobec Rosji stanowiskiem. Swoją opinię na temat wojny w Ukrainie zaprezentowała przed żołnierzami, strażakami i pogranicznikami w Lublinie pierwsza dama. Z ust Agaty Dudy rzadko padają tak ostre słowa.

W środę Andrzej Duda przebywał z oficjalną wizyta w Kijowie. Małżonka prezydenta również skupiła się na wykonywaniu swoich obowiązków w roli pierwszej damy.

NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News

Putin oskarża Europę. "Konsekwencje takiego kroku mogą być bardzo bolesne"

CZYTAJ DALEJ

Agata Duda pojawiła się w Lublinie w Litewsko–Polsko–Ukraińskiej Brygadzie im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego. Chociaż podkreślała, że część słów to efekt prośby Andrzeja Dudy o przekazanie informacji funkcjonariuszom, to jedna z wypowiedzi pierwszej damy pokazała jej stosunek do wojny w Ukrainie.

Rosjanie nie mogą liczyć na litość Agaty Dudy. Pierwsza dama nie ukrywała, że nie jest w stanie zgodzić się na to, co dzieje się za wschodnią granicą Polski.

Agata Duda w ostrych słowach o wojnie w Ukrainie: bestialstwo i akt ludobójstwa

W słowa Agaty Dudy wizytującej w Lublinie wsłuchiwali się żołnierze, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, organizacji pozarządowych i wolontariusze. Dodatkowo w zastępstwie prezydenta RP z pierwszą damą podróżowali m.in. Paweł Szrot (Szef Gabinetu Prezydenta RP) i minister Mariusz Błaszczak.

Pierwsza dama nie ukrywała swojego stosunku do działań zwykłych obywateli w ciągu ostatniego miesiąca. - Jestem dumna nie tylko jako żona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ale przede wszystkim jako Polka ze wszystkich moich Rodaków. To, w jaki sposób wszyscy ruszyli z potrzeby serca, by wesprzeć naszych przyjaciół z Ukrainy jest naprawdę niezwykłe. Chcę Państwu za to z całego serca podziękować - mówiła Agata Duda w Lublinie.

To jednak inne słowa odbiły się największym echem. Agata Duda przedstawiła swoją opinię na temat wojny w Ukrainie. Personalna uwaga pokazuje, że za zamkniętymi drzwiami pałacu prezydenckiego toczą się rozmowy na temat kolejnych zbrodni wojennych dokonywanych przez Rosjan wysłanych do walki przez Władimira Putina.

Mateusz Morawiecki bezpośrednio uderzył w Kreml i Władimira Putina

"Nawiązuje do najgorszych tradycji faszystowskich". Mocne słowa Mateusza Morawieckiego, otwarcie uderzył w Putina i Kreml

CZYTAJ DALEJ

- Jak każda żona, każda matka, każda kobieta nie godzę się na to, co dzieje się podczas tej wojny - przekazała funkcjonariuszom w czasie wizyty w Litewsko–Polsko–Ukraińskiej Brygadzie im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego w Lublinie.

Mocnych słów z ust Agaty Dudy padło jednak jeszcze więcej. - To jest bestialstwo i akt ludobójstwa, które muszą zostać przez wszystkich potępione, a sprawcy powinni zostać ukarani - dodawała pierwsza dama.

"Nie godzę się"

Rozpoczęcie 24 lutego 2022 r. dramatu milionów Ukrainek i Ukraińców spotkało się ze stanowczym potępieniem ze strony Agaty Dudy. Żona Andrzeja Dudy w czasie, gdy ten przebywał w Kijowie, wprost wskazała, że nie ma jej zgody na bezprawne akty terroru.

- Nie godzę się na to, żeby ginęły niewinne ofiary tej wojny, przede wszystkim dzieci i kobiety. Nie godzę się na to, by kobiety były gwałcone przez rosyjskich żołnierzy - mówiła Agata Duda.

Tak mieszka Wołodymyr Zełenski

Niewiarygodne, jak od początku wojny mieszka Zełenski. Nie może nawet zapalić światła

- Tu musi być ciemno, nie można włączyć światła, bo bomba mogłaby po prostu wlecieć podczas nalotu - powiedział Wołodymyr Zełenski podczas oprowadzania dziennikarzy po swoim tymczasowym domu od początku wojny w Ukrainie. Tak żyje prezydent okupowanego kraju, który nie chciał zostawić rodaków i nie wyjechał ze stolicy nawet, gdy ta była atakowana. fot. Twitter.com/@60Minutes

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: prezydent.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >