Goniec.pl
Organizatorzy zaprzeczają, jakoby Agata Duda nie dostała zaproszenia do akcji "Matki na granicę"

Piotr Molecki/East News

Agata Duda otrzymała zaproszenie do udziału w akcji "Matki na granicę"

27 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 6 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska pojawiły się na terenach przygranicznych w obronie w ramach akcji "Matki na granicę". W sieci natychmiast zaczęto zadawać pytania o obecność Agaty Dudy. Prezydencka minister stwierdziła, że żona Andrzeja Dudy nie dostała zaproszenia. Organizatorzy wydarzenia zaprzeczają i wskazują, że mail z zaproszeniem trafił również do skrzynki Agaty Dudy.

Nie milkną negatywne komentarze w związku z brakiem Agaty Dudy podczas wizyty byłych pierwszych dam na granicy polsko-białoruskiej. Akcja "Matki na granicę" miała pokazać, że z uchodźcami niewpuszczanymi do Polski solidaryzują się również żony byłych prezydentów.

wszystkich świętych

Ekspert: Cmentarze powinny być zamknięte dla niezaszczepionych

CZYTAJ DALEJ

Na granicy pojawiły się Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska, które zwykle chętnie okazują wsparcie innym kobietom. Akcję solidarnościową poparła również Danuta Wałęsa. Polacy zaczęli pytać, co z Agatą Dudą.

Agata Duda nie dostała zaproszenia na granicę?

We wtorek 26 października prezydencka minister przekazała, że Agata Kornhauser-Duda nie pojawiła się na granicy w ramach akcji "Matki na granicę", gdyż nie została zaproszona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Innego zdania są organizatorzy, którzy odezwali się do żon byłych prezydentów. Wskazują, że również urzędująca pierwsza dama otrzymała specjalny mail z zaproszeniem.

Wysłali oficjalne zaproszenie

Beata Chmiel skomentowała oświadczenie na temat braku zaproszenia dla Agaty Dudy. W rozmowie z portalem onet.pl zaprzeczyła prawdziwości tego stwierdzenia.

- Apel Kobiet Filmu został wysłany do pani prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy - poinformowała Beata Chmiel.

Dodała, że żona Andrzeja Dudy nie została potraktowana inaczej niż reszta. Wiadomość z zaproszeniem do akcji trafiła do Agaty Dudy "dokładnie w tym samym momencie i taką samą drogą korespondencyjną, jaką zwróciłyśmy się do byłych pierwszych dam".

Beata Chmiel dodała, że informacja o akcji "Matki na granicę" oraz zaproszenie do wsparcia solidarnościowej demonstracji trafiły do Agaty Dudy poprzez pocztę elektroniczną. Organizatorzy wskazali, że adres znajduje się na domenie prezydent.pl.

Pierwsze damy wsparły uchodźców

W Michałowie zabrakło Agaty Dudy. Słowa i czyny, jakie pokazały inne pierwsze damy, zapadły w pamięć nie tylko lokalnej społeczności i aktywistów walczących o zmianę polityki rządzących względem osób dotkniętych kryzysem migracyjnym.

- To są osoby współodczuwające, podobnie jak my. Na tym spotkaniu były łzy zarówno po naszej, jak i ich stronie - mówiła Jolana Kwaśniewska. Więcej o wizycie pierwszy dam na granicy polsko-białoruskiej przeczytać możecie w serwisie goniec.pl >tutaj<

Niewiarygodne sceny w "Tańcu z gwiazdami". Widzowie oniemieli, polały się łzy

Slajd 1 z 5

Wpadka jurora w "Tańcu z Gwiazdami"

Finał "Tańca z Gwiazdami": wpadki w tanecznym show

Michał Malitowski zasiadający z jury "Tańca z Gwiazdami" w 11. edycji show użył słowa "ku*wa". Usłyszały je miliony widzów śledzących występy gwiazd na tanecznym parkiecie. Wulgaryzm miał być emocjonalnym uznaniem dla walczącego o Kryształową Kulę Sebastiana Wilka. fot. Polsat

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: onet.pl, wp.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Rządowe RCB wysłało pismo z ostrzeżeniem do firm, chodzi o V falę koronawirusa

Wiadomości

V fala koronawirusa przeraża rząd. Część firm dostała od RCB specjalne pismo z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Pandemia i podwyżki wykańczają branżę pralniczą. "Czysta pościel będzie rarytasem jak banany za czasów komuny"

Czytaj więcej >
Kaczyński

Wiadomości

Gowin: Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. To ich słucha Jarosław Kaczyński

Czytaj więcej >
Kukiz

Wiadomości

Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Czytaj więcej >
Banaś

Wiadomości

PAP: Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariana Banasia

Czytaj więcej >
nauka zdalna

Wiadomości

Radio ZET: Nauka zdalna możliwa w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców

Czytaj więcej >