Goniec.pl
[II-51]

Piotr Molecki/East News

Agata Duda otrzymała zaproszenie do udziału w akcji "Matki na granicę"

27 Października 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska pojawiły się na terenach przygranicznych w obronie w ramach akcji "Matki na granicę". W sieci natychmiast zaczęto zadawać pytania o obecność Agaty Dudy. Prezydencka minister stwierdziła, że żona Andrzeja Dudy nie dostała zaproszenia. Organizatorzy wydarzenia zaprzeczają i wskazują, że mail z zaproszeniem trafił również do skrzynki Agaty Dudy.

Nie milkną negatywne komentarze w związku z brakiem Agaty Dudy podczas wizyty byłych pierwszych dam na granicy polsko-białoruskiej. Akcja "Matki na granicę" miała pokazać, że z uchodźcami niewpuszczanymi do Polski solidaryzują się również żony byłych prezydentów.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Ekspert: Cmentarze powinny być zamknięte dla niezaszczepionych

CZYTAJ DALEJ

Na granicy pojawiły się Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska, które zwykle chętnie okazują wsparcie innym kobietom. Akcję solidarnościową poparła również Danuta Wałęsa. Polacy zaczęli pytać, co z Agatą Dudą.

Agata Duda nie dostała zaproszenia na granicę?

We wtorek 26 października prezydencka minister przekazała, że Agata Kornhauser-Duda nie pojawiła się na granicy w ramach akcji "Matki na granicę", gdyż nie została zaproszona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Innego zdania są organizatorzy, którzy odezwali się do żon byłych prezydentów. Wskazują, że również urzędująca pierwsza dama otrzymała specjalny mail z zaproszeniem.

Wysłali oficjalne zaproszenie

Beata Chmiel skomentowała oświadczenie na temat braku zaproszenia dla Agaty Dudy. W rozmowie z portalem onet.pl zaprzeczyła prawdziwości tego stwierdzenia.

- Apel Kobiet Filmu został wysłany do pani prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy - poinformowała Beata Chmiel.

Dodała, że żona Andrzeja Dudy nie została potraktowana inaczej niż reszta. Wiadomość z zaproszeniem do akcji trafiła do Agaty Dudy "dokładnie w tym samym momencie i taką samą drogą korespondencyjną, jaką zwróciłyśmy się do byłych pierwszych dam".

Beata Chmiel dodała, że informacja o akcji "Matki na granicę" oraz zaproszenie do wsparcia solidarnościowej demonstracji trafiły do Agaty Dudy poprzez pocztę elektroniczną. Organizatorzy wskazali, że adres znajduje się na domenie prezydent.pl.

Pierwsze damy wsparły uchodźców

W Michałowie zabrakło Agaty Dudy. Słowa i czyny, jakie pokazały inne pierwsze damy, zapadły w pamięć nie tylko lokalnej społeczności i aktywistów walczących o zmianę polityki rządzących względem osób dotkniętych kryzysem migracyjnym.

- To są osoby współodczuwające, podobnie jak my. Na tym spotkaniu były łzy zarówno po naszej, jak i ich stronie - mówiła Jolana Kwaśniewska. Więcej o wizycie pierwszy dam na granicy polsko-białoruskiej przeczytać możecie w serwisie goniec.pl >tutaj<

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Niewiarygodne sceny w "Tańcu z gwiazdami". Widzowie oniemieli, polały się łzy

25 października na antenie Polsatu emitowany jest finał "Tańca z Gwiazdami". W wieloletniej historii programu tanecznego nie obyło się bez serii wpadek. Przypominamy największe z nich.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: onet.pl, wp.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >