Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Agata Duda otrzymała zaproszenie do udziału w akcji "Matki na granicę"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.10.2021 18:34

Agata Duda otrzymała zaproszenie do udziału w akcji "Matki na granicę"

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Piotr Molecki/East News

Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska pojawiły się na terenach przygranicznych w obronie w ramach akcji "Matki na granicę". W sieci natychmiast zaczęto zadawać pytania o obecność Agaty Dudy. Prezydencka minister stwierdziła, że żona Andrzeja Dudy nie dostała zaproszenia. Organizatorzy wydarzenia zaprzeczają i wskazują, że mail z zaproszeniem trafił również do skrzynki Agaty Dudy.

Nie milkną negatywne komentarze w związku z brakiem Agaty Dudy podczas wizyty byłych pierwszych dam na granicy polsko-białoruskiej. Akcja "Matki na granicę" miała pokazać, że z uchodźcami niewpuszczanymi do Polski solidaryzują się również żony byłych prezydentów.

Na granicy pojawiły się Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska, które zwykle chętnie okazują wsparcie innym kobietom. Akcję solidarnościową poparła również Danuta Wałęsa. Polacy zaczęli pytać, co z Agatą Dudą.

Agata Duda nie dostała zaproszenia na granicę?

We wtorek 26 października prezydencka minister przekazała, że Agata Kornhauser-Duda nie pojawiła się na granicy w ramach akcji "Matki na granicę", gdyż nie została zaproszona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Innego zdania są organizatorzy, którzy odezwali się do żon byłych prezydentów. Wskazują, że również urzędująca pierwsza dama otrzymała specjalny mail z zaproszeniem.

Wysłali oficjalne zaproszenie

Beata Chmiel skomentowała oświadczenie na temat braku zaproszenia dla Agaty Dudy. W rozmowie z portalem onet.pl zaprzeczyła prawdziwości tego stwierdzenia.

- Apel Kobiet Filmu został wysłany do pani prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy - poinformowała Beata Chmiel.

Dodała, że żona Andrzeja Dudy nie została potraktowana inaczej niż reszta. Wiadomość z zaproszeniem do akcji trafiła do Agaty Dudy "dokładnie w tym samym momencie i taką samą drogą korespondencyjną, jaką zwróciłyśmy się do byłych pierwszych dam".

Beata Chmiel dodała, że informacja o akcji "Matki na granicę" oraz zaproszenie do wsparcia solidarnościowej demonstracji trafiły do Agaty Dudy poprzez pocztę elektroniczną. Organizatorzy wskazali, że adres znajduje się na domenie prezydent.pl.

Pierwsze damy wsparły uchodźców

W Michałowie zabrakło Agaty Dudy. Słowa i czyny, jakie pokazały inne pierwsze damy, zapadły w pamięć nie tylko lokalnej społeczności i aktywistów walczących o zmianę polityki rządzących względem osób dotkniętych kryzysem migracyjnym.

- To są osoby współodczuwające, podobnie jak my. Na tym spotkaniu były łzy zarówno po naszej, jak i ich stronie - mówiła Jolana Kwaśniewska. Więcej o wizycie pierwszy dam na granicy polsko-białoruskiej przeczytać możecie w serwisie goniec.pl >tutaj<

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: onet.pl, wp.pl