Goniec.pl
Finał Tańca z gwiazdami

Instagram.com tanieczgwiazdami

Piotr Mróz wygrał 12. edycję "Tańca z Gwiazdami"

25 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 3 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

W wielkim finale 12. edycji programu "Taniec z Gwiazdami" o Kryształową Kulę walczyły dwie uwielbiane przez telewidzów pary: Kajra w parze z Rafałem Maserakiem oraz Piotr Mróz i Hania Żudziewicz. Upragniony puchar powędrował ostatecznie w ręce tej drugiej pary.

Po wielu tygodniach trudnych przygotowań, rywalizacja w "Tańcu z Gwiazdami" została zakończona. Kryształowa Kula - zgodnie z oczekiwaniami części widzów - stanie na honorowym miejscu w salonie Piotra Mroza.

Michał Szpak podczas finału "Tańca z Gwiazdami"

Michał Szpak zaśpiewał w finale "Tańca z Gwiazdami"

CZYTAJ DALEJ

Piotr Mróz wygrał "Taniec z Gwiazdami"

Tegoroczny finał programu należał do wyjątkowych - jurorzy od początku nie szczędzili pochwał zarówno Kajrze, jak i Piotrowi Mrozowi. Iwona Pavlović jeszcze przed emisją nie kryła, że spodziewała się naprawdę zaciętej rywalizacji.

- Inne błędy popełnia Kajra, a inne Piotr. Wydawałoby się, że to Kajra jest technicznie lepsza, ale w tańcach standardowych, na przykład tango Piotra z półfinałowego odcinka było oszałamiające. Takie czyste, klarowne, bezbłędne. Uważam, że to będzie zacięta rywalizacja. Będzie się w tym finale działo, bo - zauważmy - są dwie dobre pary. I oni to wiedzą - mówiła jurorka w rozmowie z Onetem.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Dla finalistów, którzy w finałowym odcinku tańczyli aż trzykrotnie, śpiewali m.in. Kombi, Doda, Michał Szpak i Alicja Janowska. W tak znakomitej muzycznej oprawie pokazywali swoje taneczne umiejętności, które jury oceniało bardzo wysoko. Trzeba jednak pamiętać, że w finale oceny jury są tylko pomocnicze, ale nie mają znaczenia dla końcowego wyniku.

Po pierwszych występach pokazano wyniki, według których to Piotr Mróz z partnerką byli na prowadzeniu. Na ten moment zdobyli 57% głosów wszystkich widzów.

Po drugiej turze występów, w których pary tańczyły tańce wybrane im przez swoich przeciwników, Piotr Mróz wciąż prowadził, jednak jego przewaga zmalała do 54% głosów.

Po trzeciej i ostatniej serii tańców polały się łzy, a jury jednogłośnie obu parom przyznało maksymalne noty. Wszyscy byli szczęśliwi, że po kilku edycjach, w których finaliści mieli większą popularność niż umiejętność tańca, tym razem finałowe pary tańczyły na bardzo wysokim poziomie.

Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden, a głosami widzów po Kryształową Kulę sięgnęli Piotr Mróz i Hanna Żudziewicz. Dla tancerki była to druga wygrana w programie. Rafał Maserak z kolei po raz szósty zajął drugie miejsce, chociaż wziął udział w 23. edycjach programu, zarówno w stacji TVN, jak i na Polsacie.

Jak oceniacie wyniki?

Piotr Mróz wygrał Taniec z Gwiazdami

Polsat, Taniec z Gwiazdami, prod. Rochstar

Niewiarygodne sceny w "Tańcu z gwiazdami". Widzowie oniemieli, polały się łzy

Slajd 1 z 5

Wpadka jurora w "Tańcu z Gwiazdami"

Finał "Tańca z Gwiazdami": wpadki w tanecznym show

Michał Malitowski zasiadający z jury "Tańca z Gwiazdami" w 11. edycji show użył słowa "ku*wa". Usłyszały je miliony widzów śledzących występy gwiazd na tanecznym parkiecie. Wulgaryzm miał być emocjonalnym uznaniem dla walczącego o Kryształową Kulę Sebastiana Wilka. fot. Polsat

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Taniec z Gwiazdami

Bartłomiej CieślakAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: bartlomiej.cieslak@goniec.pl

Podobne artykuły

Cezary Pazura

Gwiazdy

Cezary Pazura padł ofiarą zuchwałego oszustwa. Aktor zwrócił się do PKN Orlen

Czytaj więcej >
Kasia Tusk

Gwiazdy

Kasia Tusk znów w szpitalu. Trudny początek roku celebrytki

Czytaj więcej >
para

Gwiazdy

Te znaki zodiaku są najlepsze w łóżku. Przekonaj się, czy jesteś na liście

Czytaj więcej >
Instagram/smieszekmikollaj

Gwiazdy

Zwycięzca "Top Model" znęca się nad psem? W akcji Inspektorat Ochrony Zwierząt

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Dziś wieczorem Polsat wyemituje światowy hit "Avengers: Koniec gry"

Czytaj więcej >
AGENCJA SE/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gwiazdy

Koncert "Motylem jestem" w TVP. Przypomniano wywiad z Ireną Jarocką o rozwiązłości

Czytaj więcej >