Goniec.pl

Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki zainwestował w nowe ogrodzenie. Miało kosztować miliony

22 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Wokół rządowej willi przy ulicy Parkowej w Warszawie pojawiło się nowe ogrodzenie. Super Express donosi, że płot mógł kosztować prawie dwa miliony złotych. Z okazałej posiadłości korzysta przede wszystkim Mateusz Morawiecki.

Z doniesień podatkowych wynika, że premier należy do grona zamożnych polityków. W maju ubiegłego roku ujawniono, że Mateusz Morawiecki zgromadził na koncie oszczędnościowym blisko pięć milionów złotych. Ponadto jest właścicielem dwóch domów, mieszkania, segmentu szeregowego oraz działki rolnej. Sporym majątkiem dysponuje też żona polityka .

Mateusz Morawiecki cieszy się wyremontowaną rezydencją

Mimo szeregu własnych posiadłości, Mateusz Morawiecki chętnie korzysta z rządowej rezydencji, która mieści się przy ulicy Parkowej w Warszawie. To właśnie tam premier prowadzi najważniejsze rozmowy polityczne.

Niedawno kompleks, w którym znajduje się rezydencja, przeszedł gruntowną metamorfozę. Stare ogrodzenie zastąpiono nowym płotem z cegieł. Posłanka Hanna Gil-Piątek miała dotrzeć do informacji, że remont kosztował blisko dwa miliony złotych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Pierwotne ogrodzenie willi nie należało do atrakcyjnych - był to prowizoryczny parkan ze sklejki. Całości dopełniał obity słomianą matą taras. Zdumienie budziły jednak nie tylko wątpliwe walory estetyczne płotu, ale także powód jego powstania.

Historia płotu premiera

Rządowy kompleks został ogrodzony w 2014 roku, gdy miała się tam wprowadzić premier Ewa Kopacz. Powstanie płotu wzbudziło duże kontrowersje. - Czy pani premier czuje się zagrożona? A może szefowa rządu po prostu latem zamierza opalać się na balkonie i nie chce, by ją ktoś podglądał? - dopytywali dziennikarze.

Na terenie kompleksu rządowego przy ulicy Parkowej bywa nie tylko Mateusz Morawiecki - obok umiejscowione są jeszcze cztery wille przeznaczone dla polskich polityków.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres  [email protected]

Źródło: SE

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Politycy i reklamy na Facebooku. Premier inwestuje w autopromocję równowartość swojej pensji
Czytaj więcej >

Polityka

Kompromitacja Jarosława Jakimowicza. Nawet nie umiał obrócić pomyłki w żart
Czytaj więcej >

Polityka

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"
Czytaj więcej >

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. Andrzej Duda ujawnił szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]