Goniec.pl
Staruszek opiekował się synem

TikTok/billionairesmystery

96-latek stanął przed sądem za łamanie przepisów drogowych. Okazało się, że robi to dla syna

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

96-letni mężczyzna stanął przed sądem, zarzucono mu łamanie przepisów drogowych. Staruszek, ze względu na swój podeszły wiek, nie był już najlepszym kierowcą. Mimo to zdecydował się zasiąść za kierownicą, by zawieźć na badania ciężko chorego syna. Sędzia nie mógł powstrzymać wzruszenia.

Gdy starszy pan pojawił się na sali sądowej, widać było po nim ogromne zdenerwowanie. Mężczyzna stresował się zaistniałą sytuacją - nie dopuścił się złamania zasad drogowych celowych. Szybkość jego reakcji nie była po prostu tak dobra, jak w przeszłości.

Staruszek opiekował się synem

96-latek zdawał sobie sprawę z własnych ułomności, dlatego konsekwentnie unikał siadania za kierownicą. Do zmiany decyzji zmusiła go dopiero choroba syna. Mężczyźni nie mieli innych krewnych, dlatego musieli radzić sobie samemu i wspierać się w trudnych sytuacjach.

Staruszek nie widział większych szans na uniknięcie konsekwencji swojego postępowania. Postanowił jednak wytłumaczyć przed sądem motywy działania. Miał nadzieję, że sędzia uzna je za istotne i rozważy złagodzenie kary. Gdy zaczął opowiadać, publiczność zamarła.

- Mam 96 lat, jechałem naprawdę wolno. Prowadzę tylko, gdy muszę zabrać mojego chłopca na badanie krwi. Jest ciężko chory. [...] Zabieram go na badania co dwa tygodnie. Jest chory na raka - mówił zapłakany 96-latek, zwracając się do sędziego.

Mężczyzna, który prowadził rozprawę, był wyraźnie wzruszony postawą starszego pana. Nie mógł uwierzyć w to, że 96-latek, który sam był schorowanym człowiekiem, poświęca siły, które mu pozostały, by opiekować się swoim umierającym synem.

- Jesteś dobrym człowiekiem. Masz ponad 90 lat i wciąż troszczysz się o swoich najbliższych. To najcudowniejsze, co można zrobić - ocenił sędzia, dopytując, ile lat ma syn starszego pana. Gdy usłyszał odpowiedź brzmiącą „63 lata”, w jego oczach pojawiły się łzy.

Po zakończeniu składania zeznań urzędnik życzył staruszkowi i jego synowi wszystkiego najlepszego. Wyraził nadzieję, że obydwaj panowie będą cieszyć się dobrym zdrowiem jeszcze przez wiele lat. Życzył seniorowi zdrowia i przekazał, że nie ma zamiaru nakładać na niego żadnej kary.

Sprawa została umorzona, a 96-latek mógł wrócić do domu, by dalej opiekować się schorowanym krewnym. Wideo opublikowane w serwisie TikTok spotkało się z pozytywnym odbiorem wśród internautów. Wielu z nich nie mogło powstrzymać łez słysząc relację starszego pana.

Trzeba przyznać, że historia rodzinna dwóch mężczyzn była naprawdę wzruszająca i pokazała, że miłość rodzicielska nie ma żadnych granic. Podeszły wiek nie sprawia, że opiekunowie przestają troszczyć się o dorosłe już dzieci. To właśnie one potrafią być dla staruszków najlepszą motywacją do działania.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • 30 maja TVP wyemituje koncert poświęcony twórczości Krawczyka. Na scenie pojawi się jego hologram

  • Ruszyła zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa Krawczyka

  • Na półwyspie Helskim trwa inwazja owadów

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TikTok

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >