Goniec.pl
TVP zaskoczyło widzów

TRICOLORS/East News

30 maja TVP wyemituje koncert poświęcony twórczości Krawczyka. Na scenie pojawi się jego hologram

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Nagła śmierć Krzysztofa Krawczyka była wyjątkowo smutnym dniem dla fanów polskiej sceny muzycznej. Już 30 maja w Opolu odbędzie się wielki koncert poświęcony twórczości legendarnego piosenkarza. TVP podzieliło się z fanami wokalisty zaskakującym pomysłem na jego uhonorowanie.

Krzysztof Krawczyk odszedł 5 kwietnia 2021 roku w wieku 74 lat. By uhonorować zmarłą legendę, TVP przygotowało specjalne widowisko, które odbędzie się 30 maja na scenie w Opolu. Wśród artystów na scenie dzięki nowoczesnej technologii ma pojawić się również sam piosenkarz.

TVP będzie transmitować koncert poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi

Gdy Krzysztof Krawczyk poinformował fanów o swoim zakażeniu COVID-19, wielu bardzo się zaniepokoiło. Stan zdrowia piosenkarza wymagał hospitalizacji, jednak tuż przed tegorocznymi świętami wielkanocnymi wokalista wrócił do domu, a wielbiciele artysty odetchnęli z ulgą.

Niestety, ich radość nie trwała długo. W świąteczny poniedziałek 5 kwietnia 2021 roku Krzysztof Krawczyk źle się poczuł, a jego stan zdrowia nagle się pogorszył. Po południu media obiegły tragiczne informacje o śmierci artysty, a wielu Polaków pogrążyło się w żałobie wraz z bliskimi piosenkarza.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się 10 kwietnia 2021 roku, a piosenkarz spoczął na cmentarzu w Grotnikach niedaleko Łodzi. Od tego czasu jego grób tłumnie odwiedzają fani, którzy pragną pożegnać się z artystą. Niedługo po śmierci piosenkarza pojawiły się także apele o stworzenie festiwalu, poświęconego jego twórczości.

– Krzysztof Krawczyk jest bardzo ważnym artystą, warto zrobić jakiś koncert czy nawet festiwal poświęcony temu wielkiemu artyście. Świadczą o tym tłumy, które codziennie przyjeżdżają na cmentarz – mówił w rozmowie z „Faktem” Marek Sierocki.

TVP postanowiło uhonorować zmarłego piosenkarza i zaplanowało wielkie widowisko na jego cześć, które odbędzie się 30 maja 2021 roku na deskach opolskiego amfiteatru. Zaproszeni artyści wykonają najpopularniejsze przeboje  Krzysztofa Krawczyka w orkiestrowej aranżacji. Widzów czeka również wielka niespodzianka.

Na scenę w Opolu powróci sam Krzysztof Krawczyk, którego postać ma zostać wyświetlona w formie wirtualnego hologramu. Pomysł ten wzbudził mieszane uczucia wśród fanów gwiazdora, którzy nie tego spodziewali się po koncercie upamiętniającym jego twórczość.

Do udziału w widowisku zaproszono takie gwiazdy rodzimej sceny muzycznej, jak Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Ryszard Rynkowski, Rafał Brzozowski oraz Maryla Rodowicz.

Według portalu pudelek.pl, na koncercie w Opolu ma pojawić się również publiczność. Redakcja powołała się na swojego informatora, jednak Telewizja Polska do tej pory nie potwierdziła tych doniesień.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Komentator Eurowizji zażartował ze stylizacji Idy Nowakowskiej

  • Babcia wybrała się na chrzest humanistyczny wnuczki. Skrytykowała matkę dziecka

  • Na półwyspie Helskim trwa inwazja owadów

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >