Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 4-latek wpadł pod kosiarkę. Trwa dramatyczna walka o jego życie
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 16.06.2024 21:25

4-latek wpadł pod kosiarkę. Trwa dramatyczna walka o jego życie

lpr
fot. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (zdj. ilustracyjne)

Do dramatycznego wypadku doszło w niedzielę 16 czerwca w miejscowości Białobłocie (woj. lubuskie). W trakcie prac polowych 4-letni chłopiec wpadł pod kosiarkę zamontowaną na ciągniku rolniczym. Chłopiec został pilnie przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie.

Dramatyczny wypadek w Lubuskim. 4-latek wpadł pod kosiarkę

Do zdarzenia doszło przed godziną 17.00 w niedzielę 16 czerwca. Służby otrzymały wezwanie do miejscowości Białobłocie w gminie Deszczno, gdzie 4-latek nieszczęśliwie wpadł pod kosiarkę zamontowaną na ciągniku rolniczym. Do wypadku doszło podczas koszenia łąki.

Jak wynikało ze zgłoszenia, 4-letni chłopiec został przejechany przez maszynę. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, a także policję, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pilny alert RCB do mieszkańców. "Zachowaj spokój"

4-latek z poważnymi obrażeniami. Trafił do szpitala w Szczecinie

Jak przekazał Karol Brzozowski, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej, 4-latek wpadł pod kosiarkę, która była doczepiona do ciągnika rolniczego.

4-latek doznał bardzo poważnych obrażeń. Z zachowanym własnym oddechem został przekazany załodze śmigłowca LPR, która zabrała go do szpitala w Szczecinie - poinformował mł. asp. Brzozowski.

Jak informuje portal gorzowianin.com, dziecko doznało urazu kręgosłupa z wytrzewieniem. 

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze prowadzą czynności w celu ustalenia szczegółów tragicznego wypadku. Wiadomo, że kierujący ciągnikiem w momencie zdarzenia był trzeźwy. Służby będą wyjaśniać m.in. kwestie opieki nad 4-latkiem.

ZOBACZ: Pili i smażyli ziemniaki. Trzy osoby w szpitalu

Dokładne okoliczności dramatycznego zdarzenia w tej chwili nie są znane. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 4-latek wpadł pod maszynę, gdy kierujący ciągnikiem 26-letni mężczyzna cofał.