Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Zrobiła zakupy w Biedronce. ”Zobaczyłam rachunek i smartfon prawie wypadł mi z rąk”
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 02.06.2024 16:36

Zrobiła zakupy w Biedronce. ”Zobaczyłam rachunek i smartfon prawie wypadł mi z rąk”

Biedronka
Fot. materiały własne

Taki rabat to marzenie w dzisiejszych czasach. Jedna z klientek Biedronki była w szoku, kiedy zobaczyła swój paragon. Wybrała się po podstawowe zakupy, ale dobrała także słodycze z okazji Dnia Dziecka. Przy kasie okazało się, że kwota zniżki była niewiele mniejsza niż kwota do zapłaty.

Zrobiła zakupy w Biedronce i od razu zrobiła zdjęcie

Nie jest tajemnicą, że w obecnych czasach ciężko o miłe zaskoczenia podczas zakupów. Zazwyczaj dowiadujemy się o kolejnych podwyżkach cen produktów i udostępniamy w sieci ”paragony grozy”. Zdarzają się jednak wyjątki – czytelniczka portalu o2 podzieliła się swoją historią z ostatnich zakupów w Biedronce.

Skorzystałam z wolnego dnia i poszłam do marketu. Musiałam kupić podstawowe produkty, ale też coś na przekąskę i przyprawy. Nie mogłam oczywiście zapomnieć o dzieciach, bo w sobotę przecież Dzień Dziecka. Szczerze mówiąc, rzadko sprawdzam oferowane promocje przed wybraniem się do sklepu – opowiadała pani Grażyna.

Mimo tego nieświadomie udało jej się skorzystać z ogromnej zniżki. W rozmowie z portalem ujawniła swoją ”tajemnice”.

Nowa prognoza pogody na lato. Eksperci nie pozostawiają złudzeń

Dostała ogromny rabat na zakupy

Pani Grażyna zdecydowała się na zakup arbuza, 4 jajek niespodzianek, papryki, koperku i 12 sztuk mleka. Kiedy zobaczyła ostateczną cenę przy kasie samoobsługowej w Biedronce, od razu złapała za telefon. Okazało się, że tylko na koperek nie otrzymała żadnego rabatu, a suma zniżek była niemalże równa kwocie do zapłaty.

ZOBACZ: Kupiła maliny w Lidlu, spojrzała na opakowanie i zdębiała. Sieć zabrała głos

Miała zapłacić 88 zł, na paragonie zobaczyła 45 zł

Jak się okazało, pani Grażyna nie otrzymała rabatu jedynie na koperek, który i tak kosztował ją on 1,99 zł. Za arbuza zapłaciła jedynie 9 zł, ze zniżką o ponad 12 z. Cztery sztuki popularnych słodyczy były przecenione o prawie 10 zł, dzięki czemu kobieta zapłaciła 9,98 zł. Koszt papryki po obniżce wynosił jedynie 2,14 zł, jednak największą obniżkę uzyskała na mleko. Z prawie 42 zł za 12 sztuk mleka w kartonie 3,2% zapłaciła 21,48 zł.

Po zsumowaniu rabatów i dodaniu karty "Moja Biedronka” okazało się, że pani Grażyna zamiast 88 zł musiała zapłacić zaledwie 44,68 zł.

Zobaczyłam ten rachunek i smartfon prawie wypadł mi z rąk. Dawno nie wyszłam ze sklepu taka zadowolona – przyznała czytelniczka portalu o2.

Źródło: o2.pl