Goniec.pl

Pixabay.com/tobiaswahl; materiały PSP

Zdumiewające sceny w czasie komunii w Lesznie. Nagle w kościele zaroiło się od służb

22 Maja 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Niedzielna uroczystość I komunii świętej w Lesznie zakończyła się nietypowo. Do kościoła wparowali strażacy, którzy wezwani zostali przez zaniepokojonych wiernych. Wszystko przez pszczoły pojawiające się między dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Zanim zaczęła się msza, konieczne było przeprowadzenie akcji.

Nietypowa komunia święta, do kościoła wparowali strażacy

I komunia święta w Lesznie przejdzie do historii. Zanim dzieci przyjęły sakrament… w kościele pojawiła się straż pożarna.

W niedzielę 21 maja 2023 r. w parafii św. Jana w Lesznie wierni skupiali się na celebrowaniu I komunii świętej. W jeden dzień odbywały się dwie uroczystości o 11 oraz o 12:30.

Kiedy kościół opustoszał po pierwszej mszy komunijnej, do świątyni zaczęły wchodzić kolejne rodziny . Okazało się jednak, że kiedy tłum zbierał się w ławach kościoła, w budynku zaczęło roić się od… pszczół.

Biedronka

W poniedziałek do Biedronki ustawią się kolejki. Kultowy produkt znowu w sprzedaży

CZYTAJ DALEJ

Pszczół przybywało z każdą minutą. Nietypowa sceny podczas komunii

Wierni szybko spostrzegli, że w kościele znajduje się nie jedna, czy dwie pszczoły. Z każdą minutą pojawiało się ich coraz więcej, aż w końcu można było mówić o prawdziwym roju.

I komunia święta stanęła pod znakiem zapytania. Bezpieczeństwo dzieci i innych wiernych było kluczowe, dlatego ktoś zadzwonił po pomoc. Pod kościołem w Lesznie pojawiła się straż pożarna.

Pszczoły zamieszkały w kościelnej wieży. Zdumiewające sceny w czasie komunii

Strażacy szybko zdali sobie sprawę, że pszczoły wcale nie są w kościele przypadkowo. Okazało się, że w wieży znajduje się gniazdo. Zanim ksiądz mógł rozpocząć I komunię świętą konieczne było przeprowadzenie akcji przeniesienia gniazdo pszczół.

Co ważne, trzeba było zrobić to bardzo delikatnie, gdyż pszczoły to bardzo pożyteczne owady, które objęte są całkowitą ochroną. Opatrzność czuwała nad dziećmi przystępującymi do komunii , gdyż ostatecznie rój pszczół sam odleciał, a msza święta rozpoczęła się bez minuty opóźnienia. 

Źródło: o2

Wesele, taniec

Panna młoda zaskoczyła swojego męża wyjątkowym tańcem. Nagranie to prawdziwy hit

CZYTAJ DALEJ
zatrzymani

Rodzice zgotowali trójce maluchów prawdziwe piekło. "Znęcali się ze szczególnym okrucieństwem"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]