Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zdumiewające sceny w czasie komunii w Lesznie. Nagle w kościele zaroiło się od służb
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.05.2023 15:47

Zdumiewające sceny w czasie komunii w Lesznie. Nagle w kościele zaroiło się od służb

straż I komunia święta
Pixabay.com/tobiaswahl; materiały PSP

Niedzielna uroczystość I komunii świętej w Lesznie zakończyła się nietypowo. Do kościoła wparowali strażacy, którzy wezwani zostali przez zaniepokojonych wiernych. Wszystko przez pszczoły pojawiające się między dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Zanim zaczęła się msza, konieczne było przeprowadzenie akcji.

Nietypowa komunia święta, do kościoła wparowali strażacy

I komunia święta w Lesznie przejdzie do historii. Zanim dzieci przyjęły sakrament… w kościele pojawiła się straż pożarna.

W niedzielę 21 maja 2023 r. w parafii św. Jana w Lesznie wierni skupiali się na celebrowaniu I komunii świętej. W jeden dzień odbywały się dwie uroczystości o 11 oraz o 12:30.

Kiedy kościół opustoszał po pierwszej mszy komunijnej, do świątyni zaczęły wchodzić kolejne rodziny. Okazało się jednak, że kiedy tłum zbierał się w ławach kościoła, w budynku zaczęło roić się od… pszczół.

W poniedziałek do Biedronki ustawią się kolejki. Kultowy produkt znowu w sprzedaży

Pszczół przybywało z każdą minutą. Nietypowa sceny podczas komunii

Wierni szybko spostrzegli, że w kościele znajduje się nie jedna, czy dwie pszczoły. Z każdą minutą pojawiało się ich coraz więcej, aż w końcu można było mówić o prawdziwym roju.

I komunia święta stanęła pod znakiem zapytania. Bezpieczeństwo dzieci i innych wiernych było kluczowe, dlatego ktoś zadzwonił po pomoc. Pod kościołem w Lesznie pojawiła się straż pożarna.

Pszczoły zamieszkały w kościelnej wieży. Zdumiewające sceny w czasie komunii

Strażacy szybko zdali sobie sprawę, że pszczoły wcale nie są w kościele przypadkowo. Okazało się, że w wieży znajduje się gniazdo. Zanim ksiądz mógł rozpocząć I komunię świętą konieczne było przeprowadzenie akcji przeniesienia gniazdo pszczół.

Co ważne, trzeba było zrobić to bardzo delikatnie, gdyż pszczoły to bardzo pożyteczne owady, które objęte są całkowitą ochroną. Opatrzność czuwała nad dziećmi przystępującymi do komunii, gdyż ostatecznie rój pszczół sam odleciał, a msza święta rozpoczęła się bez minuty opóźnienia. 

Źródło: o2