Goniec.pl > Wiadomości > Zaskakujące słowa zaufanego człowieka Putina. "Przegraliśmy tę wojnę"
Jakub Franek
Jakub Franek 18.12.2022 20:22

Zaskakujące słowa zaufanego człowieka Putina. "Przegraliśmy tę wojnę"

EN 01548640 0739
MIKHAIL METZEL/AFP/East News

Wojna w Ukrainie trwa już od wielu miesięcy. Wbrew planom Władimira Putina, Rosja jak do tej pory nie posunęła się w swojej inwazji i jest daleko od zajęcia najważniejszych strategicznych pozycji. Niezadowolenie narasta nawet wśród najwierniejszych ludzi prezydenta Rosji. Oleg Tsaryow twierdzi, że ten konflikt jest już dawno przegrany.

Oleg Tsaryov: Chcę, aby konflikt już się zakończył

Od dłuższego czasu posunięcia Rosji na terenie Ukrainy świadczą o szczególnie złej sytuacji agresora. Putin używa w konflikcie eksponaty muzealne, desperacko próbuje nadrobić dużą ilością źle wytrenowanych, licznych żołnierzy wyraźne braki w technologii i zaopatrzeniu. Jednak mimo tych prób, front nie posuwa się wgłąb Ukrainy. Mało tego, według samych rosyjskich urzędników finansowych, kraj w najbliższej przyszłości czeka gospodarcza ruina. Mimo wszystko władze Rosji nie ustępują.

Doprowadziło to do załamania morale wśród stronników Władimira Putina. Jednym z nich jest Oleg Tsaryov - ukraiński polityk, długoletni działacz prorosyjski. Jego szczególna rola w konflikcie jest o tyle ciekawa, że wywiad USA uznaje go za jednego z najbardziej prawdopodobnych kandydatów na szefa kolaboracyjnego, prorosyjskiego rządu. Jak jednak podaje kanał informacyjny Nexta, mimo obietnicy władzy po zwycięstwie napadającej siły - stracił wiarę w możliwość wygranej.

- Kolaborant Oleg Tsaryov mówi, że byłby szczęśliwy, gdyby walki po prostu ustały na obecnych liniach frontu, ponieważ Rosja nie zdołała zdobyć i utrzymać żadnej regionalnej stolicy od czasu rozpoczęcia inwazji. 'Tracimy Ukrainę', powiedział Tsaryov. 'Już ją straciliśmy' - pisze Nexta.

Chociaż szanse na wycofanie się Rosji z nielegalnie zajętych terenów Ukrainy do końca tego roku są nikłe, takie doniesienia sugerują że wyparcie agresora jest coraz bliżej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: Nexta