Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Zaskakujące sceny w "Wiadomościach" TVP. "Mają swoich widzów za idiotów"
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 26.09.2023 21:13

Zaskakujące sceny w "Wiadomościach" TVP. "Mają swoich widzów za idiotów"

Wiadomości
"Wiadomości" TVP (zrzut ekranu)

“Wiadomości” TVP zaatakowały dziennikarzy TVN-u. Poszło o materiał konkurencyjnej stacji na temat afery wizowej. Reporter telewizji publicznej wprost zapytał czy TVN ma swoich widzów za idiotów.

"Wiadomości" TVP znów chcą tłumaczyć widzom rzeczywistość

Wczoraj (25.09) pisaliśmy o tym, jak “Zielonej granicy” Agnieszki Holland w TVP poświęca temu imponujący czas antenowy, a reporterzy starają się wyperswadować widzom, że produkcja ta jest antypolską propagandą. Tyle samo energii pracownicy Telewizji Polskiej wkładają w to, aby udowodnić, że afera wizowa nie istnieje albo jest po prostu rozdmuchanym przedwyborczo incydentem.

Nie inaczej było dziś (26.09). W głównym wydaniu “Wiadomości” podjęto m.in. temat tzw. niemieckich porządków w wykonaniu Donalda Tuska, które to zestawione z incydentami o charakterze faszystowskim, które do dziś niekiedy zdarzają się w Niemczech, a zilustrowano to hajlowaniem kilku uczestników Oktoberfestu. 

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

TVP oskarża TVN o manipulację i kłamstwa

W programie wspomniano również, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mocą “skandalicznego” wyroku został pozbawiony prawa do wolności słowa. Chodzi o orzeczenie związane z porównaniem przez polityka filmu Agnieszki Holland do nazistowskiej propagandy. Ziobro dostał zakaz wypowiadania się o reżyserce.

Na koniec przedstawiono materiał o rzekomych kłamstwach TVN-u. Rozpoczęto od stwierdzenia, że dziennikarze tej stacji sympatyzują z opozycją, dlatego mówią o aferze wizowej, której… nie ma. Następnie pokazano fragment materiału stacji, w którym wypowiedział się rzekomo fałszywy ugandyjski dziennikarz, który tak naprawdę ma być sojusznikiem niedemokratycznych władz. Mówiono m.in. o związkach prezydenta Yoweri Museveniego z Władimirem Putinem oraz o przepisach penalizujących zachowania homoseksualne. To jednak nie koniec.

Mocne słowa pod adresem dziennikarzy TVN-u

Twórcy reportażu TVP oskarżyli dziennikarzy TVN-u o fałszywe przetłumaczenie słów ww. Ugandyjczyka, który mówił o tym, jak przebiegał proceder wydawania polskich wiz. Następnie nazwano reportera TVN-u funkcjonariuszem, w domyśle służącym Koalicji Obywatelskiej, której taka narracja i oczernianie rządu Zjednoczonej Prawicy jest na rękę. Pracownik TVP zapytał wręcz czy TVN ma swoich widzów za idiotów.

Źródło: “Wiadomości” TVP z dn. 26.09.2023

Tagi: TVP TVN