Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Zaskakująca plansza w TV Republika. Nie mogli nic zrobić
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 20.02.2024 22:23

Zaskakująca plansza w TV Republika. Nie mogli nic zrobić

Danuta Holecka
TV Republika "Dzisiaj", wydanie z dn. 20.02.2024 r.

Widzowie TV Republika mogli przeżyć szok. Na ekranach w czasie reklam zaczęły pojawiać się specjalne plansze z wyjątkowo znaczącym napisem. Na ten moment nie jest wiadome, kto stoi za całą akcją. Dwie definicje pokazane na antenie to kolejny cios dla Telewizji Republika.

Widzowie TV Republika mogli być w szoku

Nietypowe sceny w Telewizji Republika. Stacja, która przyjęła pod swoje skrzydła największe twarze starej TVP, zmaga się z kryzysem reklamowym. Liczba firm, które zdecydowały się na wycofanie swoich reklam z anteny telewizji Tomasza Sakiewicza, jest długa.

Portal Wirtualne Media ujawnił, iż w TV Republika próżno szukać reklam Ikei, Żabki, Kauflandu, czy mBanku, Grupy OLX, czy E. Wedel. Ostatnia z firm zdecydowała się wykorzystać fortel i aby uniknąć kar za wycofanie reklam, wypuściła planszę tłumaczącą definicję mowy nienawiści. Wszystko wskazuje na to, iż ktoś się tym zainspirował.

Wypadek w Międzychodzie. Pięć osób w szpitalu, troje z nich to dzieci

Jedno słowo i dwie definicje

Chociaż Tomasz Sakiewicz zapewnia, iż TV Republika nie ma problemów z reklamodawcami, to nie było trudne zauważenie faktu, że w paśmie reklamowym zaczęto emitować telezakupy. Teraz stacja otrzymała kolejny cios.

ZOBACZ: Widzowie "19.30" zaniepokojeni. Joanna Dunikowska-Paź nagle zniknęła?

Jedna z firm wypuściła w ramach swojej reklamy planszę. Widnieją na niej dwie definicje. W odróżnieniu od E. Wedel sięgnięto po słowo “tolerancja”. Widzowie Telewizji Republika poznali dwie definicje tego słowa. Jedna z nich pochodzi z Wikipedii, a druga ze Słownika Języka Polskiego.

Dwie definicje tolerancji w TV Republika

- Tolerancja (łac. tolerantia — cierpliwość, wytrwałość) — termin oznaczający poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych - brzmi pierwsza z definicji wyświetlanych w TV Republika.

ZOBACZ: Oburzające słowa w TV Republika. Przekroczono wszelkie granice

- Tolerancja polega na uszanowaniu obcej narodowości i związanych z nią różnic kulturowych. Oznacza także, wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem poglądów, pochodzenia, opinii, upodobań itp. W skrócie, szacunek dla wolności innych ludzi, którzy mają odmienny styl życia od naszego - czytamy w dalszej części planszy emitowanej w pasie reklamowym.

Największą tajemnica pozostaje to, kto stoi za tajemniczymi planszami reklamowymi na temat tolerancji z TV Republika. Na ten moment żadna z firm nie przyznała się do tego, iż to właśnie ich wykupione wcześniej spoty zostały wykorzystane w ten sposób.

tv-republika-tolerancja.jpg
Nietypowe plansze w TV Republika. Fot.: screen TV Republika YouTube

Źródło: wirtualne media, plejada.pl