Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Oburzające słowa w TV Republika. Przekroczono wszelkie granice
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 18.02.2024 13:30

Oburzające słowa w TV Republika. Przekroczono wszelkie granice

"Dzisiaj" Jacek Sobala
"Dzisiaj" TV Republika wyd. z dn. 17.02.24 dostępne pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=6En8CfoTVPI

Kolejny skandal na antenie Telewizji Republika. Po oburzających słowach Marka Króla na temat obozów koncentracyjnych, tym razem intelektem nie popisał się Jacek Sobala. W głównym serwisie informacyjnym “Dzisiaj” dziennikarz bez żadnych zahamowań uderzył w Donalda Tuska. Wykorzystał do tego tragiczną śmierć rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Jacek Sobala znów uderza w Donalda Tuska

Jacek Sobala jest jednym z prowadzących główny serwis informacyjny Telewizji Republika “Dzisiaj”, którego inną gwiazdą stała się pod koniec grudnia była szefowa “Wiadomości” Danuta Holecka. Dziennikarz od dawna wywołuje kontrowersje, nie kryjąc się ze swoją ogromną niechęcią do Donalda Tuska, jednak tym razem przekroczył wszelkie granice.

Przypomnijmy, że już jakiś czas temu rozpoczął kampanię obrażania obecnego premiera, nazywając go “chyżym rójem” (gra słów, polegająca na przestawieniu liter - red.), najczęściej używając tego określenia w drugim programie, którego jest gospodarzem, zatytułowanym 'Mówi się". Kolejną okazją do uderzenia w szefa rządu okazała się być, ku zaskoczeniu wielu, tragiczna śmierć Aleksieja Nawalnego. Rosyjski opozycjonista zmarł 16 lutego w kolonii karnej, gdzie trafił z powodu obnażania kłamstw Putina. Niewykluczone, iż został zamordowany przez reżim dyktatora.

Porażające informacje o śmierci Nawalnego. Kreml kłamał?

Szokujące słowa na antenie Telewizji Republika

Jednym z tematów sobotniego (17 lutego) wydania “Dzisiaj” było właśnie zagadkowe odejście Aleksieja Nawalnego. Jacek Sobala rozpoczął program z wielkim przytupem, zauważając, iż “cały świat krzyczy, że Putin to zabójca”

Ale pamiętajmy, kto stoi na czele polskiego rządu - dodał nagle.

W dalszej części programu dziennikarz rozwinął swoją myśl, stwierdzając, że Putin ma na sumieniu wiele innych ofiar, w tym tych wojennych.

Czeczenia, Ukraina to setki tysięcy niewinnych ofiar, kobiet i dzieci. Ale dzisiaj, gdy świat krzyczy "Putin to zabójca", pamiętajmy, że na czele polskiego rządu stoi człowiek, który spotykał się z Putinem, bo jak mówił, “chcemy dialogu z Rosją, taką, jaką ona jest” - wyjaśnił.

Telewizja Republika przeciwko szefowi polskiego rządu

Portal Wirtualna Polska zwraca uwagę, że Sobala ani razu nie wymienił Donalda Tuska z imienia i nazwiska. Podczas innych swoich wystąpień zdarzało mu się jednak kierować pod adresem polityka nawet groźby.

Wiesz co, Tusku? Ty się zacznij oglądać za siebie, bo ta sprawiedliwość, moim zdaniem, już po ciebie idzie. Ty jeszcze o tym nie wiesz, ale tak jest - mówił nie tak dawno temu.

Źródło: WP, TV Republika