Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zapytaliśmy 89-latka o młodzież. Senior zwrócił się z ważnym apelem
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 30.01.2023 15:41

Zapytaliśmy 89-latka o młodzież. Senior zwrócił się z ważnym apelem

90-letni obywatel
Goniec.pl

Z wyjątkowym apelem do młodzieży zwrócił się 89-letni mężczyzna, który został zapytany na ulicy przez dziennikarkę portalu Goniec o dzisiejsze pokolenie oraz obecne czasy. Oprócz wspomnień związanych z powojennymi historiami, senior podzielił się wyjątkowo smutną refleksją dotyczącą kultury i wychowania.

Zapytaliśmy 89-latka o młodzież. Senior zwrócił się z ważnym apelem

- To jest inne pokolenie, inne czasy. Ludzie mają inne zapatrywania, inna generacja - mówił poruszająco w rozmowie z dziennikarką portalu Goniec, 89-letni mężczyzna zatrzymany na ulicy.

W swojej wypowiedzi 89-latek zwrócił uwagę m.in. na etykietę językową, która jeszcze do niedawna była ważnym wykładnikiem kultury oraz wychowania, a dziś schodzi na dalszy plan. Jak podkreślił senior, wulgaryzmy były przed laty zarezerwowane jedynie dla "niższych klas społecznych", zaś dzisiaj bardzo często można usłyszeć nieładne wyrazy nawet i u "inteligencji", co zdaniem starszego mężczyzny jest znakiem czasu.

Chwilę później senior w dojmujących słowach zwrócił się do młodzieży, prosząc, by nie "zażywała narkotyków". Według 89-latka, najważniejsza winna być profilaktyka i rozmowa z młodymi ludźmi, którzy nie są świadomi istniejącego zagrożenia.

- Narkotyki robią różne rzeczy w mózgu (...) proszę was nie bierzcie tych narkotyków! - apelował gorąco senior, dodając iż coraz więcej młodzieży ulega degeneracji.

Mężczyzna zwrócił również uwagę na to, iż od ponad 70 lat nie było wojny w Europie i obecna sytuacja za naszą wschodnią granicą nie napawa optymizmem, jednak jak podkreślił, trzeba umiejętnie "lawirować" w relacjach z państwami sąsiednimi, gdyż na "Saharę się nie przeniesiemy".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: