Goniec.pl

Goniec.pl

Zapytaliśmy 89-latka o młodzież. Senior zwrócił się z ważnym apelem

30 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Z wyjątkowym apelem do młodzieży zwrócił się 89-letni mężczyzna, który został zapytany na ulicy przez dziennikarkę portalu Goniec o dzisiejsze pokolenie oraz obecne czasy. Oprócz wspomnień związanych z powojennymi historiami, senior podzielił się wyjątkowo smutną refleksją dotyczącą kultury i wychowania.

Zapytaliśmy 89-latka o młodzież. Senior zwrócił się z ważnym apelem

- To jest inne pokolenie, inne czasy. Ludzie mają inne zapatrywania, inna generacja - mówił poruszająco w rozmowie z dziennikarką portalu Goniec , 89-letni mężczyzna zatrzymany na ulicy.

W swojej wypowiedzi 89-latek zwrócił uwagę m.in. na etykietę językową, która jeszcze do niedawna była ważnym wykładnikiem kultury oraz wychowania, a dziś schodzi na dalszy plan. Jak podkreślił senior, wulgaryzmy były przed laty zarezerwowane jedynie dla "niższych klas społecznych", zaś dzisiaj bardzo często można usłyszeć nieładne wyrazy nawet i u "inteligencji", co zdaniem starszego mężczyzny jest znakiem czasu.

Chwilę później senior w dojmujących słowach zwrócił się do młodzieży, prosząc, by nie "zażywała narkotyków". Według 89-latka, najważniejsza winna być profilaktyka i rozmowa z młodymi ludźmi, którzy nie są świadomi istniejącego zagrożenia.

- Narkotyki robią różne rzeczy w mózgu (...) proszę was nie bierzcie tych narkotyków! - apelował gorąco senior, dodając iż coraz więcej młodzieży ulega degeneracji.

Mężczyzna zwrócił również uwagę na to, iż od ponad 70 lat nie było wojny w Europie i obecna sytuacja za naszą wschodnią granicą nie napawa optymizmem, jednak jak podkreślił, trzeba umiejętnie "lawirować" w relacjach z państwami sąsiednimi, gdyż na "Saharę się nie przeniesiemy".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR. Nie żyje 88-latek, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nastolatek bez opamiętania bił i kopał szefa straży miejskiej. Nikt nie pomógł
Czytaj więcej >

Wiadomości

Z pojazdów prawie nic nie zostało. W środku były dzieci, wszystkie służby w akcji
Czytaj więcej >

Świat

Putin wydał polecenie. Polski MSZ reaguje: "Potępiamy wzmocnienie zagrożenia"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Prezenter załamał się na wizji. Mężczyzna nie wytrzymał: "Drogi Boże, pomóż im!"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >
Eryk Błaszak

Między Mickiewiczem a Słowackim zasiadam na widowni spektaklu politycznego, by przekazywać dzieje polsko-polskiej miłości. Wszak nie ma większych proroków niż w kraju nad Wisłą.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]