Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zamówił kurczaka w restauracji. 27-latek nie żyje
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 10.03.2024 15:51

Zamówił kurczaka w restauracji. 27-latek nie żyje

mężczyzna
Fot. Facebook.com

Zginął przez jeden składnik. 27-latek wybrał się ze swoją siostrą do jednej z indyjskich restauracji. Tam zamówił na wynos swoją ulubioną potrawę. Nikt nie mógł przewidzieć, że za chwilę wydarzy się tragedia. Mężczyzna nagle źle się poczuł i stracił przytomność. Nie dało się go uratować.

Tragedia w Wielkiej Brytanii

Kolacja zakończyła się tragicznie. Brytyjczyk Joseph Higginson wybrał się z siostrą do jednej z indyjskich restauracji. Oboje zamówili maślanego kurczaka curry na wynos. Mężczyzna zdążył zjeść jedynie jego kawałek i nagle źle się poczuł. Siostra widziała, jak wstaje od stołu i biegnie do zlewu w kuchni. Chwile później upadł.

Siostra Josepha wiedziała, jak zareagować w takiej sytuacji. Ułożyła mężczyznę w bezpiecznej pozycji i wezwała karetkę. W międzyczasie podała bratu zastrzyk z adrenaliny. Niedługo później okazało się, że 27-latka nie można już uratować. 

Przepychanki na miesięcznicy smoleńskiej. Kaczyński nie wytrzymał

Zmarł po zjedzeniu ulubionego dania

Ratownicy błyskawicznie zjawili się na miejscu i podjęli próbę ratowania jego życia. Joseph trafił do szpitala, jego stan był ciężki. Niestety, nie udało się mu pomóc. 27-latek zmarł po kilku dniach. Niedługo po śmierci Josepha potwierdzono, że przyczyną jego śmierci była potrawa z indyjskiej restauracji. Koroner zauważył, że lokal wyraźnie wskazał skład dania, w którym znajdowały się migdały. Wina leżała wyłącznie po stronie mężczyzny.

ZOBACZ TAKŻE: Zagłosowali "za" budową Biedronki. Na drodze stanął im biskup

Uczulenie na migdały. Mężczyzna dostał wstrząsu anafilaktycznego

Bliscy 27-latka ujawnili, że zaledwie dwa lata temu usłyszał on diagnozę dotyczącą silnej alergii. Lekarz stwierdził, że Brytyjczyk nie może jeść m.in. orzeszków ziemnych i migdałów, oraz to, że pacjent musi zwracać szczególną uwagę na składy produktów. Niestety, Joseph szybko zlekceważył ostrzeżenie lekarza. Teraz jego rodzina zaangażowała się w kampanię uświadamiającą ryzyko związane z alergiami. Jego siostra w rozmowie z „Manchester Evening News” podkreślała, że alergicy zawsze powinni poważnie podchodzić do tej sytuacji.

Czym objawia się wstrząs anafilaktyczny? Podczas reakcji następuje gwałtowny spadek ciśnienia przy przyśpieszonej akcji serca. Skóra robi się blada i morka. Możliwa jest także utrata przytomności, a nawet konwulsje. Wstrząs anafilaktyczny może skutkować ciężką niewydolnością oddechową. Wszystko przez nadmierną reakcją organizmu na wytworzenie przeciwciał IgE, wynikającą z przyjęcia alergenu.

Źródło: portal.abczdrowie.pl