Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zabawa w lesie zakończyła się dramatem, na miejscu wszystkie służby. Lądował śmigłowiec LPR
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 29.03.2023 14:12

Zabawa w lesie zakończyła się dramatem, na miejscu wszystkie służby. Lądował śmigłowiec LPR

None
KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KRAPKOWICACH

Dramatyczny wypadek w lesie w okolicy miejscowości Górażdże (woj. opolskie). W trakcie zabawy nastolatek spadł z huśtawki z wysokości około 6 metrów. Na miejscu błyskawicznie interweniowały służby. Wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Opolszczyzna. Tragiczny finał zabaw w lesie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 28 marca w rejonie miejscowości Górażdże na Opolszczyźnie. O 17:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku w lesie. Grono nastolatków bawiło się na prowizorycznej huśtawce, zawieszonej na gałęzi drzewa. W pewnym momencie jeden z nich niespodziewanie ześlizgnął się z niej, upadając z dużej wysokości.

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

Błyskawiczna interwencja służb

Upadek z takiej wysokości musiał skutkować przykrymi konsekwencjami. Nastolatek doznał urazu kończyny dolnej

Na miejsce zdarzenia szybko dotarły służby ratunkowe. Wezwany został także śmigłowiec LPR. Konieczne było również wsparcie strażaków, którzy umożliwili ratownikom medycznym dotarcie do poszkodowanego. 

Nastolatek leżał bowiem w zagłębieniu terenu o stromych zboczach. Strażacy pomagali również w jego opatrzeniu oraz ewakuacji do śmigłowca. Finalnie akcja zakończyła się sukcesem.

Niebezpieczeństwo zabaw w lesie

W lasach na terenie naszego kraju nie brakuje prowizorycznych atrakcji dla dzieciaków oraz młodzieży. Korzystanie z przyrządów umieszczonych w większości przypadków od lat na tym samym drzewie, wiąże się jednak z dużym niebezpieczeństwem

Atrakcje, z których dzieci korzystają na placach zabaw, przechodzą odpowiednie testy oraz posiadają wymagane przez Unię Europejską atesty. Niestety w przypadku tych leśnych, nie ma mowy o takim zabezpieczeniu. Nie powinno więc dziwić, że o podobnych przypadkach jak ten z okolicy miejscowości Górażdże słyszy się stosunkowo często.

Źródło: o2.pl

Tagi: wypadek Polska