Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wystarczyło kilka minut i ulice zamieniły się w rwące potoki. Polskie miasto pod wodą
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 29.05.2024 15:45

Wystarczyło kilka minut i ulice zamieniły się w rwące potoki. Polskie miasto pod wodą

burza zalana ulica
Fot. Unsplash.com/Raychel Sanner, Screen Facebook.com/Na Drodze Świętokrzyskie

Prognozy synoptyków sprawdziły się – przez Kielce i okolice przeszła nawałnica. W sieci już pojawiły się pierwsze nagrania, ukazujące skutki potężnej ulewy. W ciągu chwili jedna z ulic miasta znalazła się pod wodą. Wszystko wskazuje na to, że podobnej, potencjalnie niebezpiecznej pogody, powinniśmy się spodziewać w innych rejonach Polski.

Załamanie pogody w woj. świętokrzyskim

We wtorek 29 maja nad Polskę powróciły intensywne opady deszczu. Żywioł już dał się we znaki mieszkańcom województwa świętokrzyskiego. Jednym z miejsc, w których doszło do ulewy, były Kielce. Chwilę po godz. 12 na profilu Sieć Obserwatorów Burz I Obserwatorzy.info pojawiło się nagranie, dokumentujące nagłe załamanie pogody.

Nad Kielcami rozwinęła się pierwsza komórka burzowa. Generuje już ona obfity opad deszczu – napisali autorzy w serwisie X.

Obowiązek dotyczy prawie 3 mln Polaków. Kto nie zrobi, zapłaci 5 tys. zł kary

Oberwanie chmury w Kielcach – ulica znalazła się pod wodą

Nie trzeba było długo czekać na skutki ulewy w Kielcach. W ciągu kilkunastu minut ulica Hoża została zalana wodą. Na profilu Na Drodze Świętokrzyskie pojawiło się nagranie, na którym widać rwący potok, na miejscu którego jeszcze chwilę temu była jezdnia. Wszystko przez to, że kanalizacja nie była w stanie tak szybko odprowadzić znacznej ilości wody.

ZOBACZ: Potężna wpadka w "Panoramie". Widzowie usłyszeli to na żywo

Burze nad Polską – gdzie dzisiaj zagrzmi?

Jak informują meteorolodzy, burze będą stopniowo przemieszczać się przez centralną i wschodnią Polskę – tam w ciągu najbliższych godzin należy się spodziewać gwałtownych ulew. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało 29 maja alert dla aż 11 województw.

Uwaga! Dziś (29.05) prawdopodobne burze, ulewny deszcz i silny wiatr. Możliwe podtopienia. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie – głosi komunikat. 

Źródło: wydarzenia.interia.pl