Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Burze W Polsce

Burze W Polsce

samochód na autostradzie
28.05.2024 12:00 Samochód wpadł w poślizg i odbił się od barierek. O włos od tragedii [WIDEO]

W minionym tygodniu przez Polskę przetoczyły się gwałtowne burze, którym towarzyszyły ulewne deszcze. Intensywnie padało m.in. w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie doszło do groźnego incydentu. Jadący autostradą A1 samochód wpadł w poślizg i zatrzymał się dopiero na barierkach. W sieci pojawiło się przyprawiające o gęsią skórkę nagranie z tego zdarzenia.

ulewa
27.05.2024 16:21 Wszyscy się mylili. Najnowsza prognoza na Boże Ciało, grille mogą się nie przydać

Znane są już najnowsze prognozy pogody na Boże Ciało. Niestety, planujący urlop pod gołym niebem nie będą z nich zadowoleni. Synoptycy spodziewają się kolejnych fal ciepła, z towarzyszącymi im gradem, burzami i ulewami. W prognozach ostrzeżeń mowa jest nawet o alertach dla dużej części naszego kraju.

ulewa
27.05.2024 11:49 Burze nie odpuszczają. IMGW wydało najnowsze ostrzeżenia na poniedziałek

W poniedziałek nad ranem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia przed burzami. Dzisiaj na intensywne opady deszczu, gradu, a także wyładowania atmosferyczne narażona jest zwłaszcza jedna część Polski. Komórki burzowe najbardziej aktywne dziś będą po południu oraz wieczorem. 

samochody
27.05.2024 09:43 Burza zastała ich w trakcie jazdy na autostradzie. Kierowcy się nie popisali [WIDEO]

Od ponad tygodnia przez Polskę przechodzą bardzo silne burze, którym towarzyszą niezwykle intensywne opady deszczu, lokalnie również gradu. W sieci pojawiło się nagranie, rejestrujące zachowanie kierowców, których burza zastała na autostradzie. Jak się okazuje, wielu z nas wciąż nie wie, jak zachować się w takiej sytuacji.

ulewy
26.05.2024 09:36 Ulice jak rwące potoki, połamane drzewa i zaspy gradu. Potężne nawałnice szaleją nad Polską

Od kilku dni przed Polskę przechodzą silne burze z intensywnymi opadami deszczu, miejscami również bardzo niszczycielskiego gradu. W sobotę 25 maja wieczór ponownie przyniósł sporo niebezpiecznych zdarzeń. Wyładowania i ulewy odnotowano w wielu regionach Polski. Niektóre miejscowości ucierpiały bardzo poważnie.

burza
26.05.2024 08:13 Burze i wichury to nie wszystko. Wydano pilne alerty, zacznie się już za chwilę

Niespokojna pogoda w Polsce cały czas się utrzymuje. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał najnowsze ostrzeżenia przed burzami, które dotyczą 14 województw. W niedzielę po południu w znacznej części kraju powinniśmy spodziewać się silnych opadów deszczu, a w niektórych regionach nawet gradu.

ulewa grad
25.05.2024 12:25 To była chwila, woda zalała Orlen i wdarła się do domów. Potężna nawałnica nad polskim miastem

Ostatnie dni są wyjątkowo niespokojne w pogodzie. W piątek świadkami gwałtownych zjawisk atmosferycznych byli m.in. mieszkańcy Małopolski, Śląska i Opolszczyzny. Na południu Polski szalały wichury, spadł ulewny deszcz, a gdzieniegdzie także i dużej wielkości grad. W wielu miejscach trzeba było wypompowywać wodę. Niestety, synoptycy wydali alerty także na sobotę.

burza samochód
24.05.2024 16:03 Wystarczyło kilka minut i ulice znalazły się pod wodą. Nawałnica nad polskim miastem

Prognozy i ostrzeżenia synoptyków sprawdziły się, nawałnica przeszła przez Opole. W piątek po południu mieszkańcy musieli zmagać się nie tylko z burzą, ale i gradem. Strażacy walczą ze skutkami intensywnych opadów, które w przeciągu kilkunastu minut spowodowały wiele szkód. Na ten moment musieli interweniować w 50 miejscach.

procesja mapa
24.05.2024 14:30 Jaka pogoda w Boże Ciało? Prognoza IMGW może zaskoczyć

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne Boże Ciało. Jak co roku, wolny czwartek to świetna okazja, by wziąć tylko jeden dzień urlopu i móc cieszyć się przedłużonym weekendem. Wszyscy ci, którzy takowy zaplanowali, z pewnością liczą na piękną pogodę. Czy taką właśnie prognozuje IMGW? 

ulewa mapa
24.05.2024 11:26 Polacy dostają pilne alerty, zacznie się już za chwilę. "Zostań w domu"

Wysoka temperatura oraz towarzyszące jej burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem. Taka pogoda czeka nas w piątek (24 maja) w niemalże całym kraju. W związku ze spodziewanymi groźnymi zjawiskami Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty, w których ostrzega mieszkańców aż siedmiu województw. Niebezpieczna aura jest także powodem wydania ostrzeżeń przez synoptyków z IMGW.

podtopienia
22.05.2024 20:53 Nawałnice nad Polską. Zalania i podtopienia w wielu miastach

Pogoda w ciągu zaledwie kilku dni w Polsce spowodowała w wielu regionach ogromne straty. Potężne wichury i opady silnego gradu sparaliżowały wiele miejscowości. To jednak nie koniec, mieszkańcy stale informują o kolejnych problemach w walce z żywiołem. W środę znów jest bardzo niebezpiecznie. 

burze
22.05.2024 17:11 Burze i wichury to nie wszystko. IMGW pilnie ostrzega, właśnie się zaczęło

Niebezpieczne burze i wichury nie opuściły Polski. IMGW stale alarmuje obywateli. Eksperci przekazali w środę 22 maja po godzinie 16.00, że ostrzeżenia przed żywiołem dotyczą nowych regionów. Spodziewane opady od 20 mm do 35 mm, a lokalnie pojawić się może również grad.

Biedronka
20.05.2024 23:01 Biedronka zdewastowana przez burzę. Woda leciała ze wszystkich stron, ogromne straty

W poniedziałek 20 maja przez Polskę przeszły silne burze, którym towarzyszyły ogromne ulewy, porywisty wiatr i opady gradu. Jednym z miast, które najbardziej odczuło skutki żywiołu, było Gniezno. Woda sparaliżowała tam nie tylko ulice, ale również wiele budynków publicznych m.in. żłobek, czy Miejski Ośrodek Kultury. W sieci pojawiło się również zdjęcie jednej z Biedronek na terenie Gniezna, która także odczuła poważne konsekwencje dzisiejszej pogody.

burza
20.05.2024 20:21 Pogodowy armagedon nad Polską. Ostrzeżenia III stopnia. "Znajdź bezpieczne schronienie"

Ostatnie godziny niosą za sobą ogromne zawirowania w pogodzie. Przez Polskę przechodzą potężne ulewy i burze, którym towarzyszą także silne opady gradu. Wiele miejscowości zostało sparaliżowanych. IMGW wydało właśnie najnowsze ostrzeżenia. Niemal cała Polska znajduje się w strefie zagrożenia.

ulewy
20.05.2024 18:40 Potężne ulewy nad Polską. Dramatyczne relacje zdesperowanych mieszkańców

Potężne ulewy, które aktualnie przechodzą nad Polską, sparaliżowały wiele miejscowości. Intensywne opady połączone z gradobiciem wystąpił dziś nie tylko w Gnieźnie. Natura pokazała swoje mroczne oblicze również w Szczecinie, Aleksandrowie Kujawskim, na Podkarpaciu czy Ziemi Lubuskiej. Internauci na bieżąco informują, co się dzieje w poszczególnych regionach. Wiele miast zostało poważnie zalanych.

zalane miasto
20.05.2024 16:03 Samochody pod wodą, zalane budynki. Polskie miasto sparaliżowane

Potężne ulewy nawiedziły wiele miejscowości w Polsce. Jedną z najbardziej dotkniętych żywiołem jest Gniezno, gdzie część miasta została dosłownie zalana. Strażacy cały czas pracują na wysokich obrotach, odnotowując setki interwencji związanych z podtopieniami i zalanymi ulicami. W sieci pojawiły się nagrania. Miasto jest sparaliżowane. 

wichury
19.05.2024 22:59 Burze, gradobicia i trąby powietrzne. Pogoda szaleje nad Polską

Polska znalazła się w strefie intensywnych burz. Zgodnie z prognozami synoptyków, od samego rana wiele regionów nawiedziły potężne wichury, opady, miejscami również silne gradobicia. IMGW alarmuje, wydając kolejne ostrzeżenia. W sieci pojawiło się wiele zdjęć i nagrań z różnych zakątków Polski. Najbliższe godziny mogą być niespokojne.

cmentarz
19.05.2024 18:36 Poszli na cmentarz i zamarli. Koszmar, co stało się z grobami

Mieszkańcy miejscowości Złoty Potok (woj. śląskie) są załamani. W wyniku wichury, która przeszła w ostatnich dniach nad regionem, ucierpiało wiele nagrobków na miejscowym cmentarzu. Straty są bardzo poważne. Wyrwane z korzeni drzewa zatarasowały alejki nekropolii. 

burza mapa IMGW
19.05.2024 11:08 Burze, wichury, a nawet grad. Prawie cała Polska w alertach, zacznie się już za chwilę

Przed nami niespokojne godziny. W niedzielę praktycznie cały kraj objęty jest alertami IMGW. Synoptycy prognozują wichury, burze, ulewy, a nawet gradobicia. Względnie pogodnie ma być tylko w jednym województwie.

ulewa
18.05.2024 19:10 Wszyscy się mylili. Pogoda na Boże Ciało zaskoczy wielu Polaków

Już niedługo wielu z nas będzie cieszyć się długim, bo aż czterodniowym, weekendem. Wszystko w związku ze świętem Bożego Ciała. Niektórzy na ostatnią chwilę rezerwują pobyt w hotelu lub dłuższe wycieczki. Warto poważnie się nad tym zastanowić, ponieważ najnowsze prognozy pogody nie napawają optymizmem.

Deszcz
18.05.2024 15:06 IMGW alarmuje. Nadciągają burze i ulewy, ostrzeżenia w niemal całej Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę 18 maja ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w niemal wszystkich województwach Polski. Mimo wysokiej temperatury synoptycy prognozują opady deszczu, któremu towarzyszyć będzie porywisty wiatr i wyładowania atmosferyczne.

burza mapa
16.05.2024 10:51 Fatalne wieści, idzie potężne załamanie. Ulewy i burze to nie wszystko

Najnowsze doniesienia od synoptyków z pewnością nie zyskają wielu sympatyków. Ci, którzy szykują się na spędzenie weekendu na łonie natury, najprawdopodobniej będą musieli zmienić plany. Do Polski wracają burze, ulewy i wichury. Czy taka aura zagości u nas na dłużej? Ujawniamy, co mówią prognozy ekspertów. 

straż
05.05.2024 23:18 "Ulewny deszcz zalał miasto". Niszczycielskie burze szaleją nad Polską

Niedziela jest niespokojna w praktycznie całej Polsce. Burze, grad, silne ulewy i porywy wiatru do 90 km/h pustoszą kolejne województwa, a pierwsze efekty ich niszczycielskich działań można zaobserwować gołym okiem. W sieci krążą pełne grozy nagrania i zdjęcia, które pokazują skalę żywiołu. Ten dał o sobie znać m.in. w wielkopolskiej Słupcy, gdzie ulice zamieniły się w rwące potoki.

alert RCB
05.05.2024 17:04 Alerty RCB dla mieszkańców 10 województw. W wielu miejscach już się zaczęło

Niestety, to koniec pięknej, słonecznej i spokojnej pogody, która cieszyła nas w majówkę. Wraz z powrotem do codziennych obowiązków, wrócą także chmury, deszcz i spadnie temperatura. Pierwsze zwiastuny pogorszenia się aury dostrzeżemy już dzisiaj (5 maja). W wielu miejscach w kraju zagrzmi, popada i mocno powieje. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty.

burza
05.05.2024 10:46 Ostrzeżenie dla 9 województw. Pogoda będzie bardzo niebezpieczna

W niedzielę 5 maja nad Polską pojawiły się wyładowania atmosferyczne. Instytut Meteorologii i Gospodarski Wodnej wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia przed burzami. Dotyczą one większości kraju. Ponadto niektóre regiony narażone są także na opady gradu i silny wiatr, nawet do 100 km/h. 

nawałnice
14.09.2023 15:20 Potężne nawałnice nad Polską. Sieć obiegły spektakularne nagrania

Po pięknych, słonecznych i upalnych dniach, nad Polskę nadciągnęły burze. W środę 13 września niebezpiecznie zrobiło się m.in. na Mazowszu, w Wielkopolsce, na Śląsku i Podkarpaciu. Miejscami niebo spektakularnie rozbłysło, pokazując prawdziwą siłę żywiołu. Straż pożarna miała ręce pełne roboty, a w sieci pojawiły się robiące duże wrażenie nagrania i zdjęcia.

pogoda
13.09.2023 22:36 Najnowsza prognoza pogody. IMGW ostrzega, czeka nas zmiana pogody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców aż 10 województw przed burzami, które mogą nadejść w nocy z 13 na 14 września. Spodziewane są wyładowania, którym towarzyszyć będzie silny wiatr i ulewy do późnych godzin nocnych. Od czwartku zmiana pogody niemal w całym kraju.

skutki burz, trąba powietrzna
30.08.2023 10:29 Trąba powietrzna nawiedziła Podkarpacie? Sieć obiegło spektakularne nagranie

Koniec wakacji jest w tym roku wyjątkowo dynamiczny. Przekonać się o tym mogliśmy m.in. we wtorek oraz w nocy z wtorku na środę, kiedy to nad znaczna częścią kraju przetoczył się burzowy front. Strażacy mają ręce pełne pracy, a sieć co rusz obiegają zatrważające zdjęcia i nagrania. Jedno z nich pochodzi z Podkarpacia, gdzie najprawdopodobniej utworzyła się trąba powietrzna.

  • 1
  • 2