Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jaka pogoda w Boże Ciało? Prognoza IMGW może zaskoczyć
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 24.05.2024 14:30

Jaka pogoda w Boże Ciało? Prognoza IMGW może zaskoczyć

procesja mapa
Fot. Piotr Molecki/East News, wxcharts.com

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne Boże Ciało. Jak co roku, wolny czwartek to świetna okazja, by wziąć tylko jeden dzień urlopu i móc cieszyć się przedłużonym weekendem. Wszyscy ci, którzy takowy zaplanowali, z pewnością liczą na piękną pogodę. Czy taką właśnie prognozuje IMGW? 

Boże Ciało. IMGW opublikowało prognozę pogody

Boże Ciało zawsze dla wielu osób wiąże się z czterodniowym wolnym od pracy i szkoły, w trakcie którego chętnie opuszczamy rodzinne domy, ruszając w bliższe oraz dalsze podróże. Nieodłącznym elementem udanego urlopu jest, co oczywiste, piękna pogoda, umożliwiająca realizację planów i prawdziwy wypoczynek. IMGW wie już, czy na taką liczyć mogą wybierający się nad morze, na Mazury czy też w góry. 

Przewidywania synoptyków są dość precyzyjne i bardzo prawdopodobne, że sprawdzą się w całości, z uwagi na fakt, że Boże Ciało już za kilka dni. Tak krótkoterminowe prognozy zawsze mają większą dokładność niż te, dotyczące dalekiej przyszłości. Na razie mieszkańcy Polski mierzą się z groźnymi burzami, a nawet gradem. Czy podobnie będzie już za tydzień?

Dramat w turystycznym raju. Nie żyją co najmniej cztery osoby

Długi weekend pod znakiem burz i deszczu

Jak czytamy w komunikatach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w przyszłym tygodniu nie ma co liczyć na diametralną zmianę aury. Dalej królować będą deszcze i burze, którym towarzyszyć mają wysokie, tropikalne temperatury. W czwartek (30 maja) na wschodzie Polski odnotujemy aż 27 st. Celsjusza.

Poza tym zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże, z możliwością przelotnych opadów i wyładowań atmosferycznych w całym kraju. Chłodno jedynie nad morzem, bowiem od 16 do 20 st. Celsjusza. Wiatr okresami może być porywisty, w trakcie burz osiągający prędkość do 65 km/h.

Nadchodzące dni dalej z dynamiczną pogodą

Jeśli zaś chodzi o najbliższy weekend (25-26.05), synoptycy określają stan aury jako “dynamiczny”. Jeszcze w piątek możliwe są kolejne burze, deszcz i silny wiatr w całej Polsce, a zwłaszcza w jej zachodniej części.

W sobotę na termometrach odnotujemy maksymalnie 27 st. Celsjusza na Lubelszczyźnie i nadal w wielu miejscach może zagrzmieć. W niedzielę z kolei deszcz zdominuje głównie zachodnią połowę kraju.

Źródło: IMGW