Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wybuch i pożar bloku w Kętrzynie. Jedna osoba została ranna
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 23.04.2024 08:15

Wybuch i pożar bloku w Kętrzynie. Jedna osoba została ranna

strażacy
Fot. OSP Reszel

Mieszkańcy jednego z bloków mieszkalnych w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie) przeżyli dramatyczne chwile. Najpierw usłyszeli wybuch, chwilę potem w mieszkaniach pojawił się ogień. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Trwa wyjaśnianie przyczyny eksplozji.

Wybuch w bloku mieszkalnym w Kętrzynie

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 kwietnia, około godz. 19.50. Służby otrzymały zawiadomienie o pożarze w jednym z bloków przy ul. Mazurskiej w Kętrzynie. Chwilę przed pojawieniem się ognia doszło do eksplozji w mieszkaniu znajdującym się na parterze.

Znaleziono ciało 15-latki. Zmarła w domu

Kętrzyn. Jedna osoba została ranna w wyniku eksplozji i pożaru

W akcji ratowniczej brało udział 8 zastępów i 31 strażaków, a także policja i pogotowie ratunkowe. Jak przekazał oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Kętrzynie, jedna osoba została poszkodowana. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

ZOBACZ TAKŻE: Popularny lek przeciwbólowy wycofany z obrotu. Jest ostrzeżenie

Trwa wyjaśnianie przyczyny wybuchu

Oprócz strażaków z Komendy PSP w Kętrzynie, na miejscu działali także strażacy z OSP Reszel, OSP Wilkowo, OSP Karolewo i OSP Kętrzyn. Okoliczności zdarzenia są teraz wyjaśniane przez służby. Na ten moment nie zostało potwierdzone, jaka substancja spowodowała wybuch.

Źródło: wp.pl, radioolsztyn.pl