Goniec.pl

RUSSIAN DEFENCE MINISTR VADIM SAVITSKY/AFP/East News

Wśród rosyjskich żołnierzy krąży propagandowa wiadomość o dacie końca wojny. To symboliczny dla Rosji dzień

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Rosyjscy żołnierze otrzymują wiadomość, że wojna w Ukrainie musi zakończyć się zwycięstwem do 9 maja? Sztab generalny ukraińskiej armii informuje, że armia Władimira Putina padła ofiarą własnej propagandy.

Zaskakujące ustalenia ukraińskich służb na temat wiadomości, jaka ma być promowana wśród rosyjskich żołnierzy walczących na wojnie w Ukrainie. Chociaż Rosja nie odnosi sukcesów w kolejnych starciach, to wiara w zwycięstwo armii Władimira Putina wśród osób z wyższego szczebla nie słabnie.

Sztab generalny ukraińskiej armii ujawnił wewnętrzną propagandę wśród rosyjskich żołnierzy. Borykający się z głodem i zimnem mężczyźni usłyszeli , iż oczekuje się od nich zakończenia wojny w Ukrainie zwycięstwem do konkretnego dnia. Nie jest on przypadkowy.

Rosjanie mają wygrać wojnę w Ukrainie do 9 maja

Ukraińscy specjaliści z wywiadu od początku wojny wykazują się niesamowitymi umiejętnościami uzyskiwania informacji z obozu wroga. Nie chodzi tylko o wyznania Rosjan, którzy wyznają nie tylko, że nie chcą walczyć , ale że ich dowódcy oszukali ich w kwestii tego, gdzie tak naprawdę trafią .

Według ustaleń sztabu generalnego ukraińskiej armii "wśród rosyjskich żołnierzy prowadzone są działania propagandowe". Mają jasny cel: nastawienie Rosjan walczących na wojnie w Ukrainie do zakończenia działań wojennych.

Działania propagandowe w szeregach rosyjskiej armii mają przekonać żołnierzy, że "wojnę koniecznie trzeba zakończyć przed 9 maja". Nie jest to przypadkowa data. Decydenci, którzy odpowiedzialni są za te działania, chcą spiąć klamrą wojnę w Ukrainie i symboliczną datę wygrania z Niemcami rządzonymi przez Adolfa Hitlera.

To właśnie 9 maja w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami. Wygranie wojny w Ukranie do tego terminu pozwoliłoby na połączenie święta oraz nowego sukcesu wojennego Władimira Putina. Nic nie wskazuje jednak na to, by Ukraina chciała się poddać i złożyć broń, a dotychczasowe dokonania Rosjan nie pozwalają na wysnucie teorii, iż w nieco ponad miesiąc sytuacja przechyli się na szali na korzyść Władimira Putina.

Nie tylko rosyjska armia jest celem propagandy

Protesty w Rosji oraz coraz głośniejsze słowa matek rosyjskich żołnierzy docierają nie tylko do owładniętej kremlowską propagandą Rosjan. Białoruś, która według byłego ministra kultury Pawieła Łatuszki szykować ma prowokacje przy granicy z Ukrainą , również ma problemy z motywacją armii.

Ukraiński wywiad w środę 23 marca ujawnił, że część wojskowych podległych Aleksandrowi Łukaszence konktaktuje się z armią okupowanego przez Rosję kraju i zapewniają, że w przypadku wysłania wojsk na teren Ukrainy... złoży broń i się podda .

Rosja ma świadomość realności tego scenariusza i postanowiła przekupić białoruskich żołnierzy. Otrzymują nie tylko obietnicę sporych pieniędzy. - Oprócz tego (pieniędzy - przyp. red.) edukację na rosyjskich uczelniach wojskowych, jak np. Riazańska Wyższa Szkoła Dowódcza Wojsk Powietrznodesantowych, na preferencyjnych warunkach - poinformował wywiad wojskowy Ukrainy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, polskieradio24.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Zaskakujący głos księdza ws. Jana Pawła II. "Osoby skrzywdzone się nie liczą"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Pół miliona Polaków jeszcze nie zawnioskowało o pieniądze. Termin upływa 31 marca
Czytaj więcej >

Wiadomości

Podczas prac kanalizacyjnych dokonali porażającego odkrycia. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy zabrali głos ws. wykorzystywania wizerunku Jana Pawła II. Wyniki sondażu obnażyły prawdę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Jaką emeryturę otrzymuje ksiądz? Duszpasterze nie mogą narzekać na pieniądze
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zasłabł w czasie niedzielnej mszy świętej, nie żyje. Parafianie w żałobie
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]