Goniec.pl > Świat > Wpadka wiceministra podczas wywiadu na żywo
Maria Hędrzak
Maria Hędrzak 08.11.2021 15:22

Wpadka wiceministra podczas wywiadu na żywo

Piotr Wawrzyk
Twitter / Jedynka - Program 1 Polskiego Radia (screen)

Piotr Wawrzyk, pełniący funkcję wiceministra spraw zagranicznych, udzielił w poniedziałek wywiadu redakcji Polskiego Radia. Rozmowa dotyczyła trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Widzowie zwrócili jednak uwagę nie tylko na stanowcze wypowiedzi polityka, ale również przedmiot, który najpewniej zapomniał usunąć z kadru.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej z dnia na dzień coraz intensywniej się pogarsza. Dziś do sprawy odnieśli się przedstawiciele ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce, a najważniejsi politycy w kraju, w tym prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki, spotkali się na specjalnym posiedzeniu.

Wpadka Piotra Wawrzyka

Dla radiowej Jedynki sprawę komentował również wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. - Z jednej strony jestem przekonany, to nie jest nawet wrażenie, tylko jestem przekonany, że władze białoruskie dążą usilnie do eskalacji, do eskalacji, która doprowadzi do tego, że będą przynajmniej ofiary śmiertelne po którejś stronie. Rzecz w tym, że te ofiary tak czy tak muszą być skoro mamy tego rodzaju działania - mówił działacz, a nagranie z fragmentem jego wypowiedzi trafiło do mediów społecznościowych.

Choć wypowiedź wiceministra była naprawdę stanowcza i przewidująca tragiczne zdarzenia na granicy, widzowie zwrócili uwagę także na wpadkę polityka oraz próby jej zażegnania. Na wideo widać bowiem, że Wawrzyk zapomniał zdjąć z oparcia fotela, na którym siedział, parę spodni.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wiceminister walczy z "kryzysem"

Gdy polityk zauważył, co dzieje się za nim, próbował dyskretnie pozbyć się zwisającego z krzesła ubrania. To zaczęło powoli się zsuwać, po czym całkowicie spadło na podłogę.

Choć wiceminister był wyraźnie rozproszony sytuacją, starał się nie gubić wątku. Po zażegnaniu tego niewielkiego "kryzysu" wrócił do rozmowy z dziennikarką Polskiego Radia.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie, na którym uwieczniono wpadkę polityka:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl Źródło: Goniec.pl