Goniec.pl
Nieoficjalne: Jarosław Kaczyński zostanie w rządzie dłużej niż do końca roku

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

WP: Kaczyński zostanie w rządzie ze względu na kryzys na granicy

19 Listopada 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nieoficjalne: Jarosław Kaczyński zostanie w rządzie dłużej niż do końca 2021 roku. Do wiadomości na temat prezesa PiS dotarli dziennikarze Wirtualnej Polski. Powodem zmiany wcześniejszej deklaracji ma być konflikt na granicy z Białorusią.

- Do czasu ostatecznego rozwiązania konfliktu prezes PiS będzie nadal pełnił funkcję wicepremiera - powiedział informator z Nowogrodzkiej w rozmowie z dziennikarzami wp.pl.

sylwia bomba

Sylwia Bomba rozstała się z partnerem

CZYTAJ DALEJ

Wcześniej Jarosław Kaczyński deklarował, że do końca roku opuści gabinet Mateusza Morawieckiego. Obecna sytuacja sprawiła, że prezes PiS zmienił zdanie.

Nieoficjalne: Jarosław Kaczyński pozostanie w rządzie

- Odejście prezesa Kaczyńskiego z rządu w trakcie trwającego kryzysu na granicy byłoby źle odebrane przez wyborców PiS i opinię publiczną - przekazała osoba z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Pozostanie Jarosława Kaczyńskiego w rządzie Morawieckiego to duża zmiana. Z racji zbliżających się wyborów parlamentarnych prezes PiS deklarował, że chce skupić się na budowaniu zaplecza wyborczego.

- Prezes zmienił zdanie w kwestii odejścia z rządu - dodał informator wp.pl. - Priorytetem jest teraz obrona granic kraju i rozwiązanie problemu migrantów - wyjaśnił rozmówca związany z Nowogrodzką.

Termin się przesunął, ale nadal jest

Obecna decyzja wicepremiera nie jest równoznaczna z bezterminowym zawieszeniem terminu odejścia z rządu. Jarosław Kaczyński miał jasno określić, kiedy spodziewać się można jego rezygnacji.

- Termin definitywnego powrotu na Nowogrodzką został przesunięty. Nie będzie to początek roku, ale koniec stycznia lub luty - dodał anonimowy rozmówca wp.pl.

Nie wiadomo jednak, jak rozwinie się sytuacja z kryzysem migracyjnym na polskiej granicy. Ma tego świadomość również sam Jarosław Kaczyński. Informator dziennikarzy wskazuje, że "wszystko zależy od rozwiązania sporu na granicy z Białorusią".

Jarosław Kaczyński, jako członek rządu, miał obecnie skupić się przede wszystkim na konflikcie z Białorusią. Prezes PiS, zdaniem informatora, "jako główny cel na zakończenie pracy w rządzie postawił sobie zapewnienie bezpieczeństwa Polsce na wschodniej granicy naszego kraju".

Kaczyński nie był w Sejmie, bo "był chory". Niewiarygodne, na czym go przyłapali dzień później

Slajd 1 z 6

Miesięcznica smoleńska na placu Piłsudskiego w Warszawie: Jarosław Kaczyński był obecny

Jarosław Kaczyński przyjechał na plac Piłsudskiego z okazji miesięcznicy smoleńskiej

Jarosław Kaczyński przyjechał na plac Piłsudskiego z okazji miesięcznicy smoleńskiej. Prezes PiS w otoczeniu innych polityków złoży pod pomnikiem ofiar wieniec. Co ważne, we wtorek nie był na posiedzeniu Sejmu w sprawie kryzysu migracyjnego. Tłumaczył go premier Mateusz Morawiecki. Kliknij "dalej", aby zobaczyć następne zdjęcie. Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zostanie w rządzie Jarosław Kaczyński sugerował już wcześniej

Głos w sprawie kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy państwa i całej wspólnoty europejskiej Jarosław Kaczyński zabierał już wcześniej. - Żadnym szantażom nie ulegniemy. Walczymy twardo, w sprawach podstawowych dla państwa i Polaków nie ustąpimy - deklarował jeszcze niedawno prezes PiS.

Informator związany z Nowogrodzką i PiS-em wskazuje, że Jarosław Kaczyński codziennie otrzymuje specjalne raporty na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

- Sprawę ataku hybrydowego ze strony reżimu Alaksandra Łukaszenki traktuje bardzo poważnie. Analizuje też potencjalne zagrożenia ze strony Rosji. Pod uwagę brany jest scenariusz wkroczenia wojsk Putina na terytorium Ukrainy - poinformował rozmówca wp.pl.

Niedawno prezes PiS i wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego był gościem Polskiego Radia 24. Zasugerował on podczas rozmowy, że rządową posadę może obejmować dłużej, niż deklarował.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: wp.pl

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Facebook/OSP Dobra

Wiadomości

Uszkodzony dach hali, wstrzymany ruch pociągów. Ponad tysiąc interwencji

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Obowiązkowe szczepienia dla niektórych Polaków? Niedzielski zabrał głos

Czytaj więcej >
Flickr/МИД России, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/

Wiadomości

Białoruś zareaguje na sankcje UE. Grozi "ostrymi działaniami"

Czytaj więcej >
Kaczyński i Orban

Wiadomości

W sobotę spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z politykami europejskimi

Czytaj więcej >
straż pożarna

Wiadomości

Kołobrzeg: Zatrucie tlenkiem węgla. Ewakuowano 12 osób

Czytaj więcej >
JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Wiadomości

"Panowie, czy ja śnię?". Premier krytycznie wypowiedział się o TVP

Czytaj więcej >